Repertuar kina Odra 26.04-2.05.2019

- opublikowano: 25-04-2019

BIAŁY KRUK
Czas: 127'
Kraj: Wlk. Brytania/Francja
Rok: 2019
Gatunek: biograficzny, dramat
Data premiery: 29.03.2019
Reżyser: Ralph Fiennes
Obsada: leg Ivenko, Ralph Fiennes, Louis Hofmann

Opis
Zaledwie 22-letni mężczyzna, ubrany w ciemny garnitur i beret, siedzi w samolocie lecącym z Sankt Petersburga do Paryża. Jest rok 1961. Rudolf Nuriejew nie jest jeszcze sławnym idolem, ikoną, póki co, jest członkiem Kirov Ballet Company – młodym człowiekiem, który po raz pierwszy w życiu opuszcza Rosję. Paryskie życie oszałamia go. Zatapia się w kulturze, sztuce, muzyce i wszystkim, co ma do zaoferowania to niezwykłe, nigdy niezasypiające miasto. Z tym większą uwagą przyglądają mu się oficerowie KGB, nieufnie patrzący na rodzącą się między Nuriejewem i paryżanką, Clarą Saint, przyjaźń. Kiedy więc młody artysta otrzymuje szokujący rozkaz, decyduje się na krok w nieznane. Krok, który narazi jego i jego rodzinę na wielkie niebezpieczeństwo. “Biały kruk” to niezwykła podróż człowieka, który na zawsze zmienił oblicze baletu.

PRAZIOMEK
Kraj: USA
Rok: 2019
Gatunek: animowany, komedia, psychologiczny
Data premiery: 22.04.2019
Reżyser: Chris Butler

Opis
Do niedawna prowadził spokojne życie w odległych zakątkach Ameryki Północnej. Jednak jego samotna egzystencja niespodziewanie nabrała kolorów. Odkąd Zuzia został odkryty przez sir Lionela Frosta, w jego życiu nic już nie było takie samo. Obecnie może poszczycić się statusem prawdziwej gwiazdy – nie tylko został okrzyknięty brakującym ogniwem, ale odbył też podróż, w trakcie której dokonał niezwykłych odkryć.

KAPITAN MARVEL
Czas: 124'
Kraj: USA
Rok: 2019
Gatunek: akcja, fantasy
Data premiery: 08.03.2019
Reżyser: Anna Boden, Ryan Fleck
Obsada: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn

Opis
Tytułowa bohaterka, Carol Danvers, jest oficerem armii Stanów Zjednoczonych, ale wkrótce odkryje prawdę o sobie i stanie się jedną z najpotężniejszych postaci wszechświata, gdy na skutek genetycznej modyfikacji zyska pozaziemską moc rasy Kree.

Bohaterka przedszkolaków w Kinie Odra

Po entuzjastycznie przyjętej pierwszej części "Basi" w kwietniowym Kinie Malucha pokażemy w kinie Odra dalszą część przygód ulubienicy najmłodszych. Nowe odcinki o perypetiach rezolutnej pięciolatki to: „Basia i telewizor”, „Basia i pieniądze”, „Basia i taniec” oraz „Basia i gotowanie”.
Tytułowa Basia to bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić! Basia jako bohaterka dla najmłodszych widzów uczy jak z codzienności zrobić wielką przygodę przy nieustannym zachwycie nad najmniejszymi rzeczami.
Nasze drogie maluszki zapraszamy 28.04.2019, w niedzielny poranek o godz. 11:00 do Kina Odra na Kino Malucha. Bilety dla dziecka – 10 zł, dla opiekuna – 12 zł. A po seansie w holu kina krótki program animacyjny.

Francuska komedia dla Seniorów w Kinie Odra

Kwietniowa propozycja dla Seniorów w Kinie Odra to komedia "Rodziny się nie wybiera" – film, który rozbawił i wzruszył miliony widzów stając się ogromnym kinowym sukcesem we Francji.
Wszyscy znają go jako pozbawionego własnej rodziny, wychowanego w sierocińcu genialnego projektanta wnętrz ukrywającego pod tajemniczym pseudonimem: Valentin D. Wspólnie ze swoją piękną partnerką Constance, kolejnymi kolekcjami rzucają Paryż i światowy design na kolana. Wszystko zmieni się jednak, kiedy o jego istnieniu przypomni sobie jego mieszkająca w prowizorycznej przyczepie na północy Francji i posługująca się ciężkim do zrozumienia dialektem szalona rodzina.

Na seans "Rodziny się nie wybiera" zapraszamy we wtorek 30.04.2019 o godz. 13:30. Bilety w w promocyjnej cenie 10 zł dla posiadaczy Karty Seniora lub legitymacji emeryta.
OSI - OLAWA.INFO - Kwietniowe Kino malucha w kinie Odra w OławieOSI - OLAWA.INFO - Kwietniowe Kino seniora w kinie Odra w OławieOSI - OLAWA.INFO - Kwietniowe Kino w spódnicy w kinie Odra w Oławie


dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Repertuar kina Odra 26.04-2.05.2019

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin