Zatrzymani za posiadanie amfetaminy i marihuany

- opublikowano: 14-05-2019

Oławscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch młodych mężczyzn, przy których ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. Jeden z nich ukrył narkotyki w zaciśniętej pięści, drugi trzymał je w lateksowej rękawiczce schowanej przy pasku od spodni. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pionu prewencji z oławskiej komendy, wczoraj przed godziną drugą w nocy, zauważyli na ul. Zwierzynieckiej w Oławie zaparkowany samochód osobowy z rejestracją innego województwa. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy osoby nie potrzebują jakiejś pomocy. W tym celu podjechali do auta. Na widok policjantów dwóch z czterech mężczyzn zaczęło zachowywać się bardzo nerwowo, do tego stopnia, ze mieli problem z wykonaniem polecenia dotyczącego okazania dokumentów tożsamości. Policjantów zastanowiło nietypowe zachowanie młodzieńców, postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną. Okazało się, że mężczyźni mieli powody do nerwów. Przy jednym z nich, 23-latku, funkcjonariusze ujawnili ponad 3.5 gramów marihuany, a przy drugim 22-latku, kilka porcji amfetaminy. Podczas przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych policjanci zabezpieczyli jeszcze ponad 3 gramy marihuany. Obaj młodzieńcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W toku wykonanych z ich udziałem czynności procesowych podejrzani przyznali się do posiadania środków odurzających. Twierdzili, ze zakupili je od nieznanej osoby na własny użytek. Aktualnie policjanci sprawdzają ich linię obrony.

Za posiadanie środków odurzających odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP Oława
Podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin