W parkowaniu nie chodzi tylko o znajomość przepisów

- opublikowano: 01-05-2019

30 kwietnia br. o godz. 11:00 w Sali Rycerskiej w budynku Urzędu Miejskiego w Oławie przy pl. Zamkowy 15 odbyła się debata społeczna na temat zagrożeń wynikających z nieprawidłowego parkowania pojazdów, które zostały zgłoszone poprzez Krajowa Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W debacie wzięli udział przedstawicieli władz samochodowych Miast i Gminy Oława, Gminy Domaniów oraz Miasta i Gminy Jelcz Laskowice, a także przedstawicieli urzędów zajmujących się bezpieczeństwem ruchu drogowego tj. GDDKiA O/ we Wrocławiu, Powiatowy Zarząd Drogowy w Oławie, Zarząd Dróg Miejskich i Zieleni w Oławie oraz przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowych. Podczas spotkania poruszono temat zagrożeń, jakie niesie za sobą nieprawidłowe parkowanie pojazdów.

Mając na uwadze wzrost zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania, m.in. zastawianie chodników, niestosowanie się do znaków drogowych, zasłanianie widoczności na przejściach dla pieszych lub parkowanie na skrzyżowaniach, w celu przeciwdziałania powyższym zagrożeniom a także podniesienia świadomości społeczeństwa w zakresie zasad ruchu drogowego i przyczyn niewłaściwej „kultury” parkowania funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego zorganizowali spotkanie. Podczas spotkania przypomniano, że odpowiednie parkowanie jest niemal tak samo ważne jak kultura jazdy po drogach. A stosowanie się do przepisów ruchu drogowego wpływa pozytywnie na kierujących jak i pieszych tzw. niechronionych uczestników ruchu. Istotnym elementem debaty były pytania zadawane przez uczestników oraz wspólne dla wszystkich służb i instytucji wnioski i założenia.

Warto pamiętać, że w dobrym parkowaniu nie chodzi tylko o znajomość przepisów i umiejętność parkowania, ale też o wyczucie i empatie.

p.o. Oficera Prasowego KPP w Oławie
asp. Wioletta Polerowicz

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin