Pod naszym patronatem: Oławska Majówka 2019 | Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | Dni Jelcza-Laskowic 2019
reklamaBezpieczna droga do szkoły

- opublikowano: 03-09-2018

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Dolnośląscy policjanci podjęli już działania, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie idąc na zajęcia szkolne. Funkcjonariusze sprawdzają drogi w rejonach placówek oświatowych, zwracając uwagę na stan oznakowania w tych miejscach. Szczególną uwagę zwracają też na zachowania kierowców w rejonie placówek edukacyjnych. Przypominamy, że każdy opiekun lub rodzic może wskazać swojemu dziecku bezpieczną drogę do szkoły.

Działania pn. "Bezpieczna droga do szkoły" rozpoczynają się na początku każdego roku szkolnego. Dolnośląscy policjanci w ramach działań wyprzedzających sprawdzali tereny przy placówkach oświatowych. Funkcjonariusze kontrolowali przede wszystkim stan oznakowania przejść dla pieszych, a także rozmieszczenie znaków pionowych i poziomych.

W trakcie prowadzonych działań policjanci pionów ruchu drogowego oraz prewencji pilnują bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, a także swoją obecnością przypominają kierującym, że dzieci ponownie rozpoczęły swoje zajęcia. Funkcjonariusze obejmą nadzorem drogi w rejonach szkół podstawowych.

Policjanci zwrócą również uwagę na transport przewożący dzieci i młodzież do placówek edukacyjnych. Podczas spotkań z uczniami w szkołach w ciągu roku szkolnego funkcjonariusze będą rozmawiać o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w czasie drogi do szkoły.

Pamiętajmy, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice. Powinniśmy dawać dzieciom dobre wzorce. Upewnijmy się, że nasze pociechy wiedzą, że przechodzą przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w sposób rozsądny i odpowiedzialny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

Każdy z opiekunów może dzieciom pokazać bezpieczną drogę do szkoły. Przejdźmy z naszymi dziećmi i pokażmy, gdzie są przejścia dla pieszych oraz sygnalizacja świetlna. Opowiedzmy im, na co podczas drogi do szkoły powinny zwrócić uwagę. Poinformujmy je, jak należy się zachować dochodząc do przejścia dla pieszych, w którą stronę należy spojrzeć zanim wejdziemy na „pasy”. Poinformujmy je również, kiedy można wejść na przejście dla pieszych oraz, że najbezpieczniejsza droga do szkoły nie oznacza wcale tej najkrótszej.

asp. Szt. Paweł Petrykowski

źródło: KPP w Oławie

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
07-09-2018 ~ zryw ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panów Policjantów serdecznie zapraszam na przejazd kolejowy na ul Wiejskiej, ale nie w godzinach kiedy większość dzieci dojechała już do szkoły (tak jak to było ostanio). Zapraszam między 7.15 , a 8.00.Wtedy jesteście tam potrzebni, bo nie tylko piesi i rowerzyści są źli Ostatnio auto, które zjechało z torowiska zatrzymało się żeby nas przepuścić, a bus jadący od strony miasta, będący w sporej odległości od przejścia, który swobodnie mógłby zwolnić i się zatrzymać przyspieszył i przejechał nam przed nosem, a my na środku przejścia.


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin