Zatrzymani przez policjantów za włamania i kradzieże

- opublikowano: 30-04-2019

Za włamania i kradzieże odpowie przed sądem dwóch 31-letnich mężczyzn, zatrzymanych przez oławskich policjantów. Funkcjonariusze udowodnili im osiem przestępstw. Podejrzani włamali się do samochodu i do garażu. Łupem sprawców padły głównie elektronarzędzia, narzędzia budowlane, skuter i rower. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Jednemu z podejrzanych może grozić kara 10 lat pozbawienia wolności, drugiemu nawet 15, z uwagi na fakt,iż popełnił przestępstwo w warunkach tzw. recydywy. To sąd podejmie decyzję o dalszym losie podejrzanych.

Oławscy policjanci w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wspólnie dokonali ośmiu przestępstw przeciwko mieniu. Zatrzymani, to dwaj 31-letni mieszkańcy Oławy, wcześniej karani za podobne przestępstwa. Jeden z nich w październiku ubiegłego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności i to właśnie jemu grozi zaostrzona kara.

W wyniku działań operacyjnych funkcjonariuszy, obu mężczyzn zatrzymano. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie podejrzanym ośmiu zarzutów, dotyczących popełnienia przestępstw przeciwko mieniu na terenie Oławy, w marcu i kwietniu br. Funkcjonariusze nie wykluczają, że podejrzani mają na swoim koncie inne przestępstwa, obecnie to sprawdzają.

Mężczyźni włamali się do garażu, z którego ukradli skuter i do samochodu dostawczego, w którym znajdowały się elektronarzędzia i narzędzia budowlane. Ponadto kradli rowery pozostawione pod miejscami zamieszkania właścicieli oraz inne przedmioty, których pochodzenie policja aktualnie ustala.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, m.in. skuter, rowery i piłę elektryczną.O najbliższej przyszłości podejrzanych zadecyduje sąd.

Oficer Prasowy KPP Oława
Podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
03-05-2019 ~ majówka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W Marcinkowicach majówka trwa w najlepsze, rodzice grilują a pociechy szarżują na quadach po okolicznych polach( w stronę Zakrzowa) osianych zbożami i rzepakiem niszcząc zasiewy. Ale co tam - rodzic odpoczywa a policjanci siedzą na komisariacie bo przecież nie będą jeździć po terenie jak nie było ma żadnego zgłoszenia o niszczeniu upraw i jeżdżeniu bez uprawnień przez osoby małoletnie.
Oto Polska powiatowa!

OSI - OLAWA.INFO - Zatrzymani przez policjantów za włamania i kradzieże

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin