Spotkanie z Minister Anną Zalewską

- opublikowano: 02-05-2019

5.05.2019 o godzinie 14:00 w Oławskim Centrum Sztuki przy ul. Młyńkiej odbędzie się otwarte spotkanie z Minister Edukacji Anną Zalewską.

W. G.

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 136. )
19-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
konczac ta dyskusje chce zauwazyc, ze lustracja zostala przeprowadzona w Niemczech, Czechoslowacji, Rumuni, Bulgarii, Wegrzech, Estonii, Litwie, Lowie... u nas Michnik i jego akolici tak mocno wbili co niektorym do glow, ze jest to zbedny procesz.. iz Ci alergicznie reaguja na sam skrot SB... nie pojmujac jak wiele szkod wyrzadzilo i nadal robi u nas to zaniechanie

ale czegoz wymagac od kogos kogo teraz nie obchodzi wspolpraca z SB a jednoczesnie glosuje na Kozakiewicza za pokazany dziesiat lat temu gest... ot, tak logika... fakty sa niewygodne? tym gorzej dla nich...
19-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
a tak poza personalna wycieczka i osobista ekcytacja na widok niektorych nazwisk to umiesz poslugiwac sie faktami?
Kaczynski gdy rzadzil probowal przeprowadzic choc szczatkowa lustracje z tym, ze egzotyczna koalicja z Giertychem i Lepprerem, wlasna nieudolnosc plus opozycja pod przywodztwem Tuska mu na to niepozwolila

tak lubisz filmy? znasz Nocna Zmiane i to przerazenie na twarzy Walesy gdy Korwin zglosil projekt lustracji?
gdybys mial problem z przelknieciem tego, ze film nakrecil obecny propagandzista PiS sluze opracowaniami profesorow historii jak posrana byla wtedy koalicja ktora obalila rzad Olszewskiego i uchronila intratne stolki tych ktorzy wspolpracowali z SB
19-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do POstkomunistycznej gnidy, która nie potrafi się podpisać choćby jakimś nickiem i podpisuje „odp”, co ja interpretuję jako ”Oszust Debilny Postkomunistyczny”.

Miller tak negocjował warunki wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, że przez wiele lat Polacy nie mogli pracować w Niemczech, że polscy rolnicy dostali zaledwie połowę dotacji, jakie otrzymują bogate Państwa, jak np. znowu Niemcy, że do Polski zaczęły trafiać towary czternastej kategorii, że obce koncerny mogły wykupić polski przemysł i polską ziemię za jakieś śmieszne grosze itd. itd. Miller jest wyjątkową komunistyczną szują, podobnie jak Pawlak i Cimoszewicz. Ci ludzie dawno powinni siedzieć w pierdlu i tylko przesiąknięte POstkomuną sądownictwo stoi temu jeszcze na drodze.

„Wieją z rządu do UE”. Ty komunistyczna załgana pokrako! To TuSSk musiał wiać z rządu do Brukseli, bo inaczej już by siedział - za zbrodnię smoleńską, za Amber Gold, za aferę VAT i za setki innych gigantycznych afer. Członkowie dzisiejszego rządu nie muszą nigdzie „wiać”, bo mają na koncie same sukcesy, a poparcie społeczne dla samego tylko PiS jest większe, niż dla całej reszty razem wziętej.

Członkowie dzisiejszego rządu pojadą do Brukseli po to, żeby dbać tam o interesy Polski i Polaków. Jadą tam po to, żeby POskomunistyczne kanalie, z TuSSkiem na czele, nie mogły już szkalować Polski i działać przeciwko Polsce. Mając doświadczenie rządowe i wiele sukcesów w rządzeniu krajem, jadą tam po to, żeby Polska mogła brać czynny udział w podejmowaniu kluczowych decyzji dotyczących Polski, komunistyczny cepie.
19-05-2019 ~ odp ( gość OSI) zgłoś naruszenie
popcorn (...) jeden a w tych 90 latach prawie 6 długich lat rządzili też ci za których oddałbyś byś swój marny żywot i też nic nie zrobili.
Co do kandydatów do UE , L.Miller choć ma za sobą nieciekawą przeszłość polityczna jednak to on negocjował warunki wejścia Polski do UE i to dzięki temu że Polska jest członkiem UE dziś możesz pisać takie bzdury na necie, co do Tuska krótko 27 do 1 ! Co do Pawlaka i Cimoszewicza - mam dla nich większe uznanie jak na tych którzy wieją z rządu do UE.
Co do rozumowania , zaiste twój mózg już jest tak ,,sprażony " że twój tok rozumowania można przyrównać do Kubusia Puchatka - Kubuś przepraszam za porównanie!
18-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
co obchodzi?

to misiu pysiu, że rządy od lat 90 zamiast skorzystać z informacji jakie posiadały w aktach osobowych po byłej służbie bezpieczeństwa prlu i chociażby po cichu wyłowić tych którzy mieli w nich wpisane "pedofil" wolały/wolą ich "hodować" na wysokich stanowiskach w d. mając ewentualne kolejne ich ofiary... na tym polegało zaniechanie lustracji

za tydzień pewnie pójdziesz na wybory i zagłosujesz na listę która będzie promować premierów Millera, Cimoszewicza, Pawlaka, Tuska... dlaczego? bo nic nie rozumiesz z tego co komentujesz...

amen


18-05-2019 ~ odp ( gość OSI) zgłoś naruszenie
popcorn, czy nie za długo przebywałeś w mikrofalce, czyżby proces prażenia nie zostawił nieodwracalne skutki uboczne w twoim mózgu? Ty i twój mentor macie coś wspólnego - jeden wszędzie widzi wpływ postkomuny na nasze państwo, płatnych agentów kremlowskich a ty jedziesz do znudzenia o wpływie SB na pedofilie w kościele !
Jak zwykle nie byłbyś sobą, że by kolejny raz nie dowalić z grubej rury wątek działania SB w strukturach kościoła i wpływ na pedofilie wśród księży.
.....czy niewygodne było poruszać temat gdzie oprócz pedofilii jest wątek homolobby i wysoko postawionych współpracowników SB w strukturach kościoła?
Kolejny i ostatni raz odpowiedź brzmi - a co to kogo obchodzi!

18-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
No to jak kochana opozycjo, czy to nie Wasz intelektualny przywódca w walce o świeckie, europejskie, tolerancyjne i jakie tam sobie jeszcze chcecie państwo?

foto
18-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
17-05-2019 ~ odp,
Zachowujesz się jakbyś nagle dowiedział się czegoś nowego, ekscytujesz się tym filmem jak nie porównując nowym komarkiem którym w sobotę śmigniesz na działkę.

Film znam. Ty znasz teksty Isakowicza-Zalewskiego z 2006? Dlaczegok media które teraz mocno promują film wtedy razem z wysoko postawionymi hierarchami w kościele uciszały księdza ( dostał zakaz wypowiadania się publicznie )?

Co w 2006 roku w tym co mówił ksiądz było takiego, że nie nabrało porównywalnego rozgłosu w TVN, GW... czy innym okopresie i sokuzburaka jak obecnie fim Sekielskiego? Ci obecnie z taką odwagą walczący z pedofilią wtedy nie słyszeli o tych samych przypadkach czy niewygodne było poruszać temat gdzie oprócz pedofilii jest wątek homolobby i wysoko postawionych współpracowników SB w strukturach kościoła?

Trzeba było czekać ponad dziesięć lat, żeby ktoś taki jak ty otrzymał skrojony na miarę materiał i ekscytował się nim jak "komarkiem"? To jest ta przyzwoitość o której mówisz? Zwykła hipokryzja ta sama jaką kościół jak i inne środowiska ukrywające "swoich" tuszują przypadki pedofilii. Dlatego jest to tak trudny temat do podjęcia a podejmowany wybiórczo służy do okładania się pod publiczkę do której ty razem ze swoim oburzeniem należysz.

17-05-2019 ~ odp ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Popcorn jeśli masz jeszcze choć odrobinę przyzwoitości to zdobądź się na wyżyny swojej inteligencji i obejrzyj dzisiaj w TVN o 23 w całość film braci Sekielskich.
Przestań (...) o tajnych współpracownikach SB w sutannach, czy ksiądz pedofil nie będący agentem SB jest aniołem? Nie ma różnicy- pedofil to pedofil!
17-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
17-05-2019 ~ gościu, czy jak inaczej się jeszcze tu podpisujesz, zabierając głos w dyskusji warto poczytać czego dotyczy, przynajmniej o czym mówi ktoś do kogo personalnie chcesz się odnieść...

"- Przeglądałem archiwa IPN-u. Zarówno ksiądz Jan A., który wykorzystywał jedną z bohaterek naszego filmu, ks. Cybula oraz ks. M., kustosz z Lichenia, byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy SB - wytłumaczył widzom Sekielski."
wiadomosci.onet.pl/kraj/tylko-nie-mow-nikomu-sekielski-o-ksiezach-wspolpracownikach-sb/rx5993f

Gdy skontrolujesz emocje i choć minimalnie od nosa oddalisz swój horyzont wiedzy znajdziesz informacje, że w filmie poza nimi występują inni TW. Mam jednak wątpliwości graniczące z pewnością, że zasoby inteligencji jakimi się posługujesz zdolne są jedynie do tego, żeby zidentyfikować popcorn jako prażoną kukurydzę.
17-05-2019 ~ gościu ( gość OSI) zgłoś naruszenie
TONY i popcorn vel prażona kukurydza wam już chyba całkiem zryło berety przez te zwidy z SB, UB, WC,KC, ZOMO, ORMO, dorzuciłbym jeszcze NKWD, MO, STASI, KGB , RWPG i o to mamy całą plejadę tych którzy niszczyli i niszczą polska gospodarkę i majątek narodowy.
17-05-2019 ~ TONY ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Koalicja Europejska to sami towarzysze z UB, SB, ZOMO,ORMO i cała otoczka BIS komuny , która chce zniszczyć suwerenną Polskie i sprzedać ją w ramach prywatyzacji szwabom i sowietom tak jak sprzedawani za rządów PO - PSL nasz majątek narodowy chcąc w ten sposób z Polaków zrobić parobków szwabsko - sowieckich .
17-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Chłopaki
15-05-2019 ~ zezem
15-05-2019 ~ pytanie
17-05-2019 ~ Mietek
jak już kazano Wam trollować lokalne forum gdzieś na uboczu internetu to przynajmniej wykażcie trochę finezji a nie kopiujecie ten sam zadany z góry przekaz... w Australii nie bo tam lęgną się kangury a u nas niestety zalęgło się SB.

17-05-2019 ~ Mietek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"Premier Morawiecki usprawiedliwiał dziś w Sejmie Kościół tym, że część księży pedofilii współpracowała z SB.
W Australii, irlandii też? Z kolei Zbigniew Ziobro przypominał dziś w sejmie znów o 500 plus, jakby to miało komukolwiek wynagrodzić szkody moralne.
Widać,że PiS jest w skrajnej panice".


Obsrani po uszy. [*]
16-05-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Znowu te wszy łonowe cyt.;
..stąd moje porównanie ich moralności do moralności wszy łonowej, bo porównanie do targowicy jest tu zbyt delikatne.
Jak widać te ,,wszy łonowe" przetaczane dość często są jakimś problemem, ale spoko temu można zaradzić. Jak się pozbyć tych przykrych natrętów ; jedna z metod jest bardzo prosta; wystarczy odsłonić na światło dzienne te niechciany intruzy, następnie należy się rozpędzić do maksymalnej prędkości i raptownie zahamować np. nad brzegiem stawu - gwarantuje ,że zgodnie z prawem fizyki wszystkie wypadną do wody i po krzyku. Podobno dowiedzione jest naukowe, że te wszy robią spustoszenie w szarych komórkach, mają wpływ na samoocenę rzeczywistości?
16-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „prawda w oczy kole”, czyli do dyskutanta o moralności wszy łonowej.

W Brukseli zapadają decyzje bardzo ważne dla Polski. Niestety, Polska ma od prawie 4 lat w Komisji Europejskiej i w Parlamencie Europejskim wielu wrogów, którzy służą interesom obcych koncernów i rządów państw, które nie mogą już doić Polski tak, jak to robiły za rządów PO/PSL, bo dziś nie pozwala na to rząd Zjednoczonej Prawicy.

Również niestety, na usługach obcych koncernów i rządów państw, które chcą doić Polskę, są prawie wszyscy europosłowie dzisiejszej „totalnej opozycji”, co jest ewidentną zdradą stanu, dla pieniędzy oczywiście, stąd moje porównanie ich moralności do moralności wszy łonowej, bo porównanie do targowicy jest tu zbyt delikatne, a i nie wszyscy dziś wiedzą, co to jest targowica.

Dlatego masowe pójście na wybory unijne i oddanie głosów na kandydatów Zjednoczonej Prawicy, z PiS na czele, jest dla Polski i dla Polaków tak bardzo ważne. Od tego zależy nie tylko nasza przyszłość, o której w dużej mierze decyduje się w Brukseli, ale również przyszłość Unii Europejskiej w ogóle.

Jeśli chcemy, żeby zaczęty dopiero dynamiczny wzrost gospodarczy Polski i też dopiero rozpoczęta, ale znaczna już poprawa bytu Polaków, dalej miały miejsce, to musimy pogonić z Parlamentu Europejskiego wszystkich zdrajców, oszustów i złodziei, zjednoczonych dziś pod znakiem Koalicji Europejskiej.

Kto tego nie rozumie jest albo głupi jak but z lewej nogi, albo jest na usługach wrogów Polski.

Elity unijne przekonały się wreszcie, że Polska nie da się już więcej doić i wykorzystywać i zaczynają już o Polsce i o polskim rządzie mówić już zupełnie inaczej, jak jeszcze niedawno. Właśnie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przyznał rację polskiemu rządowi w sprawie podatku handlowego od supermarketów i unieważnił decyzję Komisji Europejskiej o zawieszeniu tego podatku.

Ten sam Trybunał zrezygnował też nagle z wydania wyroku w sprawie reformy polskiego sądownictwa tuż przed wyborami.

Polska, dzięki nowemu rządowi, który dba o interesy Polski i Polaków i w przeciwieństwie do poprzedniego rządu, potrafi dobrze rządzić a także unieszkodliwiać wszelkie mafie, zyskała w Europie zupełnie nowy wizerunek, z którym wszyscy zaczynają się liczyć.

Dlatego trzeba koniecznie pójścia te wybory i zadbać o to, żeby Polska była reprezentowana w Unii wyłącznie przez uczciwych, kompetentnych i kreatywnych Polaków, a nie przez kreatury o moralności mendy.
16-05-2019 ~ fgjgkhkh ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"wywrotowcom i wrogom Polski" tak chyba Bierut albo inny Cyrankiewicz mawiał... oj michałowski, michałowski
16-05-2019 ~ prawda w oczy kole ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ci wszyscy którzy aspirują do UE są siebie warci bez względu na poglądy polityczne i tak naprawdę chodzi o przytulenie co miesiąc ponad 30 tysiaków. Wątpię czy ktokolwiek na tym forum zechce podejmować polemikę a tępić to sobie można co najwyżej wszy łonowe tak często porównywane w dyskusji. :D
16-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tym wywrotowcom i wrogom Polski, którzy próbują stawiać znak równości pomiędzy PiS, PO i PSL i odradzają pójście na wybory, polecam lekturę mojego ostatniego felietonu opublikowanego na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage.com”. Chętnie podejmę polemikę z odmiennymi, ale merytorycznymi stanowiskami w tej sprawie, jednak POstkomunicznych hejterów, posługujących się kłamstwami, fałszem i manipulacją, będę tępił jak szczury.
16-05-2019 ~ Dziadek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zalewska . Kempa, a teraz Stacowiak Różecka w Oławie obiecują wszystko co możliwe.
A że jak deklarują Pis dotrzymuje obietnic to np. polscy rolnicy będą mieć najwyższe dopłaty.
Mnie obiecano ,ze będę młodszy i w to wierzę.
16-05-2019 ~ ze wsi ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy polscy rolnicy mają już takie dopłaty jak rolnicy niemieccy?
15 lat temu, kiedy wchodziliśmy do UE obiecywano nam, że niższe dopłaty są tylko tymczasowo.
Później były wybory w 2009 r., następnie w roku 2014… i nic się nie zmieniło.
czy nadal ludzie się nabiora i bedą głosować na PO , pis. psl którzy przez 15 lat nie kiwnęli palcem w tej sprawie tylko pobierali wysokoie uposażenie w Euro w Brukseli. Czy może znów większość nie pojdzie na wybory, a towarzystwo wzajemnej adoracji wybierze znów tych samych partyjniaków do PE

16-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
~ Edukacja
"Trzeba jednak zwrócić uwagę, że w wydanym przez Fundację w 2017 r. raporcie Dzieci się liczą. Raport o zagrożeniach bezpieczeństwa i rozwoju dzieci w Polsce problematyka wychowywania dzieci przez pary jednopłciowe, autorzy nie tylko posługują się budzącym zastrzeżenia terminem „rodzina nieheteroseksualna”, ale tak-że zwracają uwagę na „negatywne stereotypy” występujące w społeczeństwie wobec wychowywania dzieci przez homoseksualistów oraz „tendencje homofobiczne”1...
Fundacja współtworzyła też koalicję „Social Watch” wraz z takimi organizacjami jak Fe-deracja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Kampania Przeciw Homofobii czy Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego (działające na rzecz instytucjonalizacji związ-ków jednopłciowych)."
ordoiuris.pl/sites/default/files/inline-files/ChD_wyd_2.pdf

To daje nieco szerszy obraz na to czym zajmuje się cytowana przez Ciebie fundacja, po której stronie sporu o sposób edukacji seksualnej dzieci można ją umiejscowić oraz jaką opinię wyrobić sobie poprzez spojrzenie na to z kim współpracuje - są to organizacje aktywnie promujące tematykę podejmowaną przez "Czarny Protest".
16-05-2019 ~ oko ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pojęcie lewactwa wymyślili – albo raczej pierwsi zaczęli używać jako narzędzia politycznego – bolszewicy i sam Włodzimierz Lenin. W 1920 roku opublikował książkę Dziecięca choroba „lewicowości” w komunizmie, w której rozprawiał się z rywalami bolszewików.
Lewactwo”pojawia się w najważniejszej książce doktryny stalinizmu, czyli Historii Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików)- Krótkim kursie.
Polskie wydanie tego stalinowskiego „bestsellera” (o nakładzie przekraczającym 40 milionów egzemplarzy, przekładanego na blisko 70 języków) wskazuje na „lewaków” jako zdradzieckich konkurentów słusznej – zdaniem Józefa Stalina – linii partyjnej.
w okresie postępującego odwrotu od ideologii, czyli w gierkowskich latach 70. „Lewakami” stały się wówczas rozmaite ruchy wyrastające z tradycji zachodniego maja 1968 roku
Wierni ZSRR komuniści nie bardzo wiedzieli bowiem jak reagować na ruchy z jednej strony krytyczne wobec kapitalizmu, a z drugiej liberalne obyczajowo i przeciwstawne konserwatywnej, radzieckiej moralności.
A dziś podobnie- mobilizuje się wyborców do obrony przed ofensywą „lewactwa” przeciwko „tradycyjnym wartościom i zdrowemu rozsądkowi”.
16-05-2019 ~ Edukacja ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"Nauka masturbacji i „zmiany płci” " - o tym nie pisała fundacja tylko o nauce ,że zachowanie niektórych dorosłych może wzbudzać obawy dzieci. Na to należy uczulić dzieci, aby wiedziały ,że dorosły nie może przekroczyć pewnych granic w stosunku do niego.
16-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co to znowu za jakaś kosmiczna lewacka bzdura? Jakiś zażarty zboczeniec seksualny, podpisujący się „Edukacja”, chce seksualizacją dzieci w szkołach a nawet w przedszkolach zapobiegać pedofilii. To jest dopiero fałsz i załganie z najwyższej półki. Nauka masturbacji i „zmiany płci” ma ochronić dzieci przed pedofilią? Już dawno nie słyszałem czegoś tak potwornie załganego.

Trzeba posłać całe to lewactwo tam, skąd przyszli, czyli do diabła.
16-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
~ zniesmaczony, kolejny lewicowy samozwańczy cenzor internetu

psychologia.net.pl/artykul.php?level=710
tutaj masz jedną z wielu dyskusji na temat metodologii badań jakie prowadzi się by przedstawić obraz rodziny homoseksualnej wychowującej dzieci

"Dorosłe dzieci deklarujące posiadanie homoseksualnych rodziców różnią się od grupy kontrolnej m.in. pod względem myśli samobójczych, problemów z prawem, częstotliwości sięgania po narkotyki, kłopotami w trwałości związków emocjonalnych, ilością zdrad w związkach, częstotliwości korzystania z pomocy psychologicznej. Muszą szokować kwestie związane z doświadczeniami seksualnymi: 31% dzieci wychowywanych przez matki lesbijki i 25% wychowywanych przez ojca geja podało, że byli przez rodziców zmuszani do seksu wbrew swej woli. Największe wrażenie robią jednak dane o tożsamości seksualnej badanych - 61% respondentów wychowywanych przez matki - lesbijki, a 71% przez ojców ? gejów określa siebie jako "całkowicie heteroseksualnych", innymi słowy w przypadku matek - lesbijek blisko 40%, a przypadku ojców - gejów blisko 30% wychowywanych przez nich dzieci to homo- lub biseksualiści. A jeszcze inaczej: średnio co trzecie dziecko wychowywane przez pary homoseksualne wyrośnie na homo- lub biseksualistę."

Dalej...
Skoro SB nie miało wpływu liczbę przypadków pedofilii wśród polskiego kleru jak wytłumaczysz to, że większość "bohaterów" Sekielskiego to byli TW ( o czym jak już pisałem sam mówi )?

Oczywiście możemy skupić się jedynie na cierpieniu ofiar pedofili wywodzących się z kleru pomijając fakt że to jedynie procent ogółu, możemy przyjąć, że pozostali mniej cierpią bo nauczyciel, członek rodziny, wychowawca... zadaje mniejszy ból... tak mamy rozmawiać? w ten sposób będziemy walczyć z patologią?

Widzę, że nie czytałeś dokładnie tego co piszę, kościół ma problem z homolobby i agenturą służb, która przed laty umieszczona na wysokich hierarchicznie stanowiskach promuje osoby o podobnych skłonnościach i tuszuje ich zachowania obecnie. Po raz kolejny odsyłam do tekstów ks. Isakowicza-Zalewskiego.
m.in. tu lubimyczytac.pl/ksiazka/132342/chodzi-mi-tylko-o-prawde
Nie z wszystkimi poglądami trzeba się zgadzać ale by mieć pełny obraz tematu w jakim zabiera się głos warto poznać.
16-05-2019 ~ zniesmaczony ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Mamy tutaj dwóch ekspertów którzy grają w jedną tubę. Jeden tłumaczy problem pedofilii w kościele wpływem służb specjalnych peerelu a drugi próbuje minimalizować ten problem szerszym kontekstem pedofilii w Polsce. Panowie nie kompromitujcie się , dziś rozmawiamy o tym ponurym problemie wśród kleru , bo to oni nauczali i nauczają nasze dzieci na lekcjach religii prawdy wiary , jeszcze raz powtarzam; nikogo nie interesuje , że pedofilia w kościele to w dużej mierze sprawka UB. Ci młodzi księża pedofile po 1990 roku to też sprawka SB? Powiedźcie to ich ofiarom .
Popcorn jak zwykle przekracza granice absurdu aby przykryć ten problem wskazuje o wczesnej edukacji seksualnej , o adopcji dzieci przez pary homoseksualne, podobno tam najczęściej dochodzi do wykorzystywania dzieci? - podaj przykłady albo zamilcz .
:* :-/ ;(
15-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
~ Edukacja, jak wytłumaczysz mi to, że za wczesną edukacją seksualną postulują te same środowiska, które nie mają nic przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne a statystyka pokazuje, że w tym środowisku najczęściej dochodzi do wykorzystywania dzieci?
15-05-2019 ~ Edukacja ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego napisała dziś w tej sprawie fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”.

„Pragniemy zaznaczyć, że skuteczna walka z problemem wykorzystywania seksualnego dzieci nie może ograniczać się jedynie do rozwiązań prawnych, polegających na zaostrzeniu kar dla sprawców i podniesieniu wieku dopuszczalności kontaktów seksualnych, na czym koncentrują się aktualne propozycje” – czytamy w apelu.
„Nasze doświadczenia wskazują, że obecnie sądy i tak nie korzystają z najwyższych wymiarów kar przewidzianych w kodeksie karnym. W ostatnich latach ustawodawca zmieniał przepisy prawa i zwiększał prawną ochronę małoletnich pokrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym, nie szły jednak za tym działania systemowe, edukacyjne i profilaktyczne” – piszą eksperci FDDS.

Dopóki rządzący będą udawać, że edukacja seksualna to „seksualizacja” najmłodszych, dopóty dzieci nie dowiedzą się, że mogą postawić dorosłym granice i reagować, gdy czują, że dorosły nie tak się zachowuje .
Na niewiedzy naszych dzieci skorzystają oprawcy, w tym ci, których chroni autorytet Kościoła katolickiego.

15-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Niektórzy próbują odwracać kota ogonem, ale to widać słychać i czuć na odległość. Problem pedofilii jest olbrzymim problemem w bardzo wielu różnych środowiskach. Problem ten przyszedł do nas ze zgniłego moralnie Zachodu, ale i komunistyczna SB chętnie wykorzystywała ten problem do swoich celów, przede wszystkim do walki z Kościołem.

Rządy POstkomunistów tuszowały ten problem, jak tylko mogły, bowiem poza nielicznymi wypadkami pedofilii w Kościele, działała w Polsce i działa nadal potężna mafia pedofilska, robiąca na tym procederze ogromną kasę.

W 2005 r. głośna była sprawa "mafii pedofilskiej" działającej na Dworcu Centralnym w Warszawie. O sprawie pisał m.in. tygodnik "Wprost", tego też dotyczył film Sylwestra Latkowskiego "Pedofile". Szokujące ustalenia dziennikarzy z tamtego okresu przywołał dziś Michał Rachoń w "Minęła 20", przypominając, że ówczesnym premierem był dzisiejszy prominent Koalicji Europejskiej Leszek Miller. Według Michała Dworczyka sprawa ta - jak wiele innych zachowań ws. pedofilii polityków Koalicji Europejskiej - pokazuje zakłamanie tego obozu –czytamy dziś na portalu „niezalezna.pl”.

"Policjanci z warszawskiego Śródmieścia od lat wiedzą, że na ich terenie działają pedofile, z których jeden był w III RP ministrem, drugi jest znanym autorem programów telewizyjnych, inny wiceprezesem dużego banku, kolejny posłem, i jeszcze innym znanym reżyserem filmowym"

- pisali dziennikarze tygodnika "Wprost".

"Kiedy policjanci przesłuchiwali pedofilów o głośnych nazwiskach, naciskano na nich, aby nie sporządzali z tych przesłuchań protokołów. Kiedy opisali te naciski i złożyli raport komendantowi stołecznej policji, od oficera spraw wewnętrznych otrzymali ustne polecenie, aby przestali się tą sprawą zajmować, a raport uznali za niebyły"

Zatem przestańcie ograniczać problem pedofilii do tych kilku przypadków w Kościele katolickim, bo jest to olbrzymi i bardzo poważny problem, podobnie jak masowe propagowanie wszelkich zboczeń seksualnych.

Używacie tego tematu do ataku nie tylko na Kościół, ale też na rząd PiS, co jest niebotyczną hipokryzją, ale hipokryzja, to wasz chleb powszedni, więc nie ma się czemu dziwić.

Faktem jest, że była w Kościele zmowa milczenia na ten temat wśród hierarchów, jednak ta zmowa milczenia była znacznie szersza, bo dotyczyła bardzo wielu różnych środowisk, w tym również zawodów zaufania społecznego.

Wybory, jedne i drugie przegracie z kretesem, bo macie do zaoferowania społeczeństwu tylko nienawiść do PiS i do Kościoła i nic poza tym.

Polecam w tym temacie mój ostatni felieton opublikowany na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage.com”.
15-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
~ zezem, przecież sam Sekielski poza filmem mówi, że jego "bohaterowie" w większości to byli TW, gdzie ta mina Morawieckiego?
Poniżej jednemu koledze w odpowiedzi do Rolfa mocno fermentuje szara komórka... czyli w końcu jak? bronimy dzieci czy wykorzystujemy temat do walki politycznej?
15-05-2019 ~ Proste ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Politycy PiS dorzucają do nowelizowanego kodeksu karnego surowsze kary za przestępstwa seksualne wobec dzieci.
Rząd próbuje zatem przekuć film Sekielskich w wyborczy sukces i odwrócić uwagę od głównego oskarżonego: Kościoła katolickiego
15-05-2019 ~ zezem ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Cytuję tylko wypowiedzi premiera i ministra z dyskusji w sejmie.
Mówiąc wprost sami weszli na minę i bronili księży.
15-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
~ zezem, Sekielski tym filem walczy z Kościołem czy PiSem?
Cholera, mi się wydawało, że z pedofilią.
15-05-2019 ~ zezem ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Premier Morawiecki usprawiedliwiał dziś w Sejmie Kościół tym, że część księży pedofilii współpracowała z SB.
W Australii, irlandii też? Z kolei Zbigniew Ziobro przypominał dziś w sejmie znów o 500 plus, jakby to miało komukolwiek wynagrodzić szkody moralne.
Widać,że PiS jest w skrajnej panice.
15-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Każde środowisko w jakim wykryto pedofilię należy rozpatrywać oddzielnie.
SB raczej nie miało wpływu np. na
wyborcza.pl/1,75410,17879485,Hollywood_i_pedofilia__wstrzasajacy_dokument_Amy_Berg.html
... nie przyczynił się do tego też celibat.

Pomijanie wpływu SB na kościół w Polsce a także innych służb bloku sowieckiego to zwykła ignorancja, wystarczy prześledzić historię zamachu na JPII.

Strony delikatnie mówiąc lewicowe używają Crimen sollicitationis z 1922 jako głównego zarzutu wobec zaniechań hierarchów KK pomijając, że od lat istnieją inne procedury
www.kul.pl/files/387/KiP_2_15_2013_nr_2/KiP2013T2_077_099_Grochowina.pdf

Film Sekielskiego jest ważny, mam nadzieję, że przyczyni się do oczyszczenia KK z pedofili poruszy debatę o wpływie na niego homolobby i ustosunkowanych byłych funkcjonariuszy służb a co najważniejsze uchroni dzieci od wykorzystywania i traumy nie tylko w tym środowisku.

15-05-2019 ~ pytanie ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W Stanach Zjednoczonych, w Irlandii, w Australii, gdzie ujawniono zjawisko pedofilii na ogromną skalę też SB werbowało księży?
Tam też panowała komuna?
15-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"~ zniesmaczony"
Z jednej strony odrzucasz rozmowę na temat wpływu homolobby i byłych TW na funkcjonowanie dawnych i obecnych struktur kościoła. Z drugiej powołujesz się na jeden z licznych dokumentów jakimi posługiwał się kościół m.in. w procesach o wykorzystywanie nieletnich...

episkopat.pl/wp-content/uploads/2017/11/NORMY-MOTU-PROPRIO-«SACRAMENTORUM-SANCTITATIS-TUTELA»-WPROWADZENIE-HISTORYCZNE.pdf
episkopat.pl/kosciol-wobec-przestepstwa-pedofilii/

"Codex iuris canonici promulgowany przez Jana Pawła II w 1983 r. odnowił przepisy w tym zakresie w kan.1395, § 2: «Duchowny, który w inny sposób wykroczył przeciw szóstemu przykazaniu Dekalogu, jeśli jest to połączone z użyciem przymusu lub gróźb, albo publicznie lub z osobą małoletnią poniżej lat szesnastu, powinien być ukarany sprawiedliwymi karami, nie wyłączając w razie potrzeby wydalenia ze stanu duchownego."

Jak widzisz kościół poprzez swych przedstawicieli miał instrumenty, żeby oczyścić się z osób o skłonnościach pedofilskich, dlaczego tego nie czynił?
I tu wracamy do tekstów ks. Isakowicza-Zalewskiego. Sekielski w filmie porusza tylko część problemu jaki obecnie ma kościół w związku z seksualnym wykorzystywaniem nieletnich przez duchownych.


15-05-2019 ~ Do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wszystko co nie podoba się PISOWI i TOBIE to manipulacja! Czy ty człowieku jesteś normalny , bo zdaje się że to Ciebie można śmiało nazwać manipulatorem. Wolna i niezależna telewizja jaką jest TVN pokazuje prawdę chorą prawdę , którą PIS tym razem z gubernatorem i całą resztą nie zamiecie od dywan! Nie dorównuje do pięt TVP publiczna pod żadnym względem TVN. Tak według was to wróg ! Nie uda wam się chrystianizować Europy. Zadecyduje już o tym zapewne papież to on jednym pociągnięciem długopisu może zdegradować wszystkich sukienkowych w Polsce . Tak stało się w wielu państwach. Kłamstwem to można nazwać tylko tych ludzi, którzy nieudolnie chcą wyciszyć sprawę . Nie pozwolimy na to aby kler czuł się bezkarny , jakie sądy kościelne ! Uciąć jaja oprawcom , wykastrować i dożywocie degradacja natychmiastowa. Pali się pod nogami grunt twoim zwolennikom i reformatorom , a uwierz to nie koniec jeszcze przed wyborami koalicja europejska wyciągnie takiego tuza iż raz na zawsze odsunie was od EU , a na jesieni od rządu -ha ha! . Mało możesz mnie zwyzywać od ubeków, esbeków , czy tam hejterów jak wolisz , lata mi to .Prawda jest już bliska . Polska świecka , nie katolicka , kler wara od polityki religia do salek kościelnych a płacić będzie episkopat , który tak bardzo boi się tematu i od wielu lat nie widzi problemu! Sprytnie zaostrzenia kar dopiero teraz , my jesteśmy lepsi szarzy ludzie niż arcybiskup, i takie byle co to czysta prawda . Poseł Legutko co dziś powiedział w w wolnym radiu ZET !
15-05-2019 ~ zniesmaczony ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panowie o czym wy pieprzycie, o jakimś homolobby w kościele oraz wpływie byłych funkcjonariuszy SB na jego struktury...- kogo to dziś obchodzi a już na pewno nie obchodzi ofiar tych procederów kiedy byli niewinnymi dziećmi.
Czyżby ten film braci Sekielskich nie zadziała na wasze wyobraźnie, chyba że w ogóle jeszcze go nie oglądaliście?
Kościół katolicki przetrwał 2000 lat i przetrwa kolejne, ale bez księży pedofilów i biskupów którzy przez całe lata chronili tych zwyrodnialców.
Proponuję zapoznać się z tajną watykańską instrukcją Crimen Sollicitationis (inf. internet.) obowiązywała „wszystkich patriarchów, biskupów, arcybiskupów i innych ordynariuszy" Kościoła rzymskokatolickiego w latach 1962-2001. [ 1 ] Określała ona sposób postępowania biskupów w przypadku oskarżenia katolickich księży o: solicytację spowiedzi (namawianie penitenta do aktów seksualnych, zob. punkt. 1); homoseksualizm (p. 71 w połączeniu z p. 72); pedofilię lub zoofilię (p. 73, w połączeniu z p. 72).
15-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"~ Panie Rolf", kościół tak samo jak inne instytucje np. szkolnictwo wyższe, sądownictwo cierpi z powodu nieprzeprowadzonej lustracji, SB na wysokie stanowiska promowało czy ułatwiało ścieżki kariery ludziom na których miało haki.
Tak w hierarchii kościelnej jako biskupi figurują ludzie którzy z kolei w ten sam sposób dobierają sobie podwładnych. Czy ciężko zrozumieć, że homoseksualny, wypromowany przez SB biskup będzie dobierał sobie kleryków o tej samej preferencji. Od lat o tym mówi ksiądz Isakowicz-Zalewski, ale media tak jak nie broniły go przed zakazem wypowiadania się publicznie kilkanaście lat temu tak teraz nie promują jego wypowiedzi tak jak filmu Sekielskiego bo oprócz tematu pedofilii mówi też o homolobby w kościele oraz wpływie byłych funkcjonariuszy SB na jego struktury...
Sekielski w swoim filmie zadaje w domyśle pytanie ile ofiar pedofilii w kościele można by uniknąć gdyby nie zaniechanie hierarchów... pytanie powinno rozszerzyć się o to ile ofiar byłoby mniej gdyby SB nie promowała ludzi o tych skłonnościach na wysokie stanowiska ( poza filmem Sekielski przyznaje, że większość bohaterów filmu to byli TW ), ci zaś w dalszej kolejności nie dobierali i nie chronili ludzi sobie podobnych... ale tu dyskutantów jest niewielu, nie chcą podejmować tematu tak jak nie chcieli w latach 90 lustracji... proszę sobie przypomnieć kto z obecnie czynnych polityków był jej przeciwny i wyciągnąć wnioski... a w wolnych chwilach posłuchać wypowiedzi Isakowicz-Zalewskiego, obecne i te z przed kilkunastu lat...
15-05-2019 ~ Panie Rolf ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A tu słowa kard. Nycza dotycze współpracowników SB wśród księży "Dotyka pan bardzo istotnego problemu. Moje pokolenie doskonale wie jakie były, mówiąc kolokwialnie “haki” na księży w tamtym okresie. Dotyczyły one kwestii moralnych, homoseksualizmu, pedofilii i ci ludzie często się wikłali, bo tu nie byli w porządku. Pewnie, gdyby te kwestie były kilka lat temu bardziej zdecydowanie podjęte, to o pewnych rzeczach byśmy wcześniej wiedzieli. Lecz to nie znaczy, że by się nie wydarzyły" więc wychodzi na moje, SB werbowalo do współpracy wszelkiej maści zboczencow ale spośród księży a nie wprowadzało zboczencow do kleru. Jest różnica?
15-05-2019 ~ zniesmaczony ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Żeby być uprawnionym moralnie do dyskusji na temat pedofilii trzeba obejrzeć film braci Sekielskich od początku do końca a pieprzenie farmazonów to tylko lekceważenie tego bolesnego dla ofiar problemu.
14-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wydało dziś następujące oświadczenie:

„CMWP SDP stanowczo protestuje przeciwko manipulacjom zawartym w materiałach telewizji TVN i Gazety Wyborczej przedstawiających reakcje abpa Marka Jędraszewskiego na film „Tylko nie mów nikomu” Tomasza i Marka Sekielskich i apeluje dziennikarzy o rzetelność i uczciwość w przedstawianiu w mediach komentarzy i opinii publicznych na temat filmu.”

Dotarło do niektórych na tym forum?
14-05-2019 ~ Panie Rolf ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wydaje mi się, że tak napisałem " ;( no chyba, że chce Pan między wierszami powiedzieć, że walka z pedofilią nie powinna być podejmowana bo tyle lat nic się nie działo to niech tam będzie)" to jest pytanie, nie napisałem że Pan tak powiedział - brakło?. Koniec miłego dyskutowania sam ze sobą. Pozdrawiam uprzejmie.
14-05-2019 ~ podatnik ( gość OSI) zgłoś naruszenie
5.05.2006. Początek upadku.
Teraz? 1,5mln dla TV Trwam. Alleluja i do przodu.
14-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „odp”.

Tak. Popieram to stanowisko. Gość, który nie potrafi podpisać się nawet jakimś nickiem, bardzo diabelsko trwa w błędzie, tyle że to nie jest błąd, lecz celowe działanie na szkodę Kościoła, Polski i Polaków.
14-05-2019 ~ odp ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak rzekł Aureliusz Augustyn z Hippony; Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską.

:P :D ;) :*
14-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do dyskutanta podpisującego się „Panie Rolf”

Znowu bezczelnie manipuluje Pan moje wypowiedzi. Pańskie twierdzenie, że rzekomo pomiędzy wierszami powiedziałem, iż „walka z pedofilią nie powinna być podejmowana, bo tyle lat nic się nie działo, to niech tam będzie”. To jest bezczelne kłamstwo, typowe dla POstkomunistycznych trolli.

Moje zarzuty dotyczące filmu Sekielskich i całej tej nagle podjętej nagonki na Kościół dotyczą, tego, że z potężnego problemu pedofilii i zboczeń seksualnych w ogóle, totalna opozycja, czyli POstkomuna, wyjęła i rozdmuchała wybiórczo tylko i wyłącznie pedofilię w Kościele, która stanowi jakieś promile całego olbrzymiego problemu w ogóle.

Akurat ta totalna opozycja, która na potęgę promuje zboczenia seksualne, nagle zaczęła zwalczać pedofilię, ale tylko w Kościele i to akurat w najgorętszej fazie kampanii wyborczej decydującej o przyszłości nie tylko Polski, ale i Europy.

Nie śmiałbym wytykać Panu POstkomunistycznych, czy POstbolszewickich zachowań, gdyby się Pan tak właśnie nie zachowywał i nie przyłączał się do tych, którzy za kasę zza granicy masywnie atakują Kościół, dokładnie tak samo, jak robili to komuniści w PRL, a jeszcze wcześniej bolszewicy.

Z pedofilią trzeba bezwzględnie walczyć, ale nie tylko w Kościele, gdzie jest jej akurat najmniej. Trzeba podjąć zdecydowaną walkę nie tylko ze zboczeniami seksualnym, ale przede wszystkim z tymi, którzy te zboczenia promują i to już wśród dzieci, a ci nie są w Kościele, lecz po jego przeciwnej stronie.
14-05-2019 ~ Panie Rolf ( gość OSI) zgłoś naruszenie
to moja ostatnia polemika z Panem, ona nie ma sensu. Napisałem, że jestem daleki od generalizowani i napisałem, że pedofile są wszędzie. Dla mnie jako chrześcijanina szczególnie w Kościele jest to dotkliwe bo kala moje gniazdo, w którym uczestniczę jako wierny, ministrant, lektor jak i student teologii. Wiem, że pedofile są w każdej grupie społecznej, jednak póki co nikt nie kręci takich filmów niestety. Zarzut, że ktoś wyciąga akurat pedofilię w Kościele jest po prostu głupi - dobrze, że ktoś to wyciąga, brawo że zmowa (tak jak Pan pisze od 25 lat nikt nic nie robił) została przerwana. Każdy inny człowiek może przecież nakręcić film o pedofilii np. w partiach politycznych, wśród artystów lub prawników. Dobrze, że coś się dzieje w tym temacie (szkoda, że tak późno), a że zaczęli od Kościoła - cóż w pojmowaniu ludzi jest to miejsce szczególne, a czyny w obrębie Kościoła szczególnie haniebne (choć wg. mnie dla ofiar różnicy nie ma). KAŻDY MA PRAWO NAKRĘCIĆ FILM DOKUMENTALNY - o dowolnej grupie społecznej - tym bardziej, że to z pieniędzy ze zbiórki. Pedofili należy tępić bezsprzecznie, bezustannie, bez przedawnienia. Co to tego, jak byli werbowani współpracownicy SB - tak, czytałem o tym dużo, chodziłem na wykłady pana Pawła Piekarczyka - w Kościele szukało się haka na ludzi (najczęściej kobiety, alkohol) i tak się ich werbowało - choć i ochotnicy byli - karierowicze. Pana pisanie o tym, że coś jest 25 lat mnie nie przekonuje, to że coś było 25 lat nie znaczy, że ma trwać - kiedyś trzeba to przerwać. W każdym temacie jest tak, że ktoś musi zacząć - i pytanie dlaczego teraz a nie XX lat temu jest z serii tych, których sensu zadawać nie ma (no chyba, że chce Pan między wierszami powiedzieć, że walka z pedofilią nie powinna być podejmowana bo tyle lat nic się nie działo to niech tam będzie). Jako społeczeństwo musimy się obudzić, dbać o to co najważniejsze - o dzieci - tylko one są nasza przyszłością. Oczyśćmy Kościół, pokażmy, że jako wierni potrafimy wypowiedzieć wojnę złu - zwłaszcza naszym hierarchom. Licząc na to, że wiernych jest w Kościele ponad 80 % społeczeństwa ta fala może spowodować, że ludzie otworzę oczy na zło, które było, jest i będzie dookoła. Ja do dziś sobie zarzucam, że nie reagowałem jak mój Ksiądz jeździł pijany po cmentarzu (o drogach nie wspomnę), jak przyprowadzał sobie kobietę na plebanię, jak w dniu, w którym była adoracja Cudownego Obrazu wyszedł tak pijany, że kobiety płakały. Nie wiem czemu nie miałem odwagi złapać go za bety i sprowadzić zza ołtarza - tymi moimi czynami jestem współwinny złu, które jest. Pozdrawiam i więcej już z Panem nie będę polemizował - to bez sensu, i tak w końcu napisze Pan, że jestem postubekiem, tajnym agentem opłacanym z Moskwy lub coś tam jeszcze.
13-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do dyskutanta podpisującego się „Panie Rolf”

Nie znam mechanizmów, jakie obowiązywały w komunistycznej bezpiece przy umieszczaniu ich agentów w strukturach kościelnych, więc nie będę na ten temat dyskutował. Pan widać wie więcej na ten temat.

Faktem jest, że sam Sekielski publicznie przyznał, że bohaterowie jego filmu byli zarejestrowani jako TW komunistycznej SB. Faktem potwierdzonym przez historyków z IPN, którzy mają dostęp do materiałów źródłowych, jest również to, że bezpieka umieszczała swoich agentów w Kościele nie tylko w celach szpiegowskich, ale też w celach kompromitacji Kościoła w oczach wiernych.

O czym tu jeszcze dyskutować?

Sam Pan potwierdza, że pedofilia w Kościele, to hańba dla całej wspólnoty kościelnej. Komu na tej hańbie i na jej propagowaniu zależy? I to tuż przed wyborami? Trzeba Panu podpowiadać?

Wystarczy też porównać, jaki wpływ na to, co dzieje się wśród kapłanów, mają zwykli ludzie, choć są nas – katolików miliony, a jaki wpływ miała na to komunistyczna SB.

Pisze Pan, że jest Pan daleki od generalizowania, a zaraz potem robi to Pan ewidentnie. Wypadki pedofilii w Kościele są zjawiskiem marginalnym. Również agenci komunistycznej SB w Kościele są zjawiskiem marginalnym.

Oczywiście trzeba z tym walczyć, ale nie wolno tego generalizować. Mamy w Polsce ok. 30 tysięcy księży katolickich i drugie tyle zakonników i zakonnic. Ilu w polskim Kościele jest pedofilów i ilu jest komunistycznych agentów? Myślę, że agentów znacznie więcej, niż pedofilów, jednak ciągle jest to tylko jakiś bardzo niewielki ułamek, który nie ma prawie żadnego wpływu na ogólną potężną działalność Kościoła. Stanowi jednak łakomą pożywkę dla wrogów Kościoła i chrześcijaństwa, szczególnie w trakcie gorącej fazy kampanii wyborczej, od której zależy przyszłość nie tylko Polski, ale i Europy.

Nagle, mimo istnienia problemu pedofilii we wszystkich środowiskach od bardzo wielu lat, totalna opozycja obudziła się i problem pedofilii, ale tylko w Kościele, wyniosła do rangi katastrofy narodowej. Gdzie byli do tej pory? Gdzie byli, jak sprawowali władzę w Polsce? Gdzie byli, jak już po zmianie władzy rząd PiS wprowadził publicznie dostępny rejestr pedofilów skazanych sądownie? Siedzieli pod stołem i nawet w Sejmie nie poparli ustawy o tym rejestrze, bo ich zdaniem, rejestr ten rzekomo narusza prawa biednych pokrzywdzonych pedofilów.

Z całą pewnością należy zbudować pełną kontrolę nad finansami Kościoła, czy to rządową, czy nawet tylko społeczną, bo tam, gdzie są niekontrolowane finanse, zawsze pojawiają się oszuści, malwersanci i po prostu złodzieje i przed tym Kościół musi się bronić. Tu przyznaję Panu rację. I znowu pojawia się pytanie, gdzie była dzisiejsza totalna opozycja, jak sprawowała władzę przez prawie 25 lat po roku 1989? Dlaczego nie podjęła żadnych kroków, żeby finanse Kościoła poddać kontroli Narodu?

Dopiero dziś, na krótko przed bardzo ważnymi wyborami, strzępią swoje załgane POstkomunistyczne pyski i szkalują cały Kościół za przekręty finansowe paru nieuczciwych księży. Żaden POstkomuch nie zająknął się nawet o wielkich akcjach pomocowych polskiego Kościoła na całym świecie, o wielkim poświęceniu tysięcy księży i zakonników, ani o szerzeniu wartości chrześcijańskich, za co są prześladowani i mordowani.

Nie. POstkomuchy zajmują się tylko paroma pedofilami w polskim Kościele, których można policzyć na palcach wśród kilkudziesięciu tysięcy księży i zakonników. Nazywają katolików świniami tarzającymi się w błocie, a wizerunkowi Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezu przyprawiają aureole z symbolu zboczeńców seksualnych, których sami promują.

Zboczeńcy seksualni, jak np. Biedroń, chcą zwalczać zboczenia seksualne w Kościele. To tego musimy się wstydzić, że znaczący polscy politycy promują zboczenia seksualne i chcą tę promocję wprowadzić już nie tylko do szkół, ale i do przedszkoli. To jest dopiero hańba.
13-05-2019 ~ Panie Rolf ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie trochę Pan poleciał z nadinterpretacją. Do seminarium raczej się wstępuje zanim skłonności pedofilskie się ujawniają. Do czynów dochodzi po seminarium, skąd SB miało wiedzieć, kto będzie pedofilem. Lojalki raczej podpisywali ksieza już po czynach pedofilskich bo był na nich hak. SB podsluchiwala na potęgę i miała ogromną wiedzą (jak Kościół dzięki spowiedzi - chętnie omawianej we własnym gronie o czym wiem z osobistych doświadczeń). Trochę Pan poleciał, pedofile w sutannach byli w Kościołach, w których władzy nie mieli czetwoni. Jestem daleki od Generalizowania pedofile są wszędzie, w kościele też bo dostęp do dzieci dobry a i podejrzenia za zasłoną posługi. I tu nasza (w tym moja, praktykujacego Chrześcijanina) wina, daliśmy klerowi poczucie niemal boskości, swobodę niewyobrażalną i kasę poza kontrolą. To szkodzi każdemu. Cytując "władza jest wyzwaniem dla wolności, nie można jej sprawować inaczej niż tylko służąc". Prymas Polski przeprasza a Pan, że pedofiljia w kościele to wina SB. Daj Pan spokój, takie czynny to dla nas wierzących hańba, hańba do której się trzeba przyznać i robić wszystko aby taki element nie miał miejsca.
13-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„internauto”! Piszesz komentarze pod kilkoma nickami i w każdym z nich ziejesz nienawiścią do tych, którzy naprawiają Polskę po waszych skandalicznych rządach i ujawniają wasze gigantyczne afery, oszustwa i morderstwa.

Odwracanie kota ogonem, to komunistyczna specjalność. Bardzo chętnie przypisujecie wasze przestępstwa i draństwa innym. Po tym bardzo łatwo was rozpoznać.

Tak ci spieszno wsadzać waszych ministrów i urzędników do pierdla? Musisz trochę poczekać, aż prace zakończą odpowiednie komisje śledcze, a prokuratury śledztwa. Tu chodzi o setki miliardów rozkradzionego budżetu, o setki miliardów ze zniszczonej substancji gospodarczej i o setki miliardów wyprowadzonego z Polski kapitału bez podatku.

Wszystko to musi zostać dokładnie zbadane, wyjaśnione i udowodnione, a to trwa. Macie za to czas, żeby w porę wynieść się z Polski, zanim was pozamykają. Chętnie się was pozbędziemy, zamiast was trzymać w więzieniach na koszt społeczeństwa, bo pracować na własne utrzymanie, to wy nie potraficie i nie chcecie.

Jeszcze raz powtarzam, bo to do ciebie nie dociera: UJAWNIANIE PRZESTĘPSTW I NAZYWANIE SPRAW I SPRAWCÓW PO IMIENIU NIE JEST ŻADNĄ MOWĄ NIENAWIŚCI.

Z drugiej strony, trudno, żebyśmy was lubili po tym, co zrobiliście Polsce i Polakom. Czy można lubić notorycznych kłamców, oszustów złodziei i morderców? Można wam ewentualnie wybaczyć, ale dopiero wtedy, jak zostaniecie ukarani zgodnie z prawem za wasze przestępstwa, wyrazicie skruchę i obiecacie poprawę. Do tego czasu musicie się liczyć z gniewem ludu.

Trzeba pokazać ludziom otumanionym przez wasze media finansowane przez obce państwa media i ogłupianych przez takich obrzydliwych hejterów, jak ty, kim naprawdę jesteście i wszystkie wasze draństwa, żeby znali prawdę i wybierali do władz ludzi uczciwych i kompetentnych, a nie POstkomunistyczne kanalie.

To nie jest żadna „mowa nienawiści”. To są słowa prawdy, którą ludzie nieświadomi, albo przez was zmanipulowani, powinni poznać.

Właśnie się okazało, że wasza nagonka na Kościół Katolicki jest de facto nagonką na pojedyncze esbeckie kanalie, które zakradły się w łaski Kościoła, bowiem w wywiadzie dla onet.pl Tomasz Sekielski sam przyznał, że bohaterowie jego filmu byli w przeszłości zarejestrowani jako tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa.

To nie pierwszy dowód na to, że komuniści celowo wprowadzali do Kościoła Katolickiego swoich agentów, w tym pedofilów i przestępców różnej maści, żeby kompromitowali Kościół.

Oto twoje „farmazony”.
13-05-2019 ~ internauta ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W mojej wypowiedzi nie ma ani jednego określenia mowy nienawiści. Coś sobie gościu ubzdurasz, coś sobie dodasz, coś sobie zmyślisz i czujesz się spełniony.
Ciągle powtarzasz slogan o tych co wcześniej okradali Polskę , ale jakoś żaden z ministrów tego rządu nie znalazł się w wiezieniu, więc po co chrzanić takie farmazony.

Na stawiane pytanie nie warto odpowiadać , bo są absurdalne, nie poparte żadnymi faktami ani dowodami.
.....Kiedy będziesz pisać o kanaliach , POstbolszewi, ubekach . esbekach , wszach łonowych itp, itd popatrz w lustro i powtórz sobie w twarz hasło: „NIE MA MIEJSCA NA MOWĘ NIENAWIŚCI W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ”.


Pozostała część to bełkot.
12-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„internauto”! Zaprzeczasz oczywistym faktom, że POstkomuniści chcą za wszelka cenę powrócić do władzy, żeby znowu rozkradać Polskę i okradać Polaków? Zaprzeczasz, że tacy ludzie, jak Schetynescu, TuSSk, Cimoszewicz, Leszek Miller, czy świeżo nagrodzona medalem przez Niemców pierwsza prezes „zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi”, albo Kopaczka smoleńska przynajmniej na metr, to nie są POstkomunistyczne kanalie zmierzające do likwidacji państwa polskiego i zniewolenia Polaków, wg instrukcji niejakiego Bartosza Kramka (Fundacja Otwarty Dialog) będącego na rosyjskim żołdzie, albo wg instrukcji Angeli Merkel, która publicznie żąda od nas oddania suwerenności na rzecz brukselskiej biurokracji?

Kto ma uwierzyć twoim zaprzeczeniom? Kto ma uwierzyć, że zbrodnia smoleńska, to rzekomo wypadek spowodowany przez nieudolnych pilotów, pijanego generała w kokpicie i pancerną brzozę? Kto ma uwierzyć, że rzekomo nie było „nocnej zmiany”? Kto ma uwierzyć, że „Bolek” nie próbował zainstalować w Polsce sowieckich komunistycznych baz szpiegowskich i agenturalnych? Kto ma uwierzyć, że POstkomuniści nie działali na zlecenie komunistów, chroniąc komunistycznych oprawców przed odpowiedzialnością karną po 1989 roku?

Kto ma uwierzyć, że to są „wyimaginowane durnoty”, albo że to jest „absurdalne i groteskowe”, jak twierdzisz? Masz ludzi za idiotów?

Publikowanie prawdy nie jest żadną „mową nienawiści”. To wy zioniecie nienawiścią do PiS, do rządu Zjednoczonej Prawicy, do „dobrej zmiany”, do patriotów i do Kościoła, czyli do około trzech czwartych Polaków, bo Kościół to nie tylko kler, a tym bardziej nie kilku przestępców, których można policzyć na palcach, w szeregach 60 tysięcznego zastępu osób duchownych. Kościół, który tak ostatnio lżycie, to w samej tylko Polsce wielomilionowa wspólnota chrześcijańska.

To jest dopiero „mowa nienawiści”. Aureola z symbolu zboczeńców seksualnych doprawiona do wizerunku Matki Boskiej i Dzieciątka Jezu, to jest dopiero sianie nienawiści. Nienawidzicie Polski i Polaków, bo nie dajemy się już okradać, a w niedalekiej przyszłości udowodnimy wam wasze gigantyczne przestępstwa przez prawdziwie niezależnymi sądami, kontrolowanymi zgodnie z Konstytucją przez Naród, i wsadzimy was do pierdla.

Gazeta Powiatowa, będąca oczywistym organem prasowym lokalnej POstkomuny i zajadłym wrogiem PiS, dopuściła się w mojej sprawie stosowania cenzury prewencyjnej, zakazanej Konstytucją i będzie pociągnięta za to do odpowiedzialności, jak tylko wywalimy z sądów wszystkie Gersdorfy, Iwulskie itp.

Popatrz w lustro i powtórz sobie w twarz twoje własne hasło: „NIE MA MIEJSCA NA MOWĘ NIENAWIŚCI W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ”.
12-05-2019 ~ internauta ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gościu łudzi się, że ktokolwiek zdrowo myślący uwierzy w takie wyimaginowane durnoty .
Bardzo dobrze, że powtarzane są te obraźliwe sformułowania, które tylko napędzają spirale nienawiści, aby stanowczo temu zaprotestować!
Powtarzanie jak Mantra takich określeń jak POstkomuna, agentura kremlowska, POstbolszewia, zleceniodawcy totalnej opozycji jest absurdalne i groteskowe , to się jedynie nadaje do kabaretu.
Gazeta Powiatowa zrobiła porządek raz na zawsze;
NIE MA MIEJSCA NA MOWĘ NIENAWIŚCI W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ!
12-05-2019 ~ Do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nominuję cię w kategorii DZBAN ROKU !! !!
10-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „odp”

Nigdy się w tym nie połapiesz, bo zamiast myśleć samodzielnie, wypisujesz za kasę to, co dyktują ci twoi zleceniodawcy z totalnej opozycji. Poza tym, żeby myśleć samodzielnie, trzeba mieć rozum, a z tym u ciebie kiepsko, oj kiepsko. Bo przecież nikt rozumny nie będzie służył ani obcej agenturze, ani rodzimej Targowicy.

Reforma sądownictwa w Polsce nie została jeszcze dokonana, jak kłamliwie twierdzisz, lecz została ledwo zaczęta i jest blokowana przez POstkomunistów i przy pomocy unijnego lewactwa, więc znowu łżesz, aż się belki wyginają.

Jak wywalą z sądów ostatniego sędziego z POstbolszewickiej „zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi” i sądy zaczną pracować sprawnie, szybko i sprawiedliwie, to dopiero wtedy reformę sądownictwa będzie można uznać za przeprowadzoną.

Co do „utraty suwerenności na rzecz Niemiec”, to zapomniałeś już, jak Merkel publicznie mówiła, że państwa członkowskie powinny oddać swoją suwerenność na rzecz Unii? A kto „trzęsie” Unią, jak nie Niemcy”?

To, że mam niemieckie obywatelstwo i niemiecki adres nie oznacza, że czuję się Niemcem, a tym bardziej, że pochwalam politykę Niemiec. Jestem czystej krwi Polakiem, a moją pozycję w Niemczech wykorzystuję do służenia Polsce i Polakom. Mam za to nawet pisemne podziękowanie Marszałka Sejmu RP.

A ty co? Masz polskie obywatelstwo i polski adres, a działasz przeciwko Polsce i Polakom? Jak to wytłumaczysz? Obcy agent? Obcy szpicel i prowokator? Czy tylko głupi hejter smarujący paszkwile za kasę?

Wbrew twojemu twierdzeniu, nasz sojusz z Węgrami nie przybliża nas w żaden sposób do Rosji. Węgry są suwerennym krajem i jeśli Węgrzy doszli do wniosku, że aktualnie najlepiej dla nich jest kupować gaz z Rosji, to jest to ich suwerenny i pewnie dobrze uzasadniony wybór, wynikający z ich położenia geograficznego i nie mający z Polską nic wspólnego. Takie kanalie, jak ty, sterowane zza granicy, oczywiście zaraz próbują wbijać klin pomiędzy Polskę i Węgry, ale to na nic się nie zda.

Fajnie, że tak pilnie powtarzasz moje sformułowania. Lepiej zostaną ludziom w pamięci.
10-05-2019 ~ fan ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Uwielbiam pana Rolfa, potrafi rozkręcić atmosferę.Jest pan moim idolem.
Pozdrawiam niech pan się nie poddaje !
10-05-2019 ~ odp ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Trudno się w tym wszystkim połapać , będąc obywatelem Niemiec straszy Polskę, że jego kraj jest dla nas wrogiem, zagrożeniem,że stracimy suwerenność na rzecz Niemiec- czyżby groziła nam nowa okupacja ?? ?? ??
....Nikt dziś nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że rządy Niemiec i Francji, ale też związane z tymi rządami wielkie koncerny, są Polsce wrogie.
... Inaczej lewactwo zrobi z Unii jeden wielki kołchoz, a Polska, podobnie jak inne kraje, straci swoją suwerenność na rzecz Niemiec i Francji, a tym samym i Rosji, bo i Niemcy i Francja ściśle współpracują z Rosją, mającą coraz większe imperialistyczne zapędy.
Czy sojusz z Orbanem bardziej nas nie przybliża do Rosji ( Węgry otwierają drzwi dla rosyjskich inwestycji co jest negatywnie postrzegane przez USA)?

.....Niestety, w rękach POstkomunistów pozostało jeszcze prawie w całości polskie sądownictwo, zbudowane jeszcze w czasach PRL i utrzymywane po roku 1989 bez żadnych zmian, a jedynie zasilane kolejnym pokoleniem sędziów z PRL-owskiego nadania.
Jak można pisać takie bzdury, człowieku opamiętaj się, przecież rząd obecny którego jesteś wyznawcą dokonał reformy sądownictwa w ustawie o ustroju sądów powszechnych , o sadzie najwyższym , o KRS.

10-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
DO „STOP MOWIE NIENAWIŚCI”

Ujawnianie i piętnowanie oszustw, złodziejstwa, kłamstw, zdrady i morderstw nie jest żadną „formą nienawiści wynikającej z nietolerancji wobec przedstawicieli mniejszości, imigrantów i osób obcego pochodzenia”, lecz jest obowiązkiem każdego uczciwego obywatela. Zobacz art. 304 Kodeksu postępowania karnego.

Zaś nazywanie sprawców tych ohydnych przestępstw po imieniu, szczególnie wtedy, kiedy szkodzą ogółowi społeczeństwa, jest legitymowane wolnością słowa zagwarantowaną w art. 14, 25, 49, 53 i 54 Konstytucji RP, przy czym art. 54 Konstytucji zawiera zakaz cenzury prewencyjnej, czyli tego, do czego ty wzywasz Redakcję Portalu OSI Oława.
10-05-2019 ~ Felieton Rolfa Michałowskiego ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dlaczego TEGOROCZNE wybory do Parlamentu Europejskiego są tak ważne dla Polski?
Na kogo Polacy powinni głosować i dlaczego?


Dziś polski rząd pilnuje interesów Polski i Polaków, w przeciwieństwie do poprzedniego rządu, który dbał jedynie o interesy obcych rządów i obcych koncernów, kosztem Polski i olbrzymiej większości Polaków.

Unia Europejska przechodzi dziś gigantyczny kryzys, do którego doprowadziły dotychczasowe unijne elity. Począwszy od wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii, poprzez katastrofalną sytuację w strefie wspólnej waluty – euro, katastrofalną sytuację z imigrantami z Bliskiego Wschodu i z Afryki i związanym z tym islamskim terroryzmem w Europie, recesję gospodarczą w wielu krajach Unii, aż do budowy rurociągu Nord Stream 2, uzależniającego Europę od Rosji, żeby wyliczyć tylko te najważniejsze.

Unia dotarła w wielkim pędzie do betonowej ściany, o którą się rozbije, jeśli nie odwróci swojej polityki o 180 stopni. Jedyne kraje, które zyskały na Unii i na strefie euro, to Niemcy, Francja i Holandia, a także poza Unią - Rosja. Wszyscy pozostali, z Grecją, Hiszpanią i Włochami na czele, są przegrani. Polska, która od czterech lat ma polski rząd, a nie marionetki obcych agentur, potrafiła odbić się od dna i postawić swoją gospodarkę na nogi, ale unijne elity, nazywające się same liberałami, rzucają nam kłody pod nogi, aby ten rozwój zablokować.

Elity te są liberalne wyłącznie dla oszustów, kłamców, złodziei i morderców. Dla wszystkich innych ten „liberalizm” jest de facto lewackim reżimem, łamiącym prawo międzynarodowe, konstytucje krajów członkowskich i traktaty europejskie. Reżim ten nie ma z demokracją nic wspólnego, choć posługuje się pojęciem demokracji na swoje potrzeby, zupełnie jak komuniści. Dowodem na to niech będzie chociażby publiczne twierdzenie jednego z tych „liberałów”, że nie jest ważna wola narodów państw członkowskich unii, wyrażona w wyborach, lecz wola brukselskiej biurokracji, która przecież sama się „wybrała”.

Nie można tego tak zostawić, bo traktaty unijne bardzo mocno wiążą polską gospodarkę i polską politykę w ogóle z Unią i z jej pozostałymi członkami, w tym z Niemcami i Francją, co, wobec rządzenia Unią przez lewaków i agentów wielkich zachodnich koncernów, znacznie utrudnia Polsce szybki rozwój gospodarczy i podniesienie stopy życiowej Polaków.

Nikt dziś nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że rządy Niemiec i Francji, ale też związane z tymi rządami wielkie koncerny, są Polsce wrogie. Ich polityka w stosunku do Polski jest nakierowana na to, żeby Polska była jedynie rezerwuarem taniej siły roboczej, rynkiem zbytu na wszelkie badziewie czternastej kategorii pod szyldami znanych marek zachodnich i żeby polska gospodarka nie rozwijała się, a już w żadnym wypadku, żeby Polska nie usamodzielniała się w rządzeniu własnym krajem.

Rządy POstkomunistów w Polsce zapewniały taki stan rzeczy Niemcom i Francji, w szczególności ostatnie dwie kadencje rządów koalicji PO/PSL. Polski przemysł był masowo „wygaszany” i rozprzedawany za grosze, Polska Ziemia masowo sprzedawana w obce ręce, bezrobocie szalało, kraj pogłębiał się w nędzy, a dobrze wykształceni Polacy musieli całymi milionami emigrować z Polski za pracą i między innymi w Niemczech pracować w charakterze parobków za marne grosze.

Jednak przejęcie władzy w Polsce przez PiS, a ściśle przez Zjednoczoną Prawicę, z PiS na czele, spowodowało, że Polska przestała słuchać poleceń z Berlina, Brukseli i Paryża, zaczęła odbudowywać i dynamicznie rozwijać swoją gospodarkę, zlikwidowała nędzę w bardzo wielu polskich rodzinach, szczególnie w tych wielodzietnych, praktycznie zlikwidowała bezrobocie, a co dla Berlina, Brukseli i Paryża chyba najgorsze, zaczęła radykalnie zmieniać polskie prawo, a także rozliczać, wiernych Berlinowi, Brukseli i Paryżowi, ale też i Moskwie, POstkomunistów, za ich gigantyczne afery przestępcze, czyli za rozkradanie polskiego budżetu i polskiego majątku i za zbrodnię smoleńską, uruchamiając sejmowe i rządowe komisje śledcze i Prokuraturę.

Niestety, w rękach POstkomunistów pozostało jeszcze prawie w całości polskie sądownictwo, zbudowane jeszcze w czasach PRL i utrzymywane po roku 1989 bez żadnych zmian, a jedynie zasilane kolejnym pokoleniem sędziów z PRL-owskiego nadania.


Sądy te były i nadal są w stanie zablokować wszelkie zmiany ustawowe, zmierzające do odbudowy i rozwoju gospodarki, a także do podwyższenia poziomu życia Polaków, ale i do rozliczenia POstkomunistycznych przestępców i robią to, bezczelnie łamiąc prawo i wydając skandaliczne wyroki wołające o pomstę do Nieba, jak za czasów PRL.

Należy zatem rozgonić to towarzystwo na cztery wiatry i obsadzić sądy uczciwymi sędziami, a także przebudować wszystkie struktury w sądownictwie, które pochodzą jeszcze z czasów komunistycznych, w tym poddać sędziów i sądy zwierzchniej kontroli Narodu, zgodnie z art. 4 Konstytucji. Tutaj jednak POstkomuniści zwrócili się do elit unijnych, nieprzyjaznych Polsce i jej rozwojowi, o pomoc w zablokowaniu reform sądownictwa w Polsce i pomoc tę uzyskali.

Naginając i łamiąc prawo, unijne elity, zdominowane przez lewactwo i lobby niemieckich, francuskich i holenderskich koncernów, zablokowały szybkie reformy w polskim sądownictwie i chcą to robić nadal, bo ich „interes” na Polsce przestał się kręcić. Grożąc Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości (dziś nazywającym się Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej) i wysokimi karami finansowymi, unijne elity zablokowały szybkie reformy polskiego sądownictwa, choć, zgodnie z traktatami unijnymi, ustrój i struktura sądownictwa leżą w wyłącznej gestii krajów członkowskich i ani Komisja Europejska, ani Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, nie mają żadnego prawa mieszać się do tych spraw.

I to jest najważniejszy argument, dla którego zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego, stały się dla Polski i dla Polaków niezmiernie ważne, bo trzeba odsunąć od władzy w Unii lewactwo i lobby zachodnich koncernów, depczące bezczelnie wszelkie zasady demokracji i elementarnej sprawiedliwości, a także blokujące rozwój Polski.

Nie jesteśmy w tym względzie sami, bowiem cały szereg innych państw, jak Grecja, Włochy, Hiszpania, Węgry i wiele innych, też mają dość rządów lewactwa i prawa silniejszego w Komisji Europejskiej i w Parlamencie Europejskim i będą głosować przeciwko lewackim kandydatom.

Jesteśmy zatem w stanie zmienić układ sił w Unii, masowo głosując na kandydatów prawicowych. Nie ma tu żadnej alternatywy, bo nikt normalny i niezwiązany z POstkomunisyczną mafią, nie będzie głosować na starych komunistów, typu Cimoszewicz, czy Leszek Miller, ani na notorycznych kłamców i zdrajców, jak Schetynescu, Kosinak-Kamysz, Zdradek Sikorski, czy Kopaczka smoleńska przynajmniej na metr, nie mówiąc już wcale o zboczeńcach seksualnych spod znaku Biedronia.

Nie jest zatem problemem wybór, na kogo głosować, bo jest oczywistym, że Polacy powinni głosować na kandydatów Zjednoczonej Prawicy, głównie PiS. Problemem jest jedynie zawsze dotychczas bardzo kulejąca frekwencja wyborcza.

Polacy powinni dostrzec i zrozumieć, jak bardzo ważne dla nas są te zbliżające się wybory unijne. Od tych wyborów zależy cała nasza przyszłość, bo gdyby lewacy je wygrali, to wszystkie reformy, programy i zmiany wprowadzone przez PiS i jego koalicjantów w ciągu ostatnich prawie czterech lat, zostałyby cofnięte, a Polska stałaby się znowu kolonią taniej siły roboczej dla Niemiec, Francji i Holandii, a nędza i beznadzieja powróciłyby natychmiast albo jeszcze prędzej.

Ten powrót Polski do czarnej przeszłości zagwarantowałyby unijne lewackie elity, które zapewniłyby komunistycznym i POstkomunistycznym sędziom absolutną bezkarność i wieczne trwanie w sądach tej „zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi”, jak ci sędziowie sami siebie nazwali, która nadal torpedowałaby wszelkie ustawy, niepasujące POstkomunistycznej mafii i skandalicznymi wyrokami niszczyłaby polską gospodarkę, co już przecież praktykowała w przeszłości i praktykuje nadal.

Trzeba koniecznie pójść na te wybory, bo są dla nas przełomowe. To święty obowiązek każdego Polaka. Nie możemy pozwolić na to, żeby lewactwo i obce koncerny decydowały w Brukseli o losach Polski i Polaków. To jest nasz kraj, który musimy obronić przed inwazją brukselskich lewaków, tak jak kiedyś musieliśmy obronić się przed inwazją bolszewicką.

Ponad 80 procent Polaków jest niezadowolonych z polskiego sądownictwa. Zatem te 80 procent Polaków powinno pójść na unijne wybory i oddać swoje głosy na kandydatów PiS na europosłów. To wystarczy, żeby unijne lewactwo nie miało już żadnego wpływu na reformę sądownictwa w Polsce.

Nasza POstkomunistyczna „totalna opozycja”, która dziś tak bardzo szkodzi Polsce i Polakom, zostanie rozbita z kretesem, jak tylko straci poparcie z Brukseli, a straci je, jeśli te 80 procent Polaków pójdzie na wybory i zagłosuje na kandydatów PiS.

Unia Europejska, jako taka, jest potrzebna i Polsce i Europie, jednak nie może być zarządzana przez lewactwo i grupy interesów najbogatszych krajów Europy, czyli Niemiec i Francji. To musi zostać ukrócone, a Unia musi powrócić do swoich korzeni, czyli do demokratycznej wspólnoty suwerennych państw narodowych. Inaczej lewactwo zrobi z Unii jeden wielki kołchoz, a Polska, podobnie jak inne kraje, straci swoją suwerenność na rzecz Niemiec i Francji, a tym samym i Rosji, bo i Niemcy i Francja ściśle współpracują z Rosją, mającą coraz większe imperialistyczne zapędy.

Zbliżające się wybory unijne są dziś znacznie ważniejsze, niż następujące po nich jesienią wybory parlamentarne, bo na naszym własnym podwórku wiemy już, czy i jak mamy głosować. Pokazaliśmy to już w roku 2015. Natomiast wybory unijne zawsze były traktowane u nas po macoszemu, bo, jak mówiono, nic nie zmienimy.

Dziś, nie tylko możemy, ale musimy zmienić układ sił w Unii, bo inaczej przegramy wszystko. POstkomuniści doskonale o tym wiedzą i dlatego połączyli wszystkie swoje partie w jedną koalicję antypisowską, czyli antypolską. Wystarczy jednak, że się wszyscy zmobilizujemy i pójdziemy na te wybory – wtedy POstkomniści, a tym samym i europejskie lewactwo, stracą większość w Brukseli, co przywróci demokratyczne standardy w Unii, blokowane dotychczas przez lewactwo i lobby wielkich koncernów z Niemiec i Francji.

Tak nam dopomóż Bóg.
10-05-2019 ~ STOP MOWIE NIENAWIŚCI ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Mową nienawiści (ang. hate speech) nazywane są różne typy negatywnych emocjonalnie wypowiedzi, wymierzonych przeciwko grupom lub jednostkom ze względu na domniemaną lub faktyczną przynależność do grupy, powstających na bazie uprzedzeń.
RADA EUROPY definiuje ten termin jako „wszystkie formy ekspresji, które rozpowszechniają, podżegają, wspierają lub usprawiedliwiają nienawiść rasową, religijną, ksenofobię, antysemityzm lub inne formy nienawiści wynikające z nietolerancji, łącznie z nietolerancją wyrażoną za pomocą agresywnego nacjonalizmu i etnocentryzmu, dyskryminacją i wrogością wobec przedstawicieli mniejszości, imigrantów i osób obcego pochodzenia”.
Według UE mowa nienawiści - określone poniżej czyny, które są popełniane na tle rasistowskim lub ksenofobicznym, podlegają sankcjom karnym jako przestępstwa kryminalne: publiczne nawoływanie do przemocy lub nienawiści skierowanej przeciwko grupie osób, którą definiuje się według rasy, koloru skóry, pochodzenia, wyznawanej religii lub światopoglądu albo przynależności narodowej lub...
10-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Obnażanie i piętnowanie POstkomunistycznego draństwa oraz nazywanie po imieniu złodziejstwa, kłamstwa oszustw, zdrady i morderstw, NIE JEST MOWĄ NIENAWIŚCI.

Mową nienawiści (takiego pojęcia nie ma w PWN ani w żadnym innym słowniku języka polskiego) jest szkalowanie i dyfamacja tych, którzy obnażają i piętnują złodziejstwo, kłamstwa, oszustwa, zdrady i morderstwa.
10-05-2019 ~ STOP MOWIE NIENAWIŚCI ( gość OSI) zgłoś naruszenie
PWN-definicja przyzwoitość w postępowaniu człowieka;
...postępujący zgodnie z normami moralnymi i obyczajami; też: świadczący o takim postępowaniu »
to postawa zgodna z obowiązującymi zasadami etycznymi i moralnymi; porządność, uczciwość, solidność.
Cytaty;
1...Zarzuca mi też ta postbolszewicka kanalia,
2....No cóż, takie odpady społeczeństwa będą łgały, choćby je przypiekał rozżarzonym żelazem i kroił na kawałki. Taka jego bolszewicka natura i zero rozumu.
3...Gdzie byłeś, bolszewika kanalio,
TAKIE OKREŚLENIA UŻYWA SPOŁECZNIK , KTÓRY BEZINTERESOWNIE WALCZY O PRAWA I INTERESY MIESZKAŃCÓW ?
WSTYD i HAŃBA żeby w tym wieku tak się wysławiać , tak kaleczyć nasz język ojczysty.

Apelujemy do portalu społecznościowego OSI aby nie publikować kogoś kto nie rozumie kultury języka, kto propaguje nienawiść pogardę dla drugiego człowieka.
10-05-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gdyby nie lokalni PiS-owcy to byłaby garstka ludzi a pani minister mówiła nie to co dzieje się naprawdę, ale to co chcą łykać pelikan.
10-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Najśmieszniejsze z tego komunistycznego bełkotu jest to, że medialny przedstawiciel i obrońca złodziei, kłamców zdrajców i morderców pod nickiem „gostek”, wzywa społecznika, który bezinteresownie walczy o prawa i interesy Mieszkańców, żeby został „przyzwoitym człowiekiem”.

To jest ten właśnie, typowy dla wszelkiej bolszewii i jej kolejnych pokoleń, potworny fałsz.

Zarzuca mi też ta postbolszewicka kanalia, że rzekomo nie czytam ze rozumieniem, bo ponoć nie odpowiedziałem na jego wrzutkę o „niesiedzących” jeszcze członkach rządów PO/PSL, co jest kolejnym obrzydliwym kłamstwem, bo odpowiedziałem i to obszernie w moim komentarzu z 8 maja.

No cóż, takie odpady społeczeństwa będą łgały, choćby je przypiekał rozżarzonym żelazem i kroił na kawałki. Taka jego bolszewicka natura i zero rozumu.

Kazali mu pisać, za kasę oczywiście, że każda próba wyjaśniania zbrodni smoleńskiej, to „szarganie pamięci ofiar tej katastrofy”. Gdzie byłeś, bolszewika kanalio, jak Rosjanie bezcześcili zwłoki ofiar tej straszliwej zbrodni? Gdzie byłeś, bolszewicka kanalio, jak te wszystkie Millery, Laski, TuSSki, Klichy i Kopaczki smoleńskie przynajmniej na metr, fałszowały albo ukrywały dowody tej zbrodni. Gdzie byłeś bolszewicka kanalio, jak opłacane zza granicy media w Polsce publicznie szkalowały ofiary tej zbrodni i ich rodziny? GDZIE BYŁEŚ BOLSZEWICKA KANALIO?

Co do „zawodowych dziennikarzy”, którzy mają „odmienne zdanie” (np. Michnik, Żakowski, Lis itd.), to wyjaśniam po raz już enty, że złodziejstwo, oszustwo, zdrada i morderstwa, to NIE SĄ ODMIENNE ZDANIA. Ci dziennikarze, pracujący dla mediów opłacanych przez obce, wrogie Polsce państwa, propagują PRZESTĘPSTWA, a nazwanie ich „totalną opozycją” jest stanowczo zbyt łagodne.
10-05-2019 ~ gostek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gościu ma się za inteligentnego a nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Czy to takie trudne jeśli ktoś pyta - kto z ministrów rządu PO/PSL siedzi za rozkradanie państwa i nie ma co nudzić swoimi wywodami , bo nikt zdrowo myślący tego nie kupi?
Zbrodnia smoleńska - proszę nie szargać pamięci tych którzy zginęli w tej tragicznej katastrofie.
Według gościa każdy zawodowy dziennikarz który ma odmienne zdanie w sprawach politycznych z jego poglądami , nie spójne z ,,obiektywnymi" dziennikarzami z rządowej TV to totalna opozycja?
Gościu zejdź na chwilę na ziemię i zacznij racjonalnie myśleć.
Gościu nie idź tą drogą - ....warto być przyzwoitym człowiekiem"!

09-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„gostek” popisał się znowu komunistycznym bełkotem, tym razem pod innym nickiem, żeby go nie poznali, a wszyscy go na tym forum już znają.

Żąda przykładów na nieuczciwych policjantów, a przecież podałem mu adres strony, na której te przykłady są. Można powtarzać w kółko to samo setki razy, jednak do tego załganego POstkomunistycznego łba nic nie dociera.

On "myślał, że komuna upadła raz na zawsze". W tym rzecz, że w ogóle nie myślał, tylko wypisuje to, co mu każą jego zleceniodawcy - właśnie ta komuna, która absolutnie nie upadła, choć nie rządzi już Polską. Gdyby rzeczywiście komuna upadła, to nie byłoby dziś tej „totalnej opozycji”, nie byłoby zbrodni smoleńskiej, nie byłoby TuSSka w Brukseli, ani takiego Broniarza w związkach zawodowych, czy też Michnika, Lisa i Olejnik w mediach, a przecież są.

Upadł tyko ustrój komunistyczny w Polsce i paru innych krajach byłego bloku sowieckiego, ale komuchy nadal żyją, pochowały się w opozycyjnych mafiach, „robiących” za partie polityczne, mają się dobrze, brylują w mediach, rządzą jeszcze w wielu samorządach i destabilizują Polskę, jak tylko mogą, żeby przy pomocy jakiegoś kolejnego puczu, jak np. „nocna zmiana”, czy kolejnego wielkiego fałszerstwa wyborów, powrócić do władzy i znowu rozkradać Polskę na dziesiątki miliardów rocznie.
09-05-2019 ~ gostek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale gościu ma rozrzut fantazji jak ruska katiusza.
Władza sądownicza w jednych rękach i gadać takie bzdury , że jedna kadencja to za mało?
Ilu ministrów z rządów PO/PSL siedzi - bez odpowiedzi , tylko przepuszczenia ,niedomówienia?
...A z niezależnymi i uczciwymi sędziami mamy potężny problem, bo polskie sądownictwo opanowała „zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi”, jak sami się nazwali, niezmiennie ta sama od czasów PRL, bo tylko pokolenie sędziów się zmieniło, moralność wszy łonowej komunistycznych i POstkomunistycznych sędziów - nie.
Z tymi wszami łonowymi to gościu ma problem bo ciągle się powtarza, nie wiadomo czy to hobby czy to fobia?

....że policjanci z POstkomunistycznego rozdania (ciągle przecież jeszcze pracują w Policji) mataczą w śledztwach, żeby chronić polityków POstkomuny przed odpowiedzialnością karną.Dziesiątki przykładów na takie postępowanie, na samej tylko Ziemi Oławskie. Z tych dziesiątek proszę kilka przykładów ?
Ileż tu zajadliwości , pogardy i nienawiści.
Mamy XXI wiek, jesteśmy członkami UE i NATO , suweren wybrał rząd dobrej zmiany , rząd patriotów, myślałem , że żyjemy w państwie wolnym , demokratycznym, że ta komuna upadła raz na zawsze a tu proszę przez takie wpisy o agentach kremlowskich, o Postkomunie, Ubecji znowu wraca strach i przerażenie.
Z tą POstkomuną jest tak jak z UFO niby jest ale ich nie ma!

Panie Boże zlituj się nad gościem i nakieruj go na drogę prawdy,poszanowania i miłości do drugiego człowiek .
08-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I jeszcze dodatek czysto merytoryczny, bo słusznie podnosi „fan”, że zbyt mało „naczalstwa” POstkomunistów, z byłych rządów PO/PSL/SLD siedzi w więzieniu.

Ma to bardzo istotną przyczynę, zupełnie niezależną od rządu Zjednoczonej Prawicy.

Żeby wsadzić kogoś do więzienia, musi on zostać skazany prawomocnym wyrokiem sądowym, poprzedzonym starannym i dokładnym śledztwem prokuratorskim.

Staranne i dokładne śledztwo musi trwać, tym bardziej wtedy, kiedy ilość różnych afer i przestępstw jest tak gigantyczna, jak to ma miejsce po rządach POstkomunistów. Prokuratura nie daje rady, taki nawał śledztw mają na biurkach, a Policja, która prowadzi większość czynności procesowych, jak przesłuchania, przeszukania, weryfikacja olbrzymiej masy dowodów itp., też jest przeciążona, a zdarza się nie tak rzadko, że policjanci z POstkomunistycznego rozdania (ciągle przecież jeszcze pracują w Policji) mataczą w śledztwach, żeby chronić polityków POstkomuny przed odpowiedzialnością karną. Dziesiątki przykładów na takie postępowanie, na samej tylko Ziemi Oławskiej, można znaleźć np. na stronie „stanowice-marcinkowice,hpage.com”.

Jak już powstanie dobrze uzasadniony i poparty dowodami akt oskarżenia, to potrzebny jest niezależny i uczciwy sąd, który akt oskarżenia rozpatrzy i wyda wyrok. A z niezależnymi i uczciwymi sędziami mamy potężny problem, bo polskie sądownictwo opanowała „zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi”, jak sami się nazwali, niezmiennie ta sama od czasów PRL, bo tylko pokolenie sędziów się zmieniło, moralność wszy łonowej komunistycznych i POstkomunistycznych sędziów - nie.

To POstkomunistyczne, a w wielu wypadkach jeszcze czysto komunistyczne sądownictwo, chroni przestępców z rządów PO/PSL/SLD, jak tylko może i posuwa się do wydawania wyroków wołających o pomstę do Nieba, lub przeciąga postępowania sądowe w nieskończoność.

Dlatego totalna opozycja wezwała na pomoc lewactwo z Unii Europejskiej, które też jest umoczone w bardzo wielu przestępstwach popełnionych na szkodę Polski i Polaków i jest bardzo zainteresowane tym, żeby POstkomunistyczni politycy, którzy umożliwiali im rozkradanie Polski, nie tylko nie poszli siedzieć, ale żeby powrócili do władzy, bo „interes” na Polsce i na Polakach przestał się kręcić.

Podniósł się zatem wrzask, żeby „zasłużonych” komunistycznych sędziów nie wysyłać na emeryturę, bo zastąpią ich sędziowie niezależni i uczciwi, a to będzie dla POstkomuchów katastrofą. Podniósł się krzyk „Konstytucja!”, która zapewnia sędziom, że nie wolno ich wywalić z pracy, nawet jak wydają skandaliczne wyroki. Jednak ta sama Konstytucja stanowi, że to ustawa decyduje, kiedy sędziowie idą na emeryturę, ale tego przepisu Konstytucji POstkomuniści i europejskie lewactwo już nie zna i wcale nie chce znać.

Oto powód, dla którego dziesiątki przestępców z rządów PO/PSL/SLD i tysiące przestępców z niższych szczebli administracji POstkomunistycznej, jeszcze nie siedzą w więzieniach. Jednak, „co się odwlecze, to nie uciecze”, jak brzmi znane przysłowie. Nie będzie się też długo odwlekać, bowiem lewactwo, w tym polska POstkomuna, przegra z kretesem najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego i ochrona esbeckich sędziów i ich potomków, upadnie.

Nie da się w ciągu jednej czteroletniej kadencji zmienić, a w szczególności rozliczyć wszystkiego, co komuniści i POstkomuniści budowali po swojemu przez ponad 70 lat. Myślę jednak, że już w drugiej kadencji, po najbliższych wyborach do Sejmu, posypią się wyroki skazujące przestępców, zdrajców i morderców z rządów PO/PSL/SLD. Tak nam dopomóż Bóg, którego tak nie lubicie.
08-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rzeczowa, kulturalna dyskusja na poziomie, to wg „fana”: „durnowate dyrdymały, bajki, totalny odlot, kosmos, kabaret, teorie spiskowe” itp. „rzeczowe” argumenty.

Jak dyskutować z kimś, dla kogo wszyscy komuniści wymarli 30 lat temu, dla kogo nie ma putinowskiej Rosji, dla kogo nie ma w Polsce obcej agentury, dla kogo nie było zbrodni smoleńskiej, dla kogo nie było „nocnej zmiany”, dla kogo nie ma totalnej opozycji w Polsce sterowanej z Moskwy i Berlina, dla kogo wołanie „zlikwidujemy CBA, IPN i media publiczne” nie miało miejsca itd. itd.?

Zaklinanie rzeczywistości, fałsz, kłamstwo i manipulacje na każdym kroku, to przecież dzieło krasnoludków, albo wałęsowskich ufoludków, a nie żywej i rozpanoszonej prawie wszędzie POstkomuny. Komuniści już przecież wymarli 30 lat temu, z np. Sędzią-prezesem Sądu Najwyższego Iwulskim, czy generałem Dukaczewskim a czele. Cimoszewicz – przydupas Jaruzelskiego i syn czerwonoarmisty, czy Leszek Miller, też przecież nie żyją już od 30 lat.

Podyskutuj sobie POstkomunistyczny trollu „rzeczowo, kulturalnie i na poziomie” z takimi samymi załganymi i fałszywymi kanaliami, jaką sam jesteś. Dla mnie „kultura i poziom” spod znaku sierpa i młota są obce i nie będę się do nich zniżał, bo nie mam zamiaru babrać się z postbolszewickimi świniami w błocie.

Na rzeczowe argumenty, które w wykonaniu POstkomunistycznych trolli prawie zawsze są bezczelnymi kłamstwami, albo manipulacjami, będę odpowiadał merytorycznie i nazywał rzeczy po imieniu, ale nie po to, żeby dyskutować z jakimś załganym trollem, lecz po to, żeby inni internauci, czytający te bezczelne kłamstwa POstkomunistów, poznali prawdę. Do nich piszę, nawet zwracając się bezpośrednio do tego, czy innego hejtera bezpośrednio. I to właśnie tak was wpienia, bo wasze kłamstwa, wasz fałsz i wasze manipulacje są demaskowane i obnażane.
08-05-2019 ~ fan Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Z ubolewaniem stwierdzam, że nie udało mi się pana przekonać do rzeczowej kulturalnej dyskusji na poziomie, pan jest po prostu niereformowalny, ale lubię pana za to, że ma pan własne zdanie , choć nieracjonalne i to dzięki takim wpisom mam ubaw pod pachy, po prostu KABARET!
Szanowny Panie , coś się panu pokręciło w głowie, może ze względu na sędziwy wiek, ja nie jestem fanem totalnej opozycji i glosowałem na dobrą zmianę, ja jestem przeciwko głupocie publikowanej w pstrzeni publicznej, przeciwko mowie nienawiści. Niestey , co stwierdzam z ubolewaniem dobra zmiana której pan jest mentorem miała usadzić tych złodziei PO/PSL którzy rządzili przez 8 lat , mija 4 lata rządów i co i NIC!
Dalej ta sama retoryka ;
.....Po zbliżających się wyborach, w kolejnej kadencji rządów Zjednoczonej Prawicy, zostaniecie definitywnie wymiecieni żelazną miotłą ze wszystkich organów władzy, a wasze przestępcze organizacje, pod przykrywką rzekomych partii politycznych, zostaną zmiecione, jak śmieci do kosza, bo śmieciami jesteście. Rozprawimy się też z obcą agenturą rezydującą w Polsce, co już zaczęliśmy robić.
Motto nowej bajki z pogranicza kosmosu ;, za siedmioma górami, za siedmioma morzami w krainie San Escobar żył sobie wesoły gość któremu wszytko kojarzyło się z POstkomuną, agentami kremlowskimi, choć komuna padła śmiercią naturalna 30 lat temu......
Pozdrawiam i liczę na dalszy ciąg tej bajki.....
08-05-2019 ~ do TOLESA ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Podaj numer konta, wpłacę kasę na badania lekarskie .
08-05-2019 ~ TOLES ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Zdrajcy suwerennej Polski związani z Broniarzem i naszą szkapą z PO popierają ZNP komunistyczną i esbecką frakcję zgniłego stalinowskiego komunizmu
08-05-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A brzydka baba z Oławy czemu nie przyszła na spotkanie z panią minister? Wszyscy nauczyciele są natomiast wdzięczni ZNP za to, że dzięki temu związkowi nauczyciele bardzo się zjednoczyli.
08-05-2019 ~ Dorota ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pomyliły ci się pojęcia socjalny i socjalistyczny. Lewica, to bolszewia, a prawica, to tradycja i patriotyzm.
08-05-2019 ~ mys ( gość OSI) zgłoś naruszenie
jak można PiS nazywać prawicą? Przecież oni mają bardziej lewicowy program niż SLD czy Razem.
07-05-2019 ~ Ala bez Asa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Posła Ola do pseckola a pseckole, ja piel…le. Bo pseckole ucy bawi nas, bo w pseckolu miło płynie cas. Więc Ola została w przedszkolu na zawsze.
07-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „agenta fana”.

Rozgrabianie majątku Polski i Polaków, rujnowanie polskiej gospodarki, zdrada polskich interesów i mordowanie patriotów, TO NIE JEST ODMIENNE ZDANIE. A obnażanie faktów i ich twórców i nazywanie ich po imieniu, NIE JEST OBRAŻANIEM.

Z pozostałymi Pańskimi wypocinami dyskutował nie będę, bo nie ma z czym.

Obnażył się Pan tą ostatnią wypowiedzią już całkowicie. Jest Pan ewidentnym POstkomunistycznym hejterem, łgającym każdym wypowiedzianym słowem i fałszującym rzeczywistość, a na merytoryczne argumenty odpowiada Pan załganymi formułkami, dyktowanymi przez POstkomunistycznych zleceniodawców.

Niech Pan pisze tak dalej. Ludzie potrafią to ocenić i zweryfikować. Poparcie społeczne dla rządu Zjednoczonej Prawicy ciągle rośnie, a wasze ciągle spada. Teraz jeszcze TuSSk pogrążył Was zupełnie. Ludzie, którzy do tej pory nie chodzili na wybory, bo nie wierzyli w żadne zmiany, teraz pójdą na wybory i zagłosują na tych, którzy wprowadzają oczekiwane zmiany i mają na wszystko pieniądze, bo nie kradną, jak wy, potrafią dobrze gospodarować i dobrze rządzić. Już nigdy nie wygracie żadnych wyborów i to nie tylko dlatego, że wielu ludzi przejrzało na oczy, ale też dlatego, że nie pozwolimy wam już fałszować wyborów.

Jesteście skończeni, a wasze ostatnie chamskie ataki na Kościół, czyli na całą wspólnotę chrześcijańską, pogłębią wasz upadek jeszcze bardziej. Istnieją dla Polaków pewne świętości, których nie wolno nikomu naruszać, a ten, kto je naruszy, musi się liczyć z gniewem olbrzymiej większości Narodu.

Na ataki na sam kler Polacy mogą przymknąć jedno oko, bo faktycznie wśród kleru zdarzają się ludzie, którzy zbłądzili, albo zostali celowo podstawieni przez komunistów. Jednak takie chamskie ataki na cały Kościół w ogóle, czyli na całą wspólnotę chrześcijańską, nie pozostaną bez adekwatnej reakcji.

Głupie prostackie komuchy nie nauczyły się nic z historii Polski, bo same tę historię fałszują. Teraz, po raz już drugi w najnowszej historii, odpowiedź Kościoła, czyli olbrzymiej większości Narodu, na wasz atak, będzie dla was zgubą. Tym razem nie wykręcicie się sianem, w postaci nowego „okrągłego stołu”, czy kolejnej „nocnej zmiany”, bo Zjednoczona Prawica, w przeciwieństwie do ówczesnej „Solidarności”, dysponuje dziś własnym potężnym zapleczem politycznym i gospodarczym.

Po zbliżających się wyborach, w kolejnej kadencji rządów Zjednoczonej Prawicy, zostaniecie definitywnie wymiecieni żelazną miotłą ze wszystkich organów władzy, a wasze przestępcze organizacje, pod przykrywką rzekomych partii politycznych, zostaną zmiecione, jak śmieci do kosza, bo śmieciami jesteście. Rozprawimy się też z obcą agenturą rezydującą w Polsce, co już zaczęliśmy robić.

07-05-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ty fan tak lubisz Rolfa a on cię po prostu olał i w ogóle Ci nie odpowiedział. Wcale mu się nie dziwię. Rolf zrobił Ci obszerny wykład naszpikowany faktami a Ty skomentowałeś to pustymi hasłami - teorie spiskowe i dyrdymały, bez żadnego rzeczowego wyjaśnienia. Rolf ma świętą rację i potrafi ją dobrze uzasadnić a Ty potrafisz tylko pyskować i rzucać kłamliwe hasła. Nieładnie. Bardzo nieładnie. Komu to ma służyć?
07-05-2019 ~ Ola ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie macie co robić tylko z wszechwiedzącym Panem Rolfem dyskutować. Przecież nie znacie się na niczym, a tak wielkiego eksperta w każdej dziedzinie chcecie pouczać. No po prostu wstyd. I czy warto marnować energię?
07-05-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ZNP bardzo dba o nauczycieli. Naprawdę związek ten wspaniale troszczy się o nich.A także o całą oświatę.
06-05-2019 ~ odp ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf , za to właśnie pana lubię, pan zawsze znajdzie odpowiedź- problem jest taki, który pan nie dostrzega ,że My Polacy to mądry naród, że młode pokolenie Polaków które najczęściej dyskutuje na forach internetowych to ludzie wykształceni i takich teorii spiskowych nie kupują. Używanie często określenia POstkomuniści jest nie tylko niezgodne z naszym słownictwem ojczystym, ale jest nieracjonalne a sugerowanie, że chodzi tu chodzi o PO (żeby pana uspokoić, nie byłem i nie jestem fanem PO ) jest śmieszne, chcąc być obiektywnym;
- który z ministrów PO był członkiem partii komunistycznej , który z tych rzekomo złodziei którzy rozkradali państwo siedzi?
....PiS, mimo wygrania wyborów 2005, było zbyt słabe, żeby móc faktycznie rządzić krajem.Panie Rolf po takim stwierdzeniu włosy się jeżą na głowie , że nasz kraj przez 2 lata właściwie był bez władny ?? ?? ?
Stwierdzenie , że rządy ....wcześniej Marcinkiewicza, który okazał się komunistycznym agentem sterowanym właśnie przez komunistyczne służby specjalne)- totalny odlot. Jak to jest, przecież Prezydent był z PiS , rząd z PiS , służby specjalne z PiS a za plecami komunistyczne służby specjalne ulokowały swojego agenta o pseudonimie Marcinkiewicz - na litość Boską panie Rolf przecież to dyrdymały.
Pozdrawiam i będę szanować jeśli pan nie będzie w swej narracji obrażać innych którzy mają własne odmienne zdanie .
06-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Drogi „agencie fan”!

Z zasady nigdy nic nie wrzucam do jednego wora, jeśli nie ma ku temu mocnych powodów, a zasady mam żelazne.

Rządzenie krajem, to nie tylko rząd stojący na czele, czyli w efekcie premier i trochę ministrów, ale przede wszystkim potężne struktury pracowników ministerstw, urzędów centralnych i niższych, służb specjalnych i nieformalnych struktur, których nie widać w telewizji, a które bardzo istotnie wpływają na cały aparat państwowy.

Rząd Jarosława Kaczyńskiego (a wcześniej Marcinkiewicza, który okazał się komunistycznym agentem sterowanym właśnie przez komunistyczne służby specjalne), nie miał nawet wpływu na wszystkie resorty, bo część ministrów była wystawiona przez LPR i przez Samoobronę.

Jak Pan myśli? Dlaczego Kaczyński, razem z Macierewiczem i z dużą częścią ówczesnego rządu zaczął od likwidacji WSI?

WSI, to była bardzo silna komunistyczna, sterowana prosto z Moskwy organizacja mająca swoich ludzi i swoje potężne wpływy we wszystkich resortach i we wszystkich sferach życia publicznego i były to wpływy prawnie legalne, bo działało jeszcze prawo POstkomunistyczne.

Myśli Pan, że po likwidacji oficjalnych struktur WSI cała ta olbrzymia i bardzo wpływowa przestępcza i wroga Polsce struktura po prostu przestała działać? Nic z tych rzeczy. Oni działają nadal i to bardzo intensywnie, tyle, że już nieoficjalnie i nie mają prawnej przykrywki.

Mówiąc o rządach POstkomunistów w czasie od 1989 do 2015, mówię przede wszystkich o tej strukturze, choć jest to tylko tzw. wierzchołek góry lodowej, bo takich nieformalnych, ale i nadal formalnych struktur, kierowanych z zagranicy i de facto rządzących krajem, jest znacznie więcej. Te struktury istnieją do dziś i nadal próbują wpływać na wszystko, co dzieje się w Polsce, dzisiaj sabotując prace rządu Zjednoczonej Prawicy i szkalując nie tylko ten rząd, ale i Polskę w ogóle.

Zatem rząd PiS z okresu 2005 – 2007 może ponosić odpowiedzialność jedynie za te działania, które przeprowadzał własnymi ludźmi. Giertych publicznie przyznał, że to on obalił ten rząd, czyli wziął odpowiedzialność za wszystko, co działo się w tym okresie. Lepper chciał publicznie wyjawić, kto i jak faktycznie rządził Polską w latach 2005 – 2007 i odwiedził go „seryjny samobójca”, jak wielu innych, którzy „za dużo wiedzieli” i byli gotowi to opublikować.

Zatem moje (i nie tylko moje) twierdzenie, że całe te 25 lat Polską rządziła faktycznie POstkomunistyczna mafia, jest ze wszech miar zasadne. PiS, mimo wygrana wyborów 2005, było zbyt słabe, żeby móc faktycznie rządzić krajem.

Trzeba również stwierdzić, że nawet dzisiaj, już po 4 latach samodzielnych rządów Zjednoczonej prawicy, POstkomunistyczna mafia, siedząca ciągle jeszcze nie tylko w nieformalnych strukturach przestępczych, ale też na niższych szczeblach urzędniczych w ministerstwach, wszelkich urzędach, w wielu samorządach, we władzy sądowniczej, w Sejmie (totalna opozycja), w Parlamencie Europejskim, w bankach i wielu innych instytucjach, ciągle jeszcze ma wpływ na to, co się w Polsce dzieje, wbrew woli rządu Zjednoczonej prawicy.

To nie żadne „dyrdymały” i nie żaden „kosmos”, an żadna „gafa”, jak Pan był uprzejmy to określić, lecz fakty widoczne każdego dnia i na każdym niemal kroku. Zaprzeczanie temu jest oczywistym i świadomym fałszem i łgarstwem, szkodzącym Polsce i Polakom.
06-05-2019 ~ agent fan ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Im bardziej pan po durnowatemu pisze te swoje dyrdymały z pogranicza kosmosu tym bardziej pana lubię, bo to dzięki panu mam ubaw, to dzięki panu mam za darmo kabaret , dzięki takim tekstom przestałem się jąkać i proszę o więcej - jedź pan tak dalej - idź na całość!
Wrzucił pan wszystkie rządy do jednego wora w okresie 25 lat po 1989 roku do 2015, oceniając, że Polską rządziła POstkomunistyczna mafia złodziei, oszustów, zdrajców i morderców, dlatego byłem zdziwiony, przecież w tym okresie rządziło także PiS, tylko mi o to chodzi, po cóż miałbym przetaczać jakieś argumenty!
Mam dla pana wyrozumiałość ze względu na wiek, gafa się zdarzyła a pan nie wie jak z tego wybrnąć, ale pan wyjaśnia; oni byli rządzili, ale tak jakby nie rządzili, choć rządzili bo byli.
Co do poprawności języka naszego , nie pańskiego ;
Sorry ale takie określenie jak POstkomuna czy POstkomucha nie figuruje w żadnym słowniku języka polskiego chyba, że jest to zaczerpnięte z języka np. germańskiego?
Nadal pana lubię choć jest pan z obcego kraju.
06-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „Pawła”

1. Jeśli jakaś pisownia (dwojaka) jest dozwolona, to jest poprawna.

2. A skąd ty wiesz, o jaki związek emocjonalny chodziło „autorom norm ortograficznych”? Przecież nie zostało to nigdzie określone. Poza tym, naprawdę nie masz większych zmartwień? Nie widzisz, że Polska jest poważnie zagrożona działaniami złodziei, oszustów, zdrajców i morderców spod znaku PO/PSL/SLD i ich różnych przystawek i przylepek i to nie tylko POstkomunistycznych i lewackich, ale również skrajnie prawicowych, działających pod dyktando Moskwy? Nie zamierzasz temu przeciwdziałać?

W podniesionej przeze mnie kwestii poprawnego posługiwania się językiem polskim przez forumowych komentatorów chodzi o poważne błędy i wyraźne niechlujstwo językowe, do łamanej polszczyzny włącznie, co świadczy o tym, że niektórzy komentatorzy po prostu nie potrafią posługiwać się językiem polskim, czyli że są obcymi trollami i hejterami. Spór o napisanie nazwy wojny dużymi, czy małymi literami, jest tu zupełnie nieadekwatny.

Jednak jednocześnie dziękuję ci za zwrócenie mi uwagi na ten problem, bo pielęgnacja poprawnej polszczyzny w publikacjach jest bardzo ważna, a ja, mimo podeszłego już wieku, ciągle chętnie się uczę, bo nigdy nie będę wiedział wszystkiego. Będzie jednak znacznie lepiej, jeśli raczej „pogonisz kota” tym, którzy w publikacjach kaleczą język polski w sposób wołający o pomstę do Nieba.

3. Nie odniosłem się do poruszonej przez ciebie kwestii ukraińskiej, bo wyjątkowo w tym temacie nic nie nałgałeś i to, co piszesz, jest jedynie wskazaniem na powszechnie znane fakty. Jeśli chcesz, żebym się do tego odniósł, to wyjdź z jakimiś propozycjami, co rząd PiS powinien z tym zrobić. Krytyka musi być konstruktywna. Mnie uczono tego już w przedszkolu.
06-05-2019 ~ Paweł ( gość OSI) zgłoś naruszenie
CYT. Zatem, potwierdza to, że obie pisownie są poprawne.
Nie potwierdza. Czytaj ze zrozumieniem.

CYT.Przyjmij więc do wiadomości, że jestem silnie związany uczuciowo z II. Wojną Światową, bo to dziejowe wydarzenie jest winne zamordowania wielu milionów moich Rodaków, w tym wielu członków Mojej Rodziny, wymordowania olbrzymiej części polskiej inteligencji, gigantycznego zniszczenia Polski, bardzo niekorzystnej zmiany granic Polski i w końcu 45 lat okupacji Polski przez sowiecki bolszewizm (...)
Nie muszę przyjmować, ja to wiem. Nie musisz mnie pouczać.

CYT. Czy to wg twojego gustu wystarczy do silnego związku emocjonalnego z tym dziejowym wydarzeniem, uzasadniającego pisownię nazwy tego wydarzenia dużymi literami i potraktowanie jej, jak nazwy własnej?
Nie o taki związek emocjonalny chodziło autorom norm ortograficznych.

CYT.
Mam nadzieję, że nie będziesz miał też zastrzeżeń do tego, że pojęcie „postkomuniści” piszę aż dwiema dużymi literami w nagłosie – POstkomuniści i nie będziesz się po słownikach doszukiwał zasadności takiego pisania.
Słowniki tego nie precyzują. Masz prawo tak pisać. Nie mam do tego stosunku emocjonalnego.


PS
Nie odniosłeś się do kwestii ukraińskiej w ogóle. To ciekawe zwłaszcza w kontekście gloryfikowania przez ciebie prem. Olszewskiego. ;-)
06-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do POstkomucha „fan”

Wyjaśniłem wyczerpująco i rzeczowo, dlaczego rząd PiS/LPR/Samoobrona w latach 2005 – 2007 nie mógł pokonać POstkomuny, która zinfiltrowała WSZYSTKIE obszary polityczne, gospodarcze i społeczne, rozkradając Polskę, okradając Polaków i sprzedając Polskę w obce ręce, ale w twój POstkomunistyczny zakuty czerep to jakoś nie weszło.

Zamiast przedstawić jakieś kontrargumenty, które pokazują, że rząd PiS rzekomo kradł, oszukiwał, zdradzał i mordował oponentów politycznych, razem z POstkomunistami, piszesz jakieś androny, znowu potwornie kalecząc język polski, co jest bardzo naganne, nawet jeśli silisz się na zamierzone kaleczenie, bowiem twoje ewidentne niechlujstwo językowe, już poza ortografią i gramatyką, świadczy o tym, że nie jest to twój język ojczysty, a to z kolei świadczy o tym, że jesteś obcym agentem, nawet jeśli masz polskie obywatelstwo.
06-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „Pawła”

Zatem, potwierdza to, że obie pisownie są poprawne. Przyjmij więc do wiadomości, że jestem silnie związany uczuciowo z II. Wojną Światową, bo to dziejowe wydarzenie jest winne zamordowania wielu milionów moich Rodaków, w tym wielu członków Mojej Rodziny, wymordowania olbrzymiej części polskiej inteligencji, gigantycznego zniszczenia Polski, bardzo niekorzystnej zmiany granic Polski i w końcu 45 lat okupacji Polski przez sowiecki bolszewizm i komunizm, co z kolei jest przyczyną tego, że aż do dziś spora część polskiego społeczeństwa, to komuniści albo POstkomuniści, co przypłaciliśmy okresem około 25 lat rządów POstkomunistów i związanego z tym zacofania Polski w stosunku do Europy Zachodniej.

Czy to wg twojego gustu wystarczy do silnego związku emocjonalnego z tym dziejowym wydarzeniem, uzasadniającego pisownię nazwy tego wydarzenia dużymi literami i potraktowanie jej, jak nazwy własnej?

Mam nadzieję, że nie będziesz miał też zastrzeżeń do tego, że pojęcie „postkomuniści” piszę aż dwiema dużymi literami w nagłosie – POstkomuniści i nie będziesz się po słownikach doszukiwał zasadności takiego pisania.
06-05-2019 ~ fan ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Uwielbiam pana Rolfa , kasuje wszystkich oponentów na tym forum swoimi mondrymi wpisami na wysokim poziomie kultury i jężyka polskiego choć jest obywatelem innego państwa.
....Można zatem śmiało powiedzieć, że do roku 2015 Polską rządziła POstkomunistyczna mafia złodziei, oszustów, zdrajców i morderców. I co z tego, że PiS rządził w latach 2005-2007 , jak pan Rolf mówi, że nie rządził choć rządzili tak ma być.

Czy określenia ,,POstubecka kanalia", ,,esbeckim agentem" - Lechem Wałęsą oraz Donaldem TuSSkiem, bezczelne kłamstwa w wykonaniu tego ,,moralnego śmiecia", ,,kłamca, oszust, zdrajca i smoleński współmorderca"- kogoś obrażają, przyjcież w tych określeniach jest tyle miłosierdzia, poszanofania , prawty histerycznej.
Panie Rolf prose o więcej .
pozdrowionko
06-05-2019 ~ Paweł ( gość OSI) zgłoś naruszenie
CYT: „Pawłowi” odpowiadam, że nazwę II. Wojna Światowa, można i powinno się pisać dużymi literami, bo jest to nazwa własna”.
Jesteś w błędzie:
sjp.pwn.pl/zasady/105-20-6-Nazwy-wydarzen-lub-aktow-dziejowych;629427.html
Zasada działa zupełnie w drugą stronę (jeśli z tą wojną jesteś „uczuciowo zwiążany”)::
sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/II-wojna-swiatowa;10829.html

---
CYT: „Pawła” zapewniam również, że dopóki Polską rządzi Zjednoczona Prawica, o żadnych zobowiązaniach Polski na podstawie „ustawy 447” nie będzie mowy. Wręcz przeciwnie, Polska zażąda bardzo wysokich odszkodowań wojennych od Niemiec i Rosji.”

Uwierz mi, bardzo chciałbym się mylić – tzn. żebyś miał rację.

---
CYT: Wbrew kłamliwym twierdzeniom „Pawła” rząd PiS robi to, co mówi, w przeciwieństwie do POstkomunistów, którzy mówią, to co mówią, a robią coś zupełnie odwrotnego. Przykładów są setki, choćby kwestia wieku emerytalnego, czy podatków.

Jak wyżej. Łopatologiczna i populistyczna redystrybucja jest na dłuższą metę destrukcyjna.

---
CYT: Zapewniam „Pawła” również, że już za kilka lat, może nawet już pod koniec następnej kadencji rządów Zjednoczonej Prawicy, Polska będzie potęgą gospodarczą i militarną, a Niemcy i Francja zejdą na psy.
Jest mi bardzo przykro, ale znów jesteś w błędzie. Jak z II wojną światową (jej pisownią). Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego.
06-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ciągle ta sama POstubecka kanalia, tym razem pod Nickiem „oburzony”, fałszuje historię i manipuluje faktami, uważając Polaków za idiotów. Śp. prof. Lech Kaczyński, zamordowany podstępnie 10 kwietnia 2010 pod Smoleńskiem, nie rządził Polską, lecz był Prezydentem RP. W naszym ustroju politycznym krajem rządzi rząd, nie Prezydent RP.

Rząd Jana Olszewskiego zaczął wprowadzać potrzebne Polsce zmiany, jak wstrzymanie bandyckiej prywatyzacji strategicznych gałęzi przemysłu, przystąpienie Polski do NATO, wyprowadzenie z Polski sowieckich wojsk okupacyjnych, zablokowanie utworzenia posowieckich eksterytorialnych baz na terenach po koszarach sowieckiej armii, wg pomysłu ówczesnego Prezydenta RP Lecha Wałęsy. Nie zdążył jednak wprowadzić wielu zmian, bo POstkomunistyczna mafia, z „Bolkiem”, czyli noblistą „za a nawet przeciw” i esbeckim agentem - Lechem Wałęsą oraz Donaldem TuSSkiem na czele, dokonali zamachu stanu (tzw. nocna zmiana).

Rząd Jarosława Kaczyńskiego miał uwiązane do obu nóg POstkomunistyczne kotwice, w postaci „konia, który mówi”, a według popularnego porzekadła powinien był dawno być w worze, a wór w jeziorze - Giertycha i jego LPR, a także ś.p. ofiary „seryjnego samobójcy” Leppera i mimo wprowadzenia wielu zmian, nie był w stanie odstawić POstkomunistycznej mafii od wpływu na wszystko, co działo się w polskiej polityce i gospodarce.

Można zatem śmiało powiedzieć, że do roku 2015 Polską rządziła POstkomunistyczna mafia złodziei, oszustów, zdrajców i morderców. Widać zresztą radykalną zmianę w rządzeniu Polską po 2015 roku, której POstkomunistyczna mafia nie może strawić i szkaluje rząd PiS na potęgę.

Co do afery „Srebrnej”, to ww. POstkomunistyczna kanalia próbuje jakimiś niedomówieniami obciążyć Jarosława Kaczyńskiego i tym samym PiS. Nie ma absolutnie żadnych dowodów, ani nawet poszlak na to, że Jarosław Kaczyński rzekomo złamał prawo. W śledztwie bardzo szybko wyszło na jaw, że są to chamskie i zupełnie bezpodstawne pomówienia (typowe dla POstkomunistów), a także to, że warszawski ratusz, czyli POskomunistyczna mafia rządząca ciągle jeszcze Warszawą, wielokrotnie złamała prawo, złośliwie blokując legalne inwestycje spółki „Srebrna” w Warszawie.

Próby ww. POstkomunistycznej kanalii dezawuowania mojej znajomości języka polskiego, są dokładnie ta samo bezpodstawne, jak wszystkie inne bezczelne kłamstwa w wykonaniu tego moralnego śmiecia. Jeśli napisałem coś niepoprawnie i chcesz mi wytknąć, to musisz pokazać, jak twoim zdaniem powinienem był napisać, bo nie chodzi tu o byki ortograficzne, czy wręcz łamaną polszczyznę, albo zwykłe niechlujstwo językowe, widoczne z daleka, jak w niektórych wpisach POstkomunistycznych prymitywów, na które ja czasami wskazuję.

„Pawłowi” odpowiadam, że nazwę II. Wojna Światowa, można i powinno się pisać dużymi literami, bo jest to nazwa własna, podobnie jak np. Rewolucja Francuska, czy, co pewnie bardziej przemówi do Pawła – Rewolucja Październikowa, albo Wojna Ojczyźniana. Można chyba jednak pisać to również małymi literami, jeśli z kontekstu wynika, że nie jest to użyte, jako nazwa własna, lecz jako opis wydarzeń.

„Pawła” zapewniam również, że dopóki Polską rządzi Zjednoczona Prawica, o żadnych zobowiązaniach Polski na podstawie „ustawy 447” nie będzie mowy. Wręcz przeciwnie, Polska zażąda bardzo wysokich odszkodowań wojennych od Niemiec i Rosji.

Wbrew kłamliwym twierdzeniom „Pawła” rząd PiS robi to, co mówi, w przeciwieństwie do POstkomunistów, którzy mówią, to co mówią, a robią coś zupełnie odwrotnego. Przykładów są setki, choćby kwestia wieku emerytalnego, czy podatków.

Zapewniam „Pawła” również, że już za kilka lat, może nawet już pod koniec następnej kadencji rządów Zjednoczonej Prawicy, Polska będzie potęgą gospodarczą i militarną, a Niemcy i Francja zejdą na psy. Zresztą Francja już właściwie zeszła na psy, a Niemcy też już, prawie codziennie, podają w publicznych i prywatnych mediach, że poziom życia w Niemczech znacznie się obniżył, gwałtownie rośnie bezrobocie i że sporej części społeczeństwa bieda zaczyna zaglądać w oczy.

To dlatego TuSSk w swoim ostatnim wystąpieniu na Uniwersytecie Warszawskim wciskał ludziom ciemnotę, że dla Europy gospodarka wcale nie jest najważniejsza, lecz najważniejsze jest to, żeby ludzie się lubili i się do siebie uśmiechali, czyli to, co jest w duszy i w sercu. Akurat ten kłamca, oszust, zdrajca i smoleński współmorderca wie, co to dusza i serce. A za przykład tego, jak ludzie w Europie się lubią i się do siebie uśmiechają, pewnie wziął to, co od miesięcy dzieje się we Francji, albo w Hiszpanii, albo w Niemczech, gdzie parę dni temu maszerowali umundurowani neonaziści.

Ze co? Że rzekomo nadużywam sformułowania POstkomuniści? Nie nadużywam, bo jest to dla Polski absolutnie najważniejszy problem, mający wpływ na wszystko, co się w Polsce dzieje. Dopóki sobie z tym problemem nie poradzimy, wszystko będzie szło wolniej, trwało dłużej i będzie szkodziło Polsce i Polakom na każdym kroku.
06-05-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A brzydka baba z Oławy była na spotkaniu z panią Minister? Powinna być i wstawić się za nauczycielami. Wypadałoby przyjść i porozmawiać z panią minister.
06-05-2019 ~ oburzony ( gość OSI) zgłoś naruszenie
...Afera „Srebrna” obciąża wyłącznie i to bardzo poważnie, ratusz warszawski, - ale jaja , czyżby ktoś z ratusza żądał 50 kafli łapówki ?? ?
....Tu widać bardzo wyraźnie, kto rządził Polską przez 25 lat po 1989 roku i kto znowu chce dorwać się do władzy. To odpady ludzkości opanowane przez ZŁO. Trzeba was wypalić gorącym żelazem, jak wampiry, bo nawrócić was na dobrą drogę już się nie da. To jest poprawna polszczyzna, oj chyba na lekcjach j.polskiego często się chorowało ?? ? Znowu język pogardy i nienawiści- STOP!
Co ciekawe w okresie tych 25 lat po 1989 roku czyli do 2014 roku w latach 2005-2010 m.innymi pretendentem RP był Śp. L.Kaczyński , w latach 2006-2007 rządził PiS z premierem J.Kaczyński- jak można szkalować tak wybitnych patriotów jak L.Kaczyński i J.Kaczyński ?? ??
Gościu całkowicie odleciał na orbitę , tu już się nic nie da się zrobić - za takie słowa powinno się wypalać gorącym żelazem język .
:-/ :* ;( :O
06-05-2019 ~ Paweł ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"Oławski PiS, oławska prokuratura i oławski sąd, to zupełnie inna bajka."
Nie oszukujmy się - miejscowości z podobnymi "problemami" są w Polsce setki. Władza psuje ludzi, w wieloraki sposób. Opcja światopoglądowa ma tu drugorzędne znaczenie.

"PiS nie toleruje w swoich szeregach żadnych niegodnych zachowań, a złodziei i oszustów nie dopuszcza do władzy."
Toleruje - jak widać na załączonym powyżej obrazku. Powiem więcej: instrumentalizuje (nawet dużo gorsze patologie), czego na powierzchni nie widać i czego większość nie dostrzega. Także w PiS trwa "walka buldogów pod dywanem". Realistów to nie dziwi, lud dostaje - lub przynajmniej tak sądzi - chleb i igrzyska.

" ;( ...)trzeba być wyjątkowym faszystowskim ścierwem, żeby przypisywać Polsce rzekomą winę za II. Wojnę Światową i rzekomą współwinę za holokaust, albo nawet rzekomy antysemityzm."
Zgoda (poza tym, że "wojna światowa" piszemy z małej). Tylko tutaj włącza światełko ostrzegawcze, bo nasze władza (obecnie PiS) jedno mówią (mniej więcej treść powyższego cytatu), a co innego robią ("zamieszanie" z ustawą o IPN i brak zdecydowanej reakcji na 447). Zdziwisz się, Rolfie, jeśli podporządkują się 447 w zamian za Fort Trump. 1. września już niedaleko...

Następna kwestia: Ukraina. Do dziś mordy OUN/UPA nie zostały nazwane "ludobójstwem", do dziś nie ma miejsca dla pomnika, do dziś ten temat jest rozgrywany przez Moskali. Przypadek?

Da capo al fine
05-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Masz rację Piorze. Oławski PiS, oławska prokuratura i oławski sąd, to zupełnie inna bajka. Tam panuje jeszcze głębokie „średniowiecze” komunistyczne/POstkomunistyczne. To co napisałem o PiS w ogóle, w szczególności na szczeblu krajowym, jest oparte na faktach i na prawdzie. Przykładów jest dość i są powszechnie znane, więc nie muszę ich tutaj przytaczać.
05-05-2019 ~ Piotr ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"PiS nie toleruje w swoich szeregach żadnych niegodnych zachowań" - vide LGD w Oławie pod nadzorem starostwa w Oławie, milion złotych przepadł a winnych jak nie było tak nie ma
05-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak podniesiecie jakieś istotne argumenty, albo fakty, to chętnie podejmę z wami dyskusję. Jednak nie będę polemizował z prymitywnymi odzywkami na poziomie chlewu i obory (najwyraźniej są wśród moich adwersarzy nauczyciele-POstkomuniści), ani powtarzał w kółko i na okrągło tego, co już wielokrotnie powiedziałem, lub co jest publicznie znane i dostępne w sieci.

Afera „Srebrna” obciąża wyłącznie i to bardzo poważnie, ratusz warszawski, który i tak ma wyrobioną już opinię skorumpowanej do szpiku kości POstkomunistycznej mafii, z morderstwem Jolanty Brzeskiej w charakterze mafijnego sztandaru na czele.

Afera „Misiewicza” nie wyrządziła ani państwu ani nikomu żadnych szkód materialnych, bo rząd PiS do tego nie dopuścił. Setki gigantycznych afer PO/PSL/SLD kosztowały państwo i Naród kilkakrotność setek miliardów. PiS nie toleruje w swoich szeregach żadnych niegodnych zachowań, a złodziei i oszustów nie dopuszcza do władzy. Jeśli jednak, najczęściej podstawiony prze POstkomunę, oszust albo złodziej wkręci się do aparatu państwa, to po jego wykryciu wylatuje natychmiast z wielkim hukiem i staje przed sądem. A jak było za rządów POstkomunistów? Przestępców rządowych i samorządowych, wręcz całe mafie, chronili POstkomunistyczni prokuratorzy i sędziowie. Komu się nie podoba, że PiS z tym walczy?

Ktoś, kto twierdzi, że nie było państwa PRL, pełna nazwa to „Polska Rzeczpospolita Ludowa”, które przecież nie było państwem polskim, lecz jedynie terenami byłej Polski pod okupacją sowieckiej, czyli bolszewickiej Rosji, ten jest ohydnym kłamcą. To tak, jakby twierdził, że nie było zaborów Polski. Trzeba być naprawdę wyjątkowo załganym komunistycznym ścierwem, żeby negować oczywiste fakty historyczne, podobnie, jak trzeba być wyjątkowym faszystowskim ścierwem, żeby przypisywać Polsce rzekomą winę za II. Wojnę Światową i rzekomą współwinę za holokaust, albo nawet rzekomy antysemityzm.

Tu widać bardzo wyraźnie, kto rządził Polską przez 25 lat po 1989 roku i kto znowu chce dorwać się do władzy. To odpady ludzkości opanowane przez ZŁO. Trzeba was wypalić gorącym żelazem, jak wampiry, bo nawrócić was na dobrą drogę już się nie da.
04-05-2019 ~ Miś ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Uwielbiam pana Rolfa, choć jest obywatelem Niemiec , mi to nie przeszkadza, jeśli wierzy w to co mówi , to niech mówi, mając przekonanie, że tylko on w to wierzy, przynajmniej jest wesoło, krótko mówiąc życie przewyższa kabaret. Poucza nas Polaków jak powinna wyglądać czysta polszczyzna ;
... Żałośni są ci „Polacy”, którzy nie potrafią sklecić jednego zdania poprawnie po polsku, ale chcą Polakom narzucać swoje bezczelne kłamstwa, w służbie u obcych, uprawiając urbano-palikotyzm i szkalując Polskę.
....A ten załgany komunistyczny sługus, co to nie potrafi się nawet podpisać, dalej tą swoją łamaną, tragiczną polszczyzną opluwa Polaków i polski rząd. Z daleka śmierdzi prymitywną bolszewią.
To jest poprawna polszczyzna i tego powinniśmy się uczyć od naszego rodaka - dzięki panie Rolf!
...Codziennie widzę i słyszę, jak w niemieckich mediach publicznych i prywatnych szkaluje się Polskę, manipuluje faktami i podaje fałszywe informacje o polskim rządzie- apeluje do pana o zdecydowaną reakcję w obronie naszego kraju.
Ostatnia spraw która mnie nurtuje , mówi pan ;,,Cała masa, przynajmniej kilkaset osób z PO, lub jej najbliższego otoczenia, siedzi w aresztach śledczych, albo już w więzieniach.
Kto z rządu PO/PSL siedzi za okradanie narodu ?
Jak poda pan nazwiska, to będzie mi lżej na duszy.

04-05-2019 ~ tom ( gość OSI) zgłoś naruszenie
i znów się pojawią tam przyjezdni , którzy będą spijać jej słowa z ust patrząc w nią jak w obrazek. Niestety tacy wciąż są !! !! !!
04-05-2019 ~ Do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tak więc Polakiem , nie jesteś , nie masz czynnego prawa wyborczego i basta! Od czasu do czasu bywasz w Polsce . Biedni muszą być ci Niemcy i uciemiężeni , ba nawet Polacy którzy pracują w Niemczech lub założyli tam firmy i są pokrzywdzeni , oszukani itd. Człowieku czy wiesz co to znaczy zrzec się obywatelstwa , co ma do tego czy był komunizm , czy nie. W Niemczech też było kiedyś NRD i też była komuna i co ?, dlaczego więc nie zrzekłeś się obywatelstwa Niemieckiego ?Człowieku nie ma dla nas to znaczenia POLSKA to POLSKA tak czy nie?
04-05-2019 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Misiewicz to kto nie PIS?,nie siedzi?, a afera SREBRNA?, to co? pryszcz? Nie było obywatelstwa PRL, albo jest się Polakiem albo nie ? , a woli przypomnienia czy było państwo PRL ? , oj ROLF pogubiłeś się wielki punkt dla twojego anonima -HA HA HA !! ! -ale mnie rozbawiłeś czy ktoś w ogóle miał takie obywatelstwo PRL?
04-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Żałośni są ci „Polacy”, którzy nie potrafią sklecić jednego zdania poprawnie po polsku, ale chcą Polakom narzucać swoje bezczelne kłamstwa, w służbie u obcych, uprawiając urbano-palikotyzm i szkalując Polskę.

Jeden taki „polski obywatel” pyta mnie, po co wróciłem z emigracji do Polski. Wyjaśniam zatem tej żałosnej parodii Polaka, że nadal mieszkam na stałe w Niemczech, gdzie od już ponad 30 lat prowadzę kancelarię konsultingową obsługującą polskich przedsiębiorców działających na niemieckim rynku, żeby ich Niemcy nie oszukiwali i nie wykorzystywali, a w Polsce po prostu bywam od czasu do czasu.

Wyjaśniam też temu pożal się Boże „Polakowi” po raz już któryś z rzędu, że zrzekłem się obywatelstwa PRL (a nie obywatelstwa polskiego) w czasie, kiedy nasz kraj był pod okupacją sowiecką, a prezydentem PRL był bandyta i sowiecki agent p.t. Wojciech Jaruzelski.
04-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do "Ali"

Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd kłamiąc, że nikt z PO nie trafił do aresztu, czy więzienia, za rządów PiS? Przecież to wierutne kłamstwo. Cała masa, przynajmniej kilkaset osób z PO, lub jej najbliższego otoczenia, siedzi w aresztach śledczych, albo już w więzieniach.

Siedzą już nawet niektórzy prokuratorzy, którzy chronili przestępców z PO. Wystarczy śledzić niezależne media, bo TVN czy Gazeta Wyborcza te aresztowania skrzętnie przemilczają. Jest też wielu, którzy wprawdzie zostali zwolnieni za kaucjami z aresztów, ale mają bardzo poważne zarzuty prokuratorskie i na pewno pójdą siedzieć. Zacząć można od najwyższych władz PO, jak np. od sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. Lista nazwisk czołowych polityków PO i PSL z zarzutami prokuratorskimi jest bardzo długa.

Ja też bym chciał, żeby całe naczalstwo PO i PSL dawno już siedziało w pierdlu, ale rząd PiS nie jest żadnym reżimem i pilnuje, żeby najpierw prokuratura bardzo dokładnie zbadała przekręty POstkomunistów i zebrała niezbite dowody, zanim staną oni przed sądami. Sądy też trzeba najpierw wyczyścić z POstubeckiego pomiotu i „zupełnie nadzwyczajną kastę ludzi” zastąpić rzeczywiście niezależnymi i uczciwymi sędziami. To wszystko wymaga czasu, tym bardziej, że ilość afer i przekrętów z okresu rządów PO/PSL jest wręcz gigantyczna.
04-05-2019 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zgadzam się domeną Rolfa , jest jedynie mącenie, wyzywanie, ubliżanie itd. Na każdy temat zero faktów,same mity
Bajki , to potrafi pisać lepsze niż bracia Grimm i Andersen , Cóż nie sobie tkwi w tej swojej zakłamanej komunistycznej dobrej zmianie , jego już nie zmienimy
04-05-2019 ~ Do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie podpiszę się z powodu tylko takiego iż nie jesteś obywatelem POLSKI !! !, =wystarczy , czy nie ! Jasno się wyraziłem dociera do Ciebie ! Dyskutować to mogę z ludzmi , którzy są Polakami , a nie zrzekają się obywatelstwa! Tak ci dobrze było w Niemczech , to po coś tu wracał ! Dyskusja dalsza moja z Tobą jest bezzasadna i szkoda mi czasu! Wiem ,ze zaraz zbesztasz mnie od hejterów itd , komuchów. Nie wytykaj mi błędów !Koniec dyskusji z tobą nie napiszę kim dla mnie jesteś ...............
04-05-2019 ~ Ali ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czytam całą tą dyskusję i zastanawiam się dlaczego nikt z PO za 4 lata rządów Pis nie siedzi w areszcie!
04-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A ten załgany komunistyczny sługus, co to nie potrafi się nawet podpisać, dalej tą swoją łamaną, tragiczną polszczyzną opluwa Polaków i polski rząd. Z daleka śmierdzi prymitywną bolszewią.

W prawie wszystkich krajach Europy rządy już dawno wprowadziły dodatek na dzieci i to dużo wyższe, niż nasze 500+. Ale ty ciągle strzępisz twoją POstkomunistyczną gębę, że to rzekomo jakieś „rozdawnictwo”. Rozdawnictwo, to uprawiał rząd PO/PSL, rozdając setki miliardów podatku VAT różnym mafiom, rozdając polski przemysł obcym koncernom za grosze i rozdając też za grosze polską ziemię też obcym koncernom, posługując się „słupami”, a także rozdając setki miliardów zysków uzyskanych przez obce koncerny i banki w Polsce, bez żadnych podatków. To było dopiero rozdawnictwo, ale twój zakuty bolszewicki łeb tego nie pojmuje i tylko bezmyślnie powtarza, co mu każą wrogowie Polski i Polaków.
04-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Taki z ciebie „etyk”, jak z koziej d… trąba. Chyba, że chodzi o etykę marksistowską, na co wskazywałaby twoja wypowiedź.

Już samo zaprzeczanie oczywistym faktom, że komuniści i ich kolejne pokolenie, byłe służby specjalne, obce agentury (najnowszy przykład potwierdzony przez Wielką Brytanię – Ludmiła Kozłowska i Bartosz Kramek), nie tylko stoją za „totalną opozycją”, ale ciągle jeszcze siedzą w ministerstwach urzędach, a przede wszystkim w sądach, świadczy o tym, że ty również jesteś ich sługusem.

Wytłumacz ludziom, dlaczego eurodeputowani z „totalnej opozycji” głosują za przedsięwzięciami i aktami prawnymi Unii, które ewidentnie szkodzą Polsce. Dlaczego ściśle współpracują z ewidentnym agentem Moskwy, jakim jest Timmermanns? Dlaczego poddają się wrogiej Polsce polityce Merkel i Macrona i korzystają z kasy Sorosa?

Kim są ci, którzy deklarują w sondażach, że chcą głosować na POstkomunistów, czyli na oszustów złodziei zdrajców i morderców, którzy dowiedli też przez wiele lat, że są sługusami Moskwy? Teraz ja zapytam twoim głupim slangiem – czy to może zwolennicy Myszki Miki, albo Kaczora Donalda? Donalda z pewnością tak, ale nie kaczora, tylko TuSSka, który nie dalej jak wczoraj publicznie przekonywał, że gospodarka się nie liczy, tylko dusza i serce. Akurat ten notoryczny kłamca, oszust i smoleński współmorderca wie, co to dusza i serce. Można umrzeć ze śmiechu, żeby nie było to takie tragiczne.

Właśnie TuSSk to jeden ze sztandarowych przykładów kolejnego pokolenia POstkomuny, wpędzającej Polskę pod dyktat Moskwy i Berlina a Polaków w nędzę.

Codziennie widzę i słyszę, jak w niemieckich mediach publicznych i prywatnych szkaluje się Polskę, manipuluje faktami i podaje fałszywe informacje o polskim rządzie, chociaż TuSSkiem też gardzą.

Odwal się od mojego obywatelstwa, bo to moja prywatna sprawa i nie jest to w żadnej mierze dyskutowanym tu tematem. Był też tu taki jeden, który koniecznie chciał zrobić ze mnie Żyda. To są typowe obrzydliwe bolszewickie metody, kiedy ktoś ujawnia ich draństwa, to, nie mając żadnych argumentów na swoją obronę, próbują zniesławić i oszkalować porządnych ludzi.

Co do poparcia młodych Polaków dla Kościoła, to obejrzyj sobie filmy ze Światowych Dni Młodzieży, albo z pielgrzymek na Jasną Górę, to może ci się w twoim zakutym bolszewickim łbie trochę rozjaśni.
04-05-2019 ~ Do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A jakie ty przedstawiasz argumenty , poparte faktami , podkreślę faktami , nie statystykami wyssanymi z palca i powtarzanymi jak mantra , Polakom ,żyje się lepiej , którym i dzięki czemu? Co 500+. 300+ , rozdawnictwo dla każdego kosztem społeczeństwa ! W przeciwieństwie do ciebie jestem obywatelem Polski ! Nie muszę wymyślać żadnego nicku , po co i tak besztasz wszystkich równo , bo ty wiesz lepiej zaślepiony człowieku ! Ockniesz się jak wielu innych ale ani obecna solidarność , ani Rydzyk nie pomoże ~! Brak słów jak można tak otumaniać Polaków , jeszcze raz podkreślę Polaków ! Dobrze ,że już nie długo się to skończy i trzeba będzie naprawiać to co zdąrzyła nawiedzona sekta zniszczyć
04-05-2019 ~ etyk ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Już 30 lat minęło, od kiedy Polska stała się wolnym i demokratycznym krajem, choć podobno dalej wpływ na rządy w naszym kraju i w naszym samorządzie mają postkomuniści, agenci kremlowscy, dawna ubecja, esbecja,kaczor Donald, myszka Miki, Muminki i Marsjanie itd.... Już dawno można było strać się o przewrócenie obywatelstwa z takim dorobkiem opozycjonisty nękanego przez władze totalitarne, ale widocznie tak jest wygodniej pouczać nas jak mamy żyć , w co mamy wierzyć, kogo mamy popierać -DOŚĆ!
Najlepiej aby wszyscy nauczyciele byli księżmi i co najważniejsze, żeby popierali obecnie rządzących i już mamy naród ustabilizowany wobec jednej jedynej nieomylnej partii politycznej.
.....To właśnie między innymi religia stoi na straży, żeby nie było w szkołach propagandy zboczeń seksualnych i moralnej rozwiązłości. Co do nauki kościoła pełna zgoda- tylko jak to się ma do tych którzy powinni świecić przykładem w sutannach.
Polacy to mądry i nowoczesny naród i żaden nawiedzony, przesiąknięty jadem tego nie zmieni.
Widać jak młode pokolenie Polaków daje dezaprobatę do tego co dziś wyczyniają hierarchowie kościelni w swoich publicznych wypowiedziach.
04-05-2019 ~ Do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
SBecja to ci paszport dała. Co jest bardzo ciekawe, bo opozycjonistom w tamtych czasach SBecja dawała ból i cierpienie, a paszporty dawali za podpisanie lojalki.
04-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„Nexus”! Atakujesz Kościół Katolicki z równą zajadłością i nienawiścią, jak komuniści. Opierając się na kilku wynaturzeniach wśród osób duchownych, próbujesz dyfamować cały Kościół.

Komuniści też próbowali, nawet wprowadzali do Kościoła swoich agentów i prowokatorów. Nawet próbowali zamordować Papieża z Polski. I co? I nic. Nie dali rady. POstkomuniści też nie dadzą rady, a ich jadowita nienawiść do Kościoła obróci się przeciwko nim.

Polacy, to Naród głęboko chrześcijański i ani paru zdeprawowanych księży, ani POstubeccy politycy i ich hejterzy tego nie zmienią. Nigdy.
04-05-2019 ~ Nexus ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rolf, to mnie rozbawiłeś religia i moralność - to jesteś ślepy i nie widzisz jak żyje kler ja 5 lat w tym siedziałem i wiem jedno sex, władza, pieniądze - to są podstawy religii każdej (wybierz sobie któreś z 3 lub wszystkie) a katolicka sekta z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego... jeszcze żeby ich utrzymywali zniewoleni wyznawcy to ok ich sprawa ale na to idą moje podatki zamiast na matematykę, fizykę, geografię, biologię, j.Polski, nowoczesne pomoce naukowe, koła zainteresowań - na każde pytanie masz odpowiedź to sprawdź ile godzin jest religii a ile innych przedmiotów przez całą podstawową naukę już nie wspomnę że religię umieszcza się w planie celowo aby przymuszać do chodzenia na nią aby uczeń nie szlajał się po szkole a co powiesz na ludzi/dzieci które mają inne preferencje religijne oni w przyszłości też będą płacić podatki na twoją emeryturę...
03-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do obrzydliwego komunisty, który podpisuje się „do Rolfa”, bo boi się występować pod własnym imieniem i nazwiskiem, a ubóstwo umysłowe nie pozwala mu wymyśleć jakiegoś nicku.

Chcesz mnie uciszyć? Nic z tego. Esbecja za czasów komuny w PRL też próbowała mnie uciszyć i im się nie udało. Dziś jest w Polsce wolność słowa, więc z niej korzystam. Korzystają z niej też wrogowie Polski, siejąc nienawiść do rządu PiS i nikt im tego nie zabrania.

Nie wiem, czy wiem coś lepiej od innych, ale jeśli uważasz, że nie mam racji w jakiejś sprawie, to przedstaw te inne racje poparte merytorycznymi argumentami, opartymi na prawdzie. Uczę się całe moje życie i chętnie nauczę się czegoś nawet od ciebie, ale to musi być poparte mocnymi argumentami, bez fałszu i kłamstw. Tylko krowa nie zmienia zdania, a ja krową z całą pewnością nie jestem (nigdy nie byłem nauczycielem :-) i potrafię zmienić zdanie, jeśli zostanę przekonany rzeczowymi argumentami opartymi na prawdzie, że się myliłem.

Obywatelstwa PRL musiałem się zrzec, jak prezydentem PRL był bandyta i sowiecki agent, który nazywał się Wojciech Jaruzelski. Polskiego obywatelstwa nigdy się nie zrzekłem, więc nie rozsiewaj tu kłamstw. Zresztą w dzisiejszych czasach i wobec faktu, że około 20 milionów Polaków żyje na emigracji, obywatelstwo nie ma żadnego znaczenia. Liczy się jedynie to, czy Polak zmuszony do emigracji z kraju nadal czuje się Polakiem.
03-05-2019 ~ ja też do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie mając obywatelstwa polskiego, nie nie jesteś Polakiem i nie masz prawa głosu! Możesz mnie nazwać jak ci się podoba i zaskarżać gdzie chcesz, sam masz ile spraw w sądach? Pisz , pisz może ci ulży ale nie bałamauć Polaków !! !
03-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„Nexus”, jesteś w błędzie. Religia ma bardzo wiele wspólnego z nauką w szkołach, bo religia kształtuje moralność. To, co powinno zostać w kościołach to jest np. liturgia, czy modlitwa. Jednak wartości chrześcijańskie, które są podstawą całej naszej kultury, muszą znaleźć swoje miejsce w nauczaniu w szkołach. Tu nie chodzi o samą wiarę, lecz przede wszystkim o moralność opartą na wartościach chrześcijańskich, którą trzeba kształtować już od przedszkola, przez cały proces edukacji.

To właśnie między innymi religia stoi na straży, żeby nie było w szkołach propagandy zboczeń seksualnych i moralnej rozwiązłości. To religia uczy, żeby nie kraść, nie zabijać, nie łgać i nie żyć kosztem innych. Masz coś przeciwko temu, żeby twoje dziecko nauczyło się tego w szkole, skoro w domu najwyraźniej uczy się je tylko „faktów popartych wiedzą naukową”, a ja sądzę po twojej wypowiedzi, że głównie marksizmu?

Jeśli masz jakieś obiekcje, czy inne propozycje w temacie finansowania Kościoła w Polsce, to zwróć się z tym do posłów, senatorów i do rządu, a nie mieszaj tego ze szkolnictwem.
03-05-2019 ~ Do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zamknij się wreszcie , czy ty w każdym jednym temacie wiesz lepiej niż wszyscy?, to dlaczego zrzekłeś się obywatelstwa polskiego?
03-05-2019 ~ Etyk ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co to za bzdury, co kogo obchodzi jakie przekonania ma nauczyciel. Jego jedynym obowiązkiem jest realizować program nauczania a to jakiego jest wyznania czy jakie ma przekonania,poglądy nikogo nie obchodzi.

Ciekawe jakie standardy obowiązują np. w Niemczech jeśli chodzi o nauczycieli?
03-05-2019 ~ Nexus ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rolf, religia nie ma nic wspólnego z nauką dlatego powinna zostać w kościele i tu niech on (kler) za zebrane nieopodatkowane dochody kształci sobie nowych dawców kapitału i tyle w temacie. Moje dziecko idzie do szkoły podstawowej uczyć się faktów popartych wiedzą naukową jeżeli zechce zostać filozofem wybierze odpowiedni kierunek na studiach...
03-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Droga Pani Katarzyno. Przeinterpretowała Pani mój komentarz. Nie posuwam się aż tak daleko. Z całą pewnością nauczycielem w Polsce nie może być wyznawca Islamu, bo to zupełnie inna kultura, a i religia nakazująca mordowanie innych.

Polska jest krajem chrześcijańskim i nie dotyczy to tylko religii, ale całej naszej kultury w ogóle. Ateista, czy wyznawca jakiejś innej religii opartej na chrześcijańskich korzeniach, może być w Polsce nauczycielem, jeśli kieruje się kulturowymi i moralnymi wartościami chrześcijańskimi.

Nauczycielem w Polsce nie może być zboczeniec seksualny, ani wyznawca marksizmu, ani też heretyk lżący i szkalujący Kościół Katolicki i kler. Oczywiście, również wśród kleru zdarzają się kanalie, ale to już zupełnie inna bajka.

Co do moich poglądów, to nie są one czysto polityczne. To wynika zresztą z mojej aktualnej i wcześniejszej działalności społecznej. Działam na rzecz przestrzegania prawa i sprawiedliwości społecznej przez rządzących, w interesie szeroko pojętego społeczeństwa, jednocześnie tępiąc nadużywanie władzy, złodziejstwo, oszustwo i morderstwa popełniane przez rządzących. Czy to są złe poglądy dla nauczycieli? Czy popieranie złodziejstwa, oszustwa, zdrady i morderstw, to w ogóle są jakieś poglądy?

Jakie poglądy Pani zdaniem powinni mieć nauczyciele w Polsce?
03-05-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Katarzyno, że też chce ci się komentować takie dyrdymały?
03-05-2019 ~ Katarzyna ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf, z tego co Pan napisał wnioskuję, że osoba innego wyznania lub ateista nie może być nauczycielem ?? ? Ciekawe. A do tego jeszcze poglądy musi mieć podobne do Pańskich...
03-05-2019 ~ Pico ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"Mają więc czas, żeby wziąć sobie „nadgodziny”, za które leci spora kasa."
W mojej szkole chętnie każdy wziąlby te nadgodziny ,zeby dorobić, ale co z tego jak w siatce godzin np. dla polonisty w szkole jest 15 godz etatu? To gdzie te nadgodziny?
Np. chemii jest 4 godziny w szkole ( klasa 7 i 8) to aby mieć etat trzeba objechać kilka szkół po 4 godz.
03-05-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Naprawdę chcesz ludziom wciskać ciemnotę, że nauczyciele mają tylko tyle i muszą z tego żyć? Masz ludzi za idiotów, czy sam masz kuku na muniu?

Nauczyciele pracują efektywnie 40 godzin tygodniowo, ale tylko wtedy, kiedy biorą dodatkowe godziny, które znacznie podnoszą ich wynagrodzenia, średnio dwukrotnie.

Przy wymaganych aktualnie 18 godzinach przy tablicy nauczyciele poświęcają pracy w domu najwyżej 8 - 10 godzin tygodniowo, a często najwyżej 2 – 3 godziny. Mają więc czas, żeby wziąć sobie „nadgodziny”, za które leci spora kasa.

Te 22 godziny tygodniowo poza „tablicą”, są przeznaczone głównie na dokształcanie się nauczycieli, żeby byli z szybko postępująca wiedzą na bieżąco. Z wystąpień strajkowych sporej grupy nauczycieli widać doskonale, na jakim żałosnym poziomie jest wielu z nich.

Nauczyciele dostali 15% podwyżki tylko w jednym roku. W następnych latach będą kolejne. Muszą jednak podnieść efektywność swojej pracy i to znacznie, a przede wszystkim być wzorem moralności.

Generalnie jednak jest tak, że nauczyciele zostali wykorzystani przez POstkomunistów do walki politycznej z aktualnym rządem, który nie pozwala już postkomunistom rozkradać Polski, okradać Polaków i służyć obcym, wrogim Polsce państwom.

Wielu z nich w porę spostrzegło wmanipulowanie ich w próbę zamachu stanu i albo w ogóle nie przystąpili do strajku, albo szybko od niego odstąpili. Ci, co dalej strajkują i strzępią gęby ujadaniem na rząd PiS, są albo tak beznadziejnie głupi, że nie widzą manipulacji, albo są integralną częścią POstkomuny, czyli absolutnej zgnilizny moralnej i muszą się liczyć z usunięciem z zawodu, bo nauczyciel musi być wzorem wszelkich cnót, patriotyzmu i mądrości i opierać się na wartościach chrześcijańskich, a nie na zboczeniach seksualnych i nie brać udziału w destabilizacji państwa.
03-05-2019 ~ Dla idei ( gość OSI) zgłoś naruszenie
nauczyciel stażysta – 2538 zł brutto;
nauczyciel kontraktowy – 2611 zł brutto;
nauczyciel mianowany – 2965 zł brutto;
nauczyciel dyplomowany – 3483 zł brutto.

Wynagrodzenia te zatem wynoszą:

nauczyciel stażysta – 0,12 PDI;
nauczyciel kontraktowy – 0,13 PDI;
nauczyciel mianowany – 0,15 PDI;
nauczyciel dyplomowany – 0,17 PDI
Piękne idee i prace dla nich nie zawsze są policzalne! Stanisław Karczewski wskazał nam obywatelom jednak drogę, jak przeliczać rzeczy niepoliczalne!
03-05-2019 ~ do pozdro600 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"Już mówiłem, że powinno się pracować dla idei. Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei” – pouczał nauczycieli marszałek Senatu, Stanisław Karczewski (PiS).
Dochody marszałka to ok. 19,7 tys. miesięcznie. Przyjmując to za wskaźnik PDI (Pracy Dla Idei). Wyliczyć można : nauczyciel stażysta zarabia ok. 2500 brutto zł, czyli 0,12 PDI
03-05-2019 ~ pozdro600 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
jak wasze wypłaty :)
02-05-2019 ~ ono ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Koniec z festynami w soboty, popołudniowymi wyjściami z klasą i zajęciami prowadzonymi społecznie. Chociaż strajk nauczycieli został zawieszony, protest trwa.
- Pokażemy, co się dzieje, gdy pracujemy 18 godzin - mówią pedagodzy.
Co na to minister powie na spotkaniu ?
02-05-2019 ~ derka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tematem spotkania bedzie edukacja czy farmy wiatrowe?
No chyba nie przecież za trzy tygodnie wybory do Europarlamentu
02-05-2019 ~ do eee ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale to Zalewska będzie a nie tow. Piotrowicz.
02-05-2019 ~ eee ( gość OSI) zgłoś naruszenie
fajnie ,że jest w Oławie .... postbolszewicka komuna PZPR i ich rodziny nie musi przychodzić ...
02-05-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kto i po co ją tu do nas zaprosił, chyba że sama się wprosiła ministra pożal się Boże . Walka o stołki w Brukseli rozpoczęła sie już dawno ,ale dla niej nie dał bym nawet drewnianego zydelka ,precz
02-05-2019 ~ Do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Będziesz?
02-05-2019 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Fanfary dla niej odegrać za całokształt , kandydatka do EU , skandal !! !, przecież jej się należy!


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin