Pod naszym patronatem: III Oławskie Lato Organowe | XII Bieg Koguta | III Termathlon w Termach Jakuba | Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaWręczył policjantom łapówkę – został zatrzymany

- opublikowano: 13-03-2019

Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę w Jelczu-Laskowicach zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Rover, w związku z podejrzeniem, iż kierujący może być nietrzeźwy. Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, funkcjonariusze oprócz pomiaru stanu trzeźwości kierującego sprawdzili stan techniczny pojazdu, który jak się okazało stanowił poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa podróżujących i innych użytkowników dróg. Po kontroli funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Właściciel samochodu, chcąc uniknąć, odpowiedzialności wręczył policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Noc spędził w areszcie. Za przekupstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

W sobotę, 9 marca policjanci ruchu drogowego w Jelczu-Laskowicach na ul. Inżynierskiej, przeprowadzili kontrolę osobowego Rover`a. Było tuż przed godz. 17.00 gdy policjanci zauważyli samochód, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierujący mógł być nietrzeźwy. Funkcjonariusze podjęli kontrolę, sprawdzili stan trzeźwości 34-letniej obywatelki Ukrainy prowadzącej pojazd – nie budził zastrzeżeń. Nie można było tego powiedzieć o stanie technicznym pojazdu. Z uwagi na to, policjanci zatrzymali kierującej dowód rejestracyjny i nałożyli na nią mandat karny. W trakcie kontroli samochodu okazało się, że jego właściciel również obywatel Ukrainy, przebywając w aucie na fotelu pasażera, na nie dopełnił obowiązku przerejestrowania pojazdu po jego zakupie. Za to został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. 34-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności, postanowił wręczyć policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. W momencie gdy funkcjonariusze poprosili mężczyznę o okazanie paszportu, ten im wręczył dokument, a w nim dwa banknoty 50 i 100 złotowy. Policjanci zareagowali natychmiast, poinformowali mężczyznę o zatrzymaniu w związku z popełnionym przestępstwem przekupstwa, założyli mu kajdanki i o zaistniałej sytuacji powiadomili dyżurnego. 34-letni mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Za przestępstwo przekupstwa grozić mu może teraz kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Policja przypomina i przestrzega

§ 1. Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
Podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
19-03-2019 ~ oławka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
brawo panowie policjanci,,,zonk..róbcie wiecej takich kontroli aut ktore dojedzaja w Oławie czy Jelczu do zakladow a maja obce tablice bo duzo takich własnie pobratancow jezdzi bez przerejestrowywania.bez prawa jazdy czy na bani.


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin