Pod naszym patronatem: Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaDwa niezapomniane koncerty z okazji 100. Rocznicy

- opublikowano: 15-11-2018

Za nami dwa niezapomniane koncerty z okazji 100. Rocznicy Odzyskania  Niepodległości przez Polskę. Prawdziwa muzyczna uczta to dwa wydarzenia utrzymane w różnej tonacji artystycznej i gatunkach muzycznych.

10 listopada w filii nr 1 Centrum Sztuki – Ośrodku Współpracy Europejskiej ODRA gościliśmy Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia AMADEUS, natomiast 11 listopada w naszej filii nr 2 – Ośrodku Kultury odbył się Koncert Młoda Polska 2.0.

Na sobotnim Koncercie Galowym publiczność powitali: Burmistrz Miasta Oława – Tomasz Frischmann i Dyrektor Centrum Sztuki w Oławie – Anna Ślipko. Wzruszający koncert, który poprowadziła dyrygent – Anna Duczmal-Mróz, córka Agnieszki Duczmal, na który złożyły się utwory Karola Szymańskiego, Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara oraz Modesta Musorgskiego. Orkiestrze w roli solisty towarzyszył Jarosław Żołnierczyk.

Koncert odbył się przy pełnej publiczności, która domagała się dwukrotnie bisów. Ich życzenie zostało spełnione. Mnóstwo wzruszeń i słów uznania z Państwa strony, za które bardzo dziękujemy, to motywuje do dalszego działania.

Drugim wyjątkowym wydarzeniem muzycznym, na które Państwa zaprosiliśmy Państwa, był koncert Młoda Polska 2.0. w wykonaniu uczniów z oławskich i okolicznych szkół. Projekt muzyczny Centrum Sztuki w Oławie realizowało w ramach działań edukacji artystycznej. Koncert okolicznościowy, ale jakże odmienny od wcześniej prezentowanych w ramach tegorocznych jubileuszowych obchodów Odzyskania Niepodległości. Koncert o patriotycznym zabarwieniu, ale z repertuarem, który opowiada o wolności „językiem pozbawionym patosu i historycznego zadęcia” (Waldemar Maszyński, kierownictwo artystyczne). Podczas występów młodych wykonawców (Alicja Jany, Aleksandra Siemasz, Julia Fotyga, Natalia Hołówka, Bartosz Deryło, Arkadiusz Sztandera) usłyszeliśmy szereg utworów – klasyków polskiego rocka, poezji śpiewanej i muzyki pop. Piosenki kultowe, także protest-songi, które opowiadają o życiu w Polsce na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Koncertowi towarzyszyły oryginalne wizualizacje - animacja komputerowa. Młodzi artyści otrzymają też możliwość utrwalenia utworów na płycie, co bez wątpienia będzie "zachętą do rozwoju ich muzycznego talentu" ( Anna Ślipko, dyrektor Centrum Sztuki).

Centrum Sztuki w Oławie dziękuje za współpracę wszystkim, bez których oba koncerty nie doszłyby do skutku. Dziękujemy za Państwa obecność i celebrowanie 100.Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości wspólnie z Centrum Sztuki w Oławie oraz Urzędem Miejskim w Oławie.

Centrum Sztuki w Oławie

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSIWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Dwa niezapomniane koncerty z okazji 100. Rocznicy
OSI - OLAWA.INFO - Koncert Młoda Polska 2.0 w Ośrodku Kulury w Oławie

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin