Strażackie „do zobaczenia!”

- opublikowano: 31-05-2019

Zmiana służby w jelczańskiej JRG miała w piątek, 31 maja br. szczególny przebieg. Poza zmianami służbowymi i dowódcami jednostki uczestniczyli w niej również kpt. Bartłomiej Marcinów Komendant Powiatowy PSP w Oławie, przedstawiciele Komendy oraz niepełniący w tym dniu służby jelczańscy strażacy. Fakt ten z pewnością wpłynął na drżenie głosu st. ogn. Wojciecha Włodarczyka, który po raz ostatni zdawał służbę… Przez ponad dwadzieścia lat dał się poznać, jako strażak profesjonalny, zawsze gotowy do działania ale przede wszystkim jako kolega, na którego można zawsze liczyć. Dziękując za tę trudną służbę, Komendant życzył Wojtkowi niezawodnego zdrowia i wielu sukcesów w realizacji kolejnych wyzwań. Podkreślił też fakt, iż jako emeryt pożarnictwa wciąż powinien być blisko jelczańskiej JRG, dzieląc się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem z młodymi strażakami przed którymi jeszcze wiele akcji.

Ostatni dzień maja to również ostatni dzień służby w oławskiej Komendzie st. kpt. Łukasza Słomy Naczelnika Wydziału ds. Operacyjnych i Kontrolno-Rozpoznawczych. Przez blisko 16 lat służby na różnych stanowiskach wielokrotnie udowadniał on swój profesjonalizm, zaangażowanie w realizowane obowiązki służbowe i gotowość do pomocy innym. Z pewnością zdobył sympatię i uznanie zarówno wśród kolegów z Komendy, jak i wśród druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z którymi bezpośrednio współpracował. W pożegnaniu uczestniczyli komendanci oławskiej Komendy, dyżurni stanowiska kierowania, koleżanki i koledzy, również spoza Komendy. Kpt. Bartłomiej Marcinów podziękował Łukaszowi za bardzo dobrą współpracę, nie ukrywając iż jego odejście stanowi stratę dla Komendy. Ponieważ jednak związane jest ono z awansem w nowym miejscu służby, życzył mu wiele satysfakcji z podejmowania wyzwań. A że Komenda, w której od jutra rozpocznie służbę, ochrania obszar bezpośrednią sąsiadujący z powiatem oławskim, zmiana ta może tylko pozytywnie wpłynąć na zacieśnienie i tak dobrej już współpracy strażaków.

Dziękujemy obu naszym Kolegom za wiele lat wspólnej służby, za to że tworzyliśmy jedną oławską Strażacką Rodzinę. Pamiętając jednak, że „Strażakiem się jest, a nie bywa…” wierzymy, że brak konieczności składania podpisu na liście obecności nie wpłynie na osłabienie relacji towarzyskich i wciąż w Rodzinie tej pozostaną!

źródło: KP PSP w Oławie
OSI - OLAWA.INFO - OSI - OLAWA.INFO - OSI - OLAWA.INFO -


dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Strażackie „do zobaczenia!”

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin