Repertuar kina Odra

- opublikowano: 09-05-2019

PODŁY, OKRUTNY, ZŁY
Czas: 108'
Kraj: USA
Rok: 2019
Gatunek: biograficzny, kryminał
Data premiery: 10.05.2019
Reżyser: Joe Berlinger
Obsada: Lily Collins, Zac Efron, Angela Sarafyan

Opis
Niewinna twarz Teda Bundy’ego (Zac Efron) skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer (Lilly Collins) długo nie chciała uwierzyć. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Losy Bundy’ego śledzi cała Ameryka – to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?

TOPIELISKO. KLĄTWA LA LLORONY
Czas: 93'
Kraj: USA
Rok: 2019
Gatunek: horror
Data premiery: 10.05.2019
Reżyser: Michael Chaves
Obsada: Linda Cardellini, Patricia Velasquez, Madeleine McGraw

Opis
La Llorona. Płacząca kobieta. Przerażająca zjawa uwięziona między Niebem i Piekłem, skazana na okrutny los, który przypieczętowała własnymi czynami. Samo wymienienie jej imienia wzbudzało postrach na całym świecie od pokoleń. Za życia utopiła własne dzieci w szale zazdrości, po czym rzuciła się za nimi w rzeczne odmęty, płacząc z bólu. Teraz jej łzy są wieczne. Niosą ze sobą śmierć. Ci, którzy usłyszą jej wołanie w mroku nocy, są zgubieni.

SHAZAM!
Czas: 132'
Kraj: USA
Rok: 2019
Gatunek: familijny, fantasy, przygodowy
Data premiery: 05.04.2019
Reżyser: David F. Sandberg
Obsada: Zachary Levi, Mark Strong, Asher Angel

Opis
Każdy ma w sobie superbohatera! Potrzeba jedynie odrobinę magii, aby go wydobyć.

Film, który poruszył widzów i krytyków na całym świecie w Seansie Kinomana w Kinie Odra.
W czwartek 16 maja o godz. 17:30 zapraszamy do Kina Odra na obsypany nagrodami film TAMTE DNI, TAMTE NOCE. Utalentowany nastolatek Elio spędza lato 1983 roku we włoskiej willi. Komponuje muzykę, czyta i flirtuje z przyjaciółką. Cieszy go każda chwila, także spędzana z rodzicami: szanowanym profesorem i tłumaczką, którzy uczą go doceniać kulturę i przyrodę Włoch. Choć zdaje się już ukształtowanym młodym mężczyzną, w dziedzinie miłości musi się jeszcze wiele nauczyć...
Film, który wyświetlimy w ramach Seansu Kinomana, poprzedzony prelekcją Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza, poruszył widzów i krytyków na całym świecie, zdobywając wiele prestiżowych nagród i nominacji, m.in.: Oscar i nagroda BAFTA - najlepszy scenariusz, Independent Spirit: aktor i zdjęcia, Nagroda Publiczności Europejskiej Akademii Filmowej. Niebawem ukaże się kolejna część książki, na podstawie której powstał obraz kinowy. Tym bardziej warto zobaczyć "Tamte dni, tamte noce" na dużym ekranie. Bilety w cenie 10 zł dostęp w kasie Kina Odra oraz na kultura.olawa.pl.

Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Repertuar kina Odra
OSI - OLAWA.INFO - Seans Kinomana w Kinie Odra w Oławie

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin