Policjanci zatrzymali sprawcę wypadku z udziałem rowerzysty

- opublikowano: 22-01-2019

Na dwa miesiące trafił do aresztu 40-letni mieszkaniec Oławy podejrzany o kierowanie samochodem bez uprawnień, spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Poszkodowany, 24-letni mężczyzna, któremu sprawca nie udzielił pomocy, trafił do szpitala. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Do wypadku doszło przed godziną 22.00 w środę 16 stycznia w jednej z miejscowości gminy Oława. Z ustaleń funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Oławie wynika, że kierujący samochodem – jak się później okazało, bez prawa jazdy – nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i najechał na jadącego w tym samym kierunku rowerzystę, 24-letniego mieszkańca Oławy. Kierowca uciekł nie udzielając pomocy poszkodowanemu 24-latkowi, który z obrażeniami ciała został przewieziona do szpitala. Ponadto policjanci pracujący na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady i zebrali inny materiał dowodowy, na podstawie którego ustalili markę pojazdu biorącego udział w zdarzeniu i wytypowali właściciela auta. Funkcjonariusze sprawdzili swoje ustalenia, w ich wyniku niespełna 12 godzin po zgłoszeniu zatrzymali 40-letniego oławianina, podejrzanego o spowodowanie wypadku i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Pobrano od niego krew do badania celem sprawdzenia, czy w chwili potrącenia rowerzysty kierowca był trzeźwy bądź czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. Na ten temat wypowie się biegły. W toku czynności procesowych 40-latkowi przedstawiono zarzut spowodowania wypadku oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów.

Policja po zebraniu materiału dowodowego zwróciła się z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Prokurator zaakceptował wniosek policji i poparł go przed sądem, który finalnie zastosował wobec 40-latka tymczasowy areszt na dwa miesiące.

Aktualnie policja sprawdza wszystkie okoliczności zdarzenia.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSIWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Policjanci zatrzymali sprawcę wypadku z udziałem rowerzysty

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin