Nowe inwestycje drogowe dla powiatu oławskiego

- opublikowano: 24-11-2018

Dwie nowe, kluczowe dla powiatu oławskiego inwestycje drogowe dla powiatu oławskiego zapowiedzieli we wtorek marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski i wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

Pierwsza z nich to budowa nowego mostu na Odrze, zrealizowana w ramach programu rządowego Mosty dla Regionów. Przeprawa połączy Oławę i Jelcz Laskowice, odciążając zakorkowaną drogę wojewódzką 455.

Nawet do 80% środków przeznaczonych na inwestycję (szacowaną na około 100 mln zł) będzie pochodziło z pieniędzy rządowych. Resztę dołożą samorządy lokalne. W konferencji wzięli także udział starostwa oławski Zdzisław Brezdeń oraz burmistrzowie Oławy Tomasz Frischmann i Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak. Druga inwestycja to od dawna wyczekiwana przez mieszkańców obwodnica Oławy, sfinansowana w całości ze środków rządowych.

- Projekty, które przedstawiliśmy, pokazują, jak ważna będzie w tej kadencji dobra współpraca między rządem i lokalnymi samorządami. Przeprawa mostowa oraz obwodnica to kluczowe inwestycje dla wschodniej części województwa, które znacząco przyczynią się do wzrostu jakości życia mieszkańców - powiedział marszałek Cezary Przybylski.

Most nad Odrą powinien być gotowy do końca 2020 roku. Budowa obwodnicy potrwa około pięć lat.

Urząd Marszałkowski

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 14. )
23-08-2019 ~ Kasia ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To kiedy te inwestycje ruszą? Którędy będzie szła obwodnica?
03-12-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Na pewno to za nie długo bedą święta i sylwester a obiecanki jak na razie to WIRTUALNE MARZENIA,a czy do spełnienia ?, most rozpocznie się budowa w 2020 , a obwodnica ma powstać za 5 lat, zobaczymy jak PIS przegra co się wówczas stanie
03-12-2018 ~ mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
2020 rok marzenia te duże i te maleńkie BBS i PIs
03-12-2018 ~ GOGO ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brawo Burmistrzowi Bogdanowi Szczęśniakowi bo to jego zasługa w sprawie tych inwestycji mostowej i obwodnicy Oławskie dzięki jego incjatywie obie inwestycje będą na pewno zrealizowane ,natomiast Staroście i Burmistrzowi Oławy należy się nagana ,bo obaj nic w tym temacie nie zrobili bo co mogą dwa śpiące koty zrobić ?
02-12-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oławskie PiS i PO to taka sama śmietanka, zabawne są te kłótnie zwolenników tych partii.
02-12-2018 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Chociaż temat, jest o inwestycjach, to niewiarygodne, co tu ludzie piszą, i wręcz nie możliwe, jak karetka będzie przyjeżdżała z Wrocławia!- Skandal i bzdura
02-12-2018 ~ do Kajmana ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Które to reformy PiS zostały zrealizowane? Jedyne co im się udało (a i tak nie bez kontrowersji) to stoi czy leży 500 się należy i zawłaszczenie spółek skarbu państwa (wymienili BMW z PO na swoich BMW)
01-12-2018 ~ Kajman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zaraz, zaraz, a co zrobił dla Oławy Piława, co zrobił Kaczor, gdzie są załatwione przez nich inwestycje?! Czy tego chcecie, czy nie, inwestycje zapowiadane przez PiS zostaną zrealizowane, jak wiele zapowiadanych przed wyborami parlamentarnymi reform.
01-12-2018 ~ duc ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ponoć od stycznia nastąpi w Oławie zamknięcie stacji Pogotowia Ratunkowego , karetki będą do nas przyjeżdżać z Wrocławia. Starosta w tym temacie nabrał wody w usta, a lepiej dla niego będzie jak się tym problemem zajmie, bo po zamknięciu oławskiego pogotowia może być krucho z jego głosami do parlamentu.
29-11-2018 ~ mięśniak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zaraz, zaraz.Tytuł artykułu mówi o INWESTYCJACH a w treści jest mowa o jednej inwestycji.Pomyłka czy celowe działanie?
28-11-2018 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Lep na muchy!, kolejny niewypał nowej super koalicji dojnej zmiany PIS!, przekonacie , się!
28-11-2018 Szczepan aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
SUPER -0by udało się zrealizować . Jak nie wypali to po Oławie tylko rowerem. :D
26-11-2018 ~ wybora ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ten most to fikcja dla wytłumaczenia koalicji niby bezpartyjnych z pis, skoro pis tak gadał że platforma jest nieudolna a sami obwodnicy nie załatwili i stowarzyszenie na jej rzecz też jest cicho to i most to iluzja
24-11-2018 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oby jedna i druga jak na razie tylko wirtualna obiecanka rządowa , stała się faktem a nie kolejną obiecanką pod wybory przyszłoroczne! - Ludzie tym razem już się nie nabiorą , a rozliczą jedną i drugą stroną! Jak na razie jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tego !Już nie tacy byli , co obiecywali byleby tylko oddać na nich głos!

OSI - OLAWA.INFO - Nowe inwestycje drogowe dla powiatu oławskiego

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin