Akcja odkomarzania na terenie miasta Oława

- opublikowano: 11-06-2019

Akcja odkomarzania na terenie miasta Oława prowadzona jest co roku. Już od początku wiosny zwalczane są larwy komarów w większych zbiornikach wody stojącej. Na przełomie maja i czerwca zostały przeprowadzone opryski metodą naziemną w parku i na terenach zielonych.

Dziś zabiegi zwalczania komarów zamgławiaczem termicznym prowadzone będą w okolicach osiedli mieszkaniowych przylegających do rzeki Odry. W następnej kolejności odkomarzaniem tę metodą zostaną objęte pozostałe obszary miasta.

źródło: UM Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 24. )
24-06-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
~ Gość, zacznij odnajdywac sie w realiach systemu dwuparyjnego, gospodarczo te dwie partie niewiele rozni, obie dobrze wiedza, ze bez socjalnych obietnic wyborow sie nie wygrywa, mozna jedynie funkcjonowac w okolicach 5 proc poparcia, zwalczaja sie nawzajem swiatopogladowo... USA uznawane za utrwalona demokracje jakos sobie radza... nas widoczniej na nic innego nie stac... bo albo wplywy duopolu niszcza innych albo inni to przedszkole nie polityka
24-06-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
PiS czyli PO BIS tak samo uprawia tylko propagandę sukcesu a tak naprawdę, rozdaje jedynie pieniądze na kredyt, to każdy potrafi, nie zrobił żadnej inwestycji, nikogo nie rozliczył, ok komuchów u nich się roi, bardziej ceni Żydów niż naszych poległych bohaterów, wprowadza podatki, które uderzają w nas pośrednio.....dużo by pisać fakty są takie PiS i PO dobrze ze sobą żyją wciskając wyborcom rzekomy konflikt abyście tylko te dwie zakładane partie widzieli.
24-06-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
... a tym co za bardzo grzeje berecik polecam swiezego Mazurka
www.rp.pl/Mazurek-na-wynos/306199919-Mazurek-Zdrajca-psubrat-pohaniec.html i zimna wode
24-06-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
wyobrazmy sobie, ze rzadzi po, ze sytuacja gospodarcza wyglada tak jak teraz a propagande prorzadowa uprawia tvp razem z gw i tvn, ze ue poklepuje nas po plecach a spoleczenstwo jest cool teczowe.. daje glowe, ze wiekszosc z tych co tyle zarzucaja pis siedzialaby cicho tak jak robila to przed 2015 nakarmiona "ciepla woda" tuska... tak, ze panie, panowie wiecej luzu i mniej hipokryzji
24-06-2019 ~ rolof ( gość OSI) zgłoś naruszenie
dokładnie, to Rolf cały czas powtarza, że rządowi PiS nie udało się przez 4 lata zrobić tego czy tamtego, bo przez 8 wcześniejszych lat rządziła platforma, a prawda jest taka, że jedyne co im się udało to rozmontować TK.
Przed dojną zmianą w TK było rozpoznawanych ponad 100 spraw rocznie, teraz ledwie 50, w tym niektóre sprawy leżą tam już od kilku lat. Nie przeprowadzili żadnej obiecanej reformy, a to co wprowadzili doprowadziło jedynie do bałaganu (szkolnictwo - problem podwójnych roczników), zapaści (wymiar sprawiedliwości, który tak intensywnie reformują już ledwo ciągnie, a czas postępowań w sądach się wydłuża) i tragedii (służba zdrowia - ludzie umierający na SORach). Już nie wspomnę o ordynarnym lansie jak np: ostatnia sytuacja, kiedy minister Ziobro poinformowała o zatrzymaniu zabójcy z Mrowin zanim zrobiła to prokuratura i policja.
Na marginesie zostawię nowego szefa MSWiA, która o Katyniu dowiedziała się z "przedwojennych książek". Dojna zmiana jest to ewidentnie organizacja szkodząca Polsce i Polakom, zastanawiające jest, że największym jej orędownikiem jest tutaj człowiek, który posługuje się niemieckim paszportem, a z kraju wyjechał otrzymując paszport w czasach głębokiego PRL, kiedy za paszport trzeba było być abo lojalnym partyjniakiem albo w inny sposób się przyczynić do budowania siły władzy ludowej.
24-06-2019 ~ gość rodem z Polski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Człowieku kliknij sobie GOOLE i przestaniesz się egzaltować który rząd więcej doi kieszeni podatników na nagrody.
Tylko w 2017 roku rząd PiS wypłacił sobie nagrody dwunastokrotnie wyższe niż te, które w latach 2014-2015 przyznał sobie rząd PO-PSL - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Po ujawnieniu nagród rządu Beaty Szydło Najwyższa Izba Kontroli zdecydowała o prześwietleniu wynagrodzeń dla urzędników. Ustalenia NIK to 400-stronicowy dokument pod tytułem "Analiza wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej w 2017 r.", do którego dotarli dziennikarze TVN24. Z raportu wynika, że wynagrodzenia pracowników budżetówki rosną systematycznie od 4 lat, rosną również kwoty przyznawanych im nagród. W 2014 roku urzędnikom sektora budżetowego przyznano 452 mln zł, a w 2017 - już 712 mln. zł, co oznacza wzrost o 23,5 proc. NIK porównała również nagrody wypłacane osobom na najwyższych stanowiskach państwowych. Izba ustaliła, że w 2014 i 2015 roku na premie dla nich wydano po 700 tys. zł, przy czym NIK zauważa, że w 2015 roku nagrody nie trafiły do ministrów i wojewodów, ale do szefów "innych jednostek centralnych". W 2016 roku na nagrody dla najwyższych urzędników państwowych przeznaczono już 3,5 mln. zł. NIK po obliczeniach wykazała, że w 2017 roku na nagrody dla VIP-ów przeznaczono dwunastokrotnie więcej pieniędzy niż w 2014 - 8,6 mln złotych.
24-06-2019 ~ Panie Rolf ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pan pisze o ogrzewaniu starych kotletów, przecież to Pan i Pana ulubiona formacja ciągle powtarzacie, że przez 8 ostatnich lat, że to przez tamtych itd. To to już są naprawdę stare (mocno przeterminowane) wydarzenia. Dla Pana to co wygodne to można przypominać, to co nie - zasłona milczenia?
23-06-2019 ~ Do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Od 2005 roku pracuje w budzetówce, nigdy nie słyszałem o czymś takim jak nagrody czy premie kwartalne, a jedynym dodatkiem do wynagrodzenia jest nagroda roczna (trzynastka). Więc o czym pan Niemiec znowu bredzi?
23-06-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Po pierwsze, „gościu”, to już bardzo stara historia, a jak mówi stare polskie przysłowie, odgrzewane kotlety niesmaczne. Po drugie, ministrowie rządu PO/PSL wypłacili sobie kilkakrotnie więcej nagród, niż ministrowie rządu PiS i jakoś poseł Brejza wtedy nie protestował. Może powiesz dlaczego wtedy nie protestował? Po trzecie, te „nagrody”, są wymysłem rządu PO/PSL, w miejsce wcześniejszych premii kwartalnych, które były częścią normalnego wynagrodzenia w całej budżetówce, nie pamiętasz? To się zamknij.
23-06-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Po co ta głupia dyskusja , zanim znowu chlapniesz odsyłam do przeglądarki GOOGLE i wystarczy wklepać - nagrody dla ministrów i jest tam odpowiedź na interpelacje nr 18119 posła Brejzy który ujawnił te dojenie.
Takie to ,,łgarstwo", że po tym ujawnieniu prezes nakazał zwrócić te nagrody na Caritas.
23-06-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„Podobno”, czyli powtarzasz jakieś niesprawdzone plotki. To się fachowo nazywa „fake news”, a potoczne jest to zwyczajne łgarstwo POStkomunistów, którym rząd PiS nie pozwala już rozkradać majątku i budżetu państwa.
Zanim znowu chlapniesz jakieś POstkomunistyczne łgarstwo, sprawdź najpierw dokładnie w wiarygodnym źródle, kto i co dostał z budżetu i na co to zostało przeznaczone.
23-06-2019 ~ podatnik ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Podobno ponad 166 000 000 - tyle z kasy państwowej dostał duchowny biznesmen z Torunia?
Podobno 1,5 mln zl. poszły na nagrody dla ministrów(?) - im się ta kasa należała i jemu tyż!
DOBRA ZMIANA? :D :O ;) :)
22-06-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Do „do Mieszkańca”

Nazywanie dobrej zmiany „dojną zmianą” jest obelgą dla olbrzymiej większości społeczeństwa i dla demokratycznie wybranego rządu.

Widać, że nie masz zielonego pojęcia, na co przeznaczane są nasze podatki i po co w ogóle płacimy podatki. Skoro żyjesz w jakiejś społeczności i to społeczności demokratycznej i korzystasz z dróg, mostów, wiaduktów, z ochrony Policji, Straży Pożarnej, z ochrony armii, ze szkół i wielu, wielu innych dóbr i systemów społecznych finansowanych lub dofinansowywanych przez Państwo, to musisz na to płacić. Wynagrodzenia dla urzędników stanowią jakiś malutki promil budżetu państwa.

Program „Rodzina 500+” jest niczym innym, jak stosowanym od dawna w bardzo wielu państwach dodatkiem rodzinnym za trud i koszty wychowywania dzieci, czyli kolejnych generacji. Nazywanie tego „ochłapem”, jest obelgą dla wszystkich ludzi wychowujących dzieci i dla rządu PiS. To ty jesteś „ochłapem” ludzkości.

Poza tym, nie żaden „Pan” decyduje o dodatku rodzinnym, lecz demokratycznie wybrany rząd, na który ty pewnie nie głosowałeś, bo albo, jako „ochłap” ludzkości nie chciało ci się ruszyć tyłka z domu, alb głosowałeś na totalną opozycję, czyli na POstkomunistyczną mafię, która cię i nas wszystkich regularnie okradała na setki miliardów.
19-06-2019 ~ insekt ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Podobno tych z dobrej zmiany i tych co ich popierają komary nie dziergają?
Jak oni to robią?
19-06-2019 ~ do Mieszkańca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
cieszyłbym się gdybym mógł wieczorem wyjść z domu
widzisz ja po prostu nie jestem fanatykiem dojnej zmiany i mi nie wystarczy, żeby dobry pan rzucił ochłap w stylu 500 zł skoro sam pobiera kilkanaście razy więcej z moich podatków
18-06-2019 ~ Mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A to brak urody u kobiety, a to za ciepło, a to za zimno, a to za mało kamarów, a to za dużo i tak w nieskończoność... Niektórzy tylko lubią krytykować. Dajcie spokój, cieszcie się piękną pogodą i latem.
18-06-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Odezwały się demony przeszłości, dalej te skojarzenia z postkomuną, z komunistyczna propagandą a świat idzie do przodu.
18-06-2019 ~ Do rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A co nas obchodza dlugi gminy,my placimy caly czas podatki !A oni pobieraja wyplate.Oczekujemy konkretnych dzialan!Skoro zgodzil sie byc komisarzem .to niech spelnia swoje obowiazki w kazdym zakresie .nie tylko dlugi ale terazniejsze potrzeby mieszkancow gminy.
18-06-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
...i tu pełna zgoda, im się te pieniądze po prostu należały!
16-06-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kownacki ze swoją mafią rozkradli budżet i tak zadłużyli gminę, że na nic nie ma pieniędzy. Komisarz musi najpierw pospłacać długi Kownackiego, jak np. ESV Siechnice, odbudować budżet i dopiero wtedy może realizować potrzeby gminy.

Pieprzenie, że „Komisarz będzie dbał o interesy rządu i jego budżet a nie o nas”, jest czystą komunistyczną załganą propagandą, bo rząd PiS udowodnił już po stokroć, że interesy tego rządu są tożsame z interesami społeczeństwa. To jest rząd, który służy społeczeństwu, a nie różnym mafiom i zagranicznym koncernom, jak to robiły rządy PO/PSL/SLD.

14-06-2019 ~ Marcel ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie wójt tylko komisarz rządowy, którego żeście sami wybrali głosując na zawieszonego Kownackiego - no to macie co żeście chcieli. Komisarz będzie dbał o interesy rządu i jego budżet anie o was...
13-06-2019 ~ Karoling ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wójt ma to głeboko w poważaniu. Piszcie do Komisarza Pisu :* :*
13-06-2019 ~ do gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
snem niespokojnym !! !
12-06-2019 ~ gosc ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A Wójt śpi !! !!

OSI - OLAWA.INFO - Akcja odkomarzania na terenie miasta Oława

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin