Pod naszym patronatem: Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaSilny ładunek filmowo-muzyczny w Kinie Odra

- opublikowano: 15-11-2018

W ciągu dwóch najbliższych tygodni Kino Odra zaprasza na dwa wyjątkowe filmy muzyczne.

Już od tego piątku będzie można zobaczyć hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé, "Climax”. Najnowsze dzieło reżysera „Love” „Nieodwracalne” i „Wkraczając w pustkę” stało się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie okrzyknięto je szatańską wersją „Step Up”.

Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Apex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Na planie swojego najnowszego projektu reżyser sam stanął za kamerą, a do choreograficznych fajerwerków zatrudnił profesjonalnych tancerzy. W obsadzie znalazła się Sofia Boutella, tancerka i aktorka („Atomic Blonde”), a także francuski DJ Kiddy Smile. Na ścieżkę dźwiękową do „Climaxu”, obok przebojów elektro z lat 90-tych, trafił również – skomponowany specjalnie na potrzeby filmu – utwór „Sangria” Thomasa Bangaltera z Daft Punk. Gaspar Noé w wizualnie porywający sposób pokazuje, do czego zdolni są ludzie, gdy zbiorowo puszczają im hamulce i budzą się wewnętrzne demony. Wybierz się na najbardziej szaloną imprezę tej jesieni, zanurz w tanecznym piekle – i spróbuj przeżyć „Climax”.

Tydzień później zapraszamy na filmowy ukłon w stronę muzyki Queen i niezwykłego życia wokalisty, Freddiego Mercury. Od śmierci tego barwnego showmana minęło już ponad ćwierć wieku, lecz jego muzyka jest wciąż żywa. „Bohemian Rhapsody” to niezwykła opowieść o powstałym w latach 70. XX wieku zespole i jego frontmanie. Film ukazuje błyskotliwą karierę grupy, która dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspięła się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia ich wokalisty nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania.

Zapraszamy do Kina Odra na prawdziwą filmowo-muzyczną ucztę w rytmie dźwięków z ostatnich 30 lat XX wieku.

Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSIWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Silny ładunek filmowo-muzyczny w Kinie Odra

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin