Pod naszym patronatem: Dni Koguta 2019 | XII Bieg Koguta | III Termathlon w Termach Jakuba | Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaSprawca uszkodzenia samochodu, narkotyki i poszukiwany

- opublikowano: 11-12-2018

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oławie zatrzymali 29-letniego mieszkańca miasta, który uszkodził samochód rzucając w niego kamieniami. Przy zatrzymanym funkcjonariusze ujawnili po kilka porcji marihuany i amfetaminy. Ponadto w mieszkaniu zatrzymanego ujawnili i zatrzymali innego mężczyznę, poszukiwanego przez sąd w celu odbycia kary za wcześniej popełnione przestępstwa. Obaj panowie zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających i zniszczenie mienia, 29-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast poszukiwanemu, najbliższe kilka miesięcy przyjdzie spędzić w areszcie śledczym gdzie miał stawić się do odbycia wcześniej zasądzonej kary.

Późnym wieczorem 9 grudnia br. do dyżurnego oławskiej policji zadzwoniła kobieta z informacją, że wracając samochodem do domu, jej auto zostało obrzucone kamieniami przez nieznanego mężczyznę. Gdy kobieta zatrzymała pojazd sprawca zaczął ją obrażać wulgaryzmami. Po przyjęciu zgłoszenia dyżurny skierował na miejsce patrol policji, dwóch oławskich dzielnicowych. Policjanci po dokładnej rozmowie z pokrzywdzoną zaczęli sprawdzać pobliski teren. Po niedługim czasie zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał informacjom przekazanym przez kobietę, jak się okazało był on znany policjantom z wcześniejszych interwencji. Funkcjonariusze postanowili porozmawiać z nim. W toku rozmowy bezsprzecznie ustalili, że to ten mężczyzna jest sprawcą zniszczenia samochodu zgłaszającej. W toku dalszych czynności przeprowadzonych ze sprawcą policjanci ujawnili przy nim i zabezpieczyli środki odurzające – po kilka porcji marihuany i amfetaminy. W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego dzielnicowi usłyszeli dobiegające z szafy odgłosy. Sprawdzili co się dzieje. Okazało się, że ukrywał się w niej 29-letni kolega zatrzymanego, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oławie celem odbycia kilkumiesięcznej kary aresztu.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy następnie osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań. Podejrzanemu o zniszczenie mienia i posiadanie środków odurzających przedstawiono zarzuty. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia. Obecnie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Natomiast poszukiwany 29-latek został przewieziony do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności, wcześniej wymierzonej przez sąd.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
Podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin