Pijany dwa razy w ciągu doby, siadł za kierownicę samochodu

- opublikowano: 20-04-2019

Policjanci z Jelcza-Laskowic zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu wsiadł za kierownicę. Kilkanaście godzin później, ten sam kierujący ponownie „wpadł„ w ręce policjantów. Tym razem poziom alkoholu w organizmie wyniósł 2.65 promila Mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wczoraj, tuż po północy w Jelczu-Laskowicach na ul. Bożka policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 48-letniego mężczyznę, kierującego samochodem osobowym marki Renault Thalia, którego tor jazdy skłonił funkcjonariuszy do sprawdzenia samopoczucia kierowcy. Podczas rozmowy z mężczyzną, funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że 48-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez oławski sąd, obowiązujący do października przyszłego roku. Po wykonaniu wszystkich czynności z mężczyzną, policjanci wręczyli mu wezwanie do stawiennictwa w jelczańskim komisariacie, a samochód z kluczykami przekazali członkowi jego rodziny.

Po 16 godzinach od przeprowadzonej kontroli, pijany 48-latek ponownie został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej, tym razem na ul. Mieszka I. Tym razem alkomat wykazał ponad 2.6 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy, za złamanie zakazu sądowego i dwukrotne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
30-04-2019 ~ Vendetta ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jakaś kpina, 3 promile a oni puszczają go do domu.to nic tylko pić i jeździć jak w Polsce są takie kary !


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin