Zatrzymana sprawczyni kradzieży sklepowej

- opublikowano: 15-05-2019

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oławie zatrzymali 34–letnią obywatelkę Ukrainy, podejrzaną o kradzież dwóch opakowań perfum w jednym z oławskich marketów. Kobietę osadzono w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj po południu, tj. 14 maja dyżurny oławskiej policji otrzymał zgłoszenie od kierowniczki sklepu, o ujęciu przez ochroniarza kobiety, która najprawdopodobniej ukradła dwa opakowania perfum. Wysłani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że kobieta nie płacąc za towar wyszła ze sklepu, chowając wcześniej do torebki dwa opakowania perfum, o łącznej wartości przekraczającej 600 złotych. Funkcjonariusze wylegitymowali sprawczynię i doprowadzili ją do komendy, gdzie została osadzona w policyjnym areszcie. Okazało się, że kobieta jest obywatelką Ukrainy przebywającą od dłuższego czasu w powiecie oławskim, aktualnie nigdzie nie pracującą. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanej zarzutu. Kobieta przyznała się do kradzieży. Tłumaczyła, że perfumy zamierzała sprzedać, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na jedzenie…

Aktualnie policjanci sprawdzają, czy podejrzana nie dokonała innych kradzieży w oławskich sklepach.

Oficer Prasowy KPP Oława
Podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI





Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:




komentowane




Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin