Pod naszym patronatem: III Oławskie Lato Organowe | XII Bieg Koguta | III Termathlon w Termach Jakuba | Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaPlenerowe kino na Młyńskiej

- opublikowano: 02-08-2018

Jak co roku w sierpiu Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na plenerowe kino na Młyńskiej. Już 24.08.2018 warto odwiedzić plac przy ul. Młyńskiej, żeby w niepowtarzalnych okolicznościach przyrody obejrzeć nieodpłatnie w plenerze kultowy film "Rejs" oraz wybrane krótkie metraże 11. Edycji Grand OFF.

Rozpoczynamy około godziny 20:00 pokazem trzech zwycięskich filmów w kategoriach: Najlepsza Fabuła, Najlepsza Animacja oraz Najlepszy Film Polski. Kolejno wyświetlimy: hiszpański obraz "Bus story", irlandzką animację "A terrible Hullabaloo" oraz film Aleksandry Pietrzak "Ja i Mój tata". Po pokazie produkcji niezależnych, ok. godz. 21:00 zapraszamy na film Marka Piwowskiego „Rejs”.

Filmpolski.pl: Ten film otacza legenda. Istnieje liczne grono jego wielbicieli, a nawet fan club, którego członkowie znają go niemal na pamięć, scena po scenie. Skąd bierze się siła tej improwizowanej w dużej mierze opowiastki o rejsie wycieczkowym parowcem po Wiśle. Przyczyn jest chyba kilka. Po pierwsze, krytyka wszelkiego zniewolenia, na tyle zawoalowana, że mająca walor satyrycznego uogólnienia. Po drugie, trudne do osiągnięcia w kinie wrażenie spontaniczności rozgrywających się przed kamerą wydarzeń. Wreszcie, udział niepowtarzalnych osobowości polskiego kina: Jana Himilsbacha, Zdzisława Maklakiewicza, Stanisława Tyma. Zresztą - jak twierdzą wielbiciele - tego filmu nie sposób opisać, trzeba go koniecznie obejrzeć - każdą minę, każdy grymas, sytuację po sytuacji, kadr po kadrze. Wszak jest to jedna z najinteligentniejszych polskich komedii, uznana w plebiscycie czytelników "Polityki" za najlepszy polski film wszechczasów!

Na pokład wycieczkowego statku pływającego po Wiśle dostaje się pasażer na gapę. Kapitan bierze go za nowego instruktora kulturalno-oświatowego, a pasażer na gapę z ochotą wciela się w tę rolę. Organizuje spotkanie zapoznawcze, podczas którego rodzą się inicjatywy wielu imprez i zabaw. Ich uczestnicy prezentują żenujący poziom, a "kaowiec" coraz bardziej upaja się swoją rolą i zyskuje sojuszników wśród pasażerów o instynktach organizatorskich i kierowniczych. Trwają kolejno: święto kapitana, bal maskowy, quiz na inteligencję, zbiorowa gimnastyka, gra w salonowca - robi się coraz głupiej, coraz bezsensowniej, ale "kierownictwo" rejsu ogarnia coraz większy entuzjazm...

W dniu 24 sierpnia zapraszamy na plenerowe kino na placu przy ul. Młyńskiej.

Centrum Sztuki w Oławie

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 6. )
18-08-2018 ~ Ela ( gość OSI) zgłoś naruszenie
D.S., musimy się chyba pogodzić z oławską mizerią. Nawet w przedwyborczym roku cudów... cudów u nas brak. :)
18-08-2018 D.S. aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
a ile razy można zjeść rosół albo schabowego z surówką? O piwku nie wspomnę ;)
17-08-2018 ~ Pan polonista ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co to jest TE piwko? Mówisz też TE dziecko?
17-08-2018 ~ Ela ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie, nie było tam Obiektywnego. Buhahaha!
17-08-2018 ~ Obiektywny ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ela - jak sączyłaś te piwko , to ktoś głupio to komentował?
.....
17-08-2018 ~ Ela ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Po pierwsze, ile można ten kotlet ("Rejs" ;) odgrzewać? Bo tematycznie z plażą się kojarzy? No tak, coś w tyn jest. :)

Po drugie, kino letnie na placu przy Młyńskiej działa przez całe wakacje. W piątki i soboty - co tydzień. Ostatnio, sącząc piwko, oglądaliśmy "Suicide Squad". Pełna kulturka, bez napiny i zadęcia.

OSI - OLAWA.INFO - Plenerowe kino na Młyńskiej
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin