Pod naszym patronatem: III Oławskie Lato Organowe | XII Bieg Koguta | III Termathlon w Termach Jakuba | Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaKolejny etap rewitalizacji oławskiego rynku

- opublikowano: 31-07-2018

Rewitalizacja oławskiego rynku, po zakończeniu budowy sieci gazowej i wodno-kanalizacyjnej, wchodzi w kolejny etap. Dzisiaj podpisano umowę na realizację zadania pn.: PRZEBUDOWA NAWIERZCHNI ŚRÓDMIEŚCIA WRAZ Z OŚWIETLENIEM, ODWODNIENIEM ORAZ ELEMENTAMI MAŁEJ ARCHITEKTURY DLA ZAPEWNIENIA ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI MIEJSKIEJ. PODETAP I. Prace budowlane przeprowadzi firma Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. Grupa Budowlana, Bielany Wrocławskie, wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego.

Zakres robót dla podetapu I obejmuje prace architektoniczno-budowlane na południowej pierzei rynku (przed głównym wejściem do ratusza), to jest m.in. wykonanie nowej nawierzchni z płyt betonowych i kostki granitowej, z wykorzystaniem częściowo kostki znajdującej się pod obecną nawierzchnią rynku, wykonanie kanalizacji deszczowej, oświetlenia, zieleni i małej architektury.

Wszystkie prace będą przeprowadzane pod stałym nadzorem konserwatora zabytków.

źródło: UM Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 24. )
06-08-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wszystkie te komentarze są nie na temat więc nie ma sensu komentować , natomiast co mnie zastanawia na fotce , z czego się śmieje burmistrz , skąd u niego taka radość , że w ciągu 4 lat nie ruszył ze sztandarowym projektem rewitalizacji Rynku- oj rozliczymy i uśmiech szybko zniknie!
Gościa od pijaru w urzędzie dawno bym zwolnił, ludzie nie kupują sztucznych uśmiechów. :*
06-08-2018 ~ do oławianki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Atak na PIS prowadzą zdrajcy suwerennej Polski, to bili i obecni członkowie PO.Nowoczesnej ,PSL- za takie oszczerstwa jak Oławianka nie przeprosi to będzie droga sądowa!
05-08-2018 ~ do oławianki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ja tez czuję się, obrażony , jeżeli nie bedzie na forum przeprosin , faktycznie pozostaje droga sądowa , fakt nawet za komuny tak nie było. Czekamy i to nie długo na przeprosiny
05-08-2018 ~ do oławianki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Podaj swój nr konta , przeleje ci kasę na wizytę u psychiatry, dopóki jeszcze nie jest za późno! :P
04-08-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
No cóż można powiedzieć o tej rzekomo oławiance. Dobrego nic. Trzeba uczyć niektórych kultury i słusznie. Nie można oczerniać ludzi i poniżać. To nie sztuka anonimowo ludziom ubliżać. Były czasy takie jakie były i każdy gdzieś musiał pracować. Ja nie jestem zwolennikiem siania nienawiść i tego normalny człowiek nie czyni. A obecne czasy czym różnią się czasu w PRL-u? Jak PiS przegra wybory, to zobaczymy jak będą zachowywać się. Zawsze trzeba być tolerancyjnym.
03-08-2018 ~ Do oławianki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Po treści pani/pana wpisu nie trzeba być fachowcem wysokiej klasy żeby określić poziom intelektualny autorki/autora. Bardziej mi pasuje na autora i nie trudno domyśleć się o
kogo chodzi. Wypisywanie takich bzdur na forum może tylko dokonywać ktoś taki jak
osoba mająca urojenia. Informuję, że na forum nikt nie jest anonimowy. Jako członek jednej z partii wymienionych jestem obrażony. Domagam się w trybie pilnym przeproszenia na forum.
Jeżeli tego nie będzie rozważam wystąpić na drogę prawną, chociażby po to żeby publicznie
ujawnić autorkę/autora.
03-08-2018 ~ do oławianki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przejrzyj kobieto otumanili cie czy jak 3 X NIE DLA PIS 3 X NIE DLA OŁAWY 3X NIE DLA DUDY 3 X NIE DLA DOJNEJ ZMIANY
03-08-2018 ~ TYLKA ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gość ,który powołuje się na stowarzyszenie Stanowicko - Marcinkowskie jest na pewno jeden z tych Wrocławskich notabli komunistycznych i kolesi z skorumpowanej PO , którzy wykupili tam działki i wybudowali Pałace za pieniądze w 50% nie wiadomego pochodzenia.
03-08-2018 ~ OŁAWIANKA ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Atak na PIS prowadzą zdrajcy suwerennej Polski, to bili i obecni członkowie PO.Nowoczesnej ,PSL ,ORMO ZOMO, SB i UB Oławianie ich nie słuchają bo tej przeklętej targowicy z wypalonymi mózgami już w Polsce nie będzie dzierżył ,jest to odpad zgniłej stalinowskiej komuny,który w niedługim czasie zginie śmiercią naturalną z mapy POLSKI !! !
03-08-2018 ~ do oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gdzie byłeś jak te +500 w miliardach gineło za rządów PO.....albo brali to właśnie Oni
02-08-2018 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
PIS i tylko PIS może uratować ten kraj od zagrożeń współczesnego świata i oczyścić naród z sieci wpływu postkomunistycznych układów w jakie wplątała się PO.
02-08-2018 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brezdeń jest na usługach lokalnej sitwy postkomunistycznej, a nie PiS. To taki sam PiSowiec, jak Ujazdowski. Zajrzyj do rubryki „Panie Brezdeń won z PiS” na stronie Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców i przestać siać ferment.
02-08-2018 ~ wummbat ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rolfi to ty w końcu popierasz Zdzisia Brezdenia czy nie? Krytykujesz Zdzisia, a jak ktoś pisze, że lepiej żeby PiS nie wygrał, to krytykujesz.
02-08-2018 ~ Zarząd SMSM ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Racja! PiS precz ręce od Oławy? Precz ręce od naszej ukochanej rozpasanej i bezbrzeżnej korupcji, precz ręce od marnotrawienia publicznych pieniędzy na idiotyczne fanaberie naszych PO-wskich postkomunistycznych mafiosów. Precz ręce od naprawy PKS. Precz ręce od poniewierania mieszkańcami w oławskich urzędach. Precz ręce od obietnic PO (Przestępczej Organizacji), które nie mają prawa być dotrzymane. Niech żyje POstkomuna! Nech żyje BBS (Bardzo Bogata Sitwa)!. Niech żyje złodziejstwo i oszustwo!
01-08-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ten cały PIS , czyli nowa dojna zmiana , owszem może przedstawić program ale dla propagandowej tuby TVP , bo oglądalność spada makabrycznie. NIE ODDAMY OŁAWY PISOWI-NIGDY. Dość mydlenia oczu programami 500 plus i innymi , BASTA, PIS ręce precz od OŁAWY
01-08-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ten cały PIS , to może co najwyżej przedstawić nowy program TV-pis 1,2 i info bo ogladalność spada !! ! Dośc mydlenia oczu dla Polaków programami plus i podobnymi Pis -NIE DLA OŁAWY
01-08-2018 ~ Rechot historii ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy Dolnośląskie Surowce Skalne to nie jest ta sama firma co zgarnęła 1,3 mld zł, 6 lat temu i nie płaciła swoim podwykonawcom doprowadzając tym samym sporą liczbę firm budowlanych do bankructwa?

"Szymowski: Korupcyjne tło budowy dróg szybkiego ruchu"
01-08-2018 ~ Sonia ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Tylko PIS może uzdrowić Oławę ,bo ma poważny program rozwoju naszego Miasta ,który niebawem zostanie przedstawiony naszym mieszkańcom !! !
01-08-2018 ~ Kajka ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Jeżeli Oławianie w nadchodzących wyborach samorządowych wybiorą radnych i Burmistrza z koalicji BBS ,PO
to z Oławy trzeba będzie uciekać jak najdalej ,ta koalicja przez ostatnie 16 lat rządziła w Oławie i Oławę zostawia bez rozwoju gospodarczego,kulturalnego ,szkolnictwa ,sportu , rekreacji oraz służby zdrowia,zaniedbanie te podyktowane są tym ,że oni nie mają pomysłów ani planów na rozwój tego Miasta.
Budzą się tylko wtedy gdy nadchodzą wybory samorządowe i rzucają jakieś ochłapy na uspokojenie mieszkańców naszego Miasta .
Mam nadzieją ,że nasi mieszkańcy tym partią powiedzą BASTA takich wałkoni nie potrzebujemy nam potrzeba radnych i Burmistrza z konkretnym programem gospodarczym rozwoju naszego miasta ,a nie radnych ,którzy byli w ZOMO I ORMO ,a teraz są za BBS i Platformą.

01-08-2018 ~ kryspin m ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ekipa BeBeeS rozpoczęła kampanię wyborczą w starym stylu - MAKIET SHOW (makieta rynku, makieta basenu) . Jest już teledysk z piosenką wyborczą radnych BeBeeS.


www.youtube.com/watch?v=Tk6AMZ2vSFA
31-07-2018 ~ aron ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Popieram jak najbardziej to co napisał Obserwator. Osobiście jestem ciekawy kogo wystawi Kukiz'15.
31-07-2018 ~ obserwator ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oby PIS , nie wygrał wyborów w naszej zapchlonej dziurze , bo dopiero zrobią wodę z mózgu, biednym POLAKOM !! ! BBS, ich czas również minął , i obiecanek bez pokrycia. Nasze miasto powinno być zarządzane przez osobę młodą , ba cała radę miejską bym wymienił , ile to już lat siedzą debatują, składają interpelacje i co z nich wynika !! ! NIE DLA PIS , a tym bardziej NIE DLA BBS !! !, w wyborach samorządowych !! ! Co nie którzy radni już się szykują do wyborów .Niebawem start i dopiero sie zaczną obiecanki. Tymczasem nasza Oława staje się pomału zapomniana przez diabła. Ach czego to nie przybyło w naszym mieście a to ścieżek rowerowych a to wały skosili na rzece, super oświetlenie drogowe, garby spowalniające itd.Pytam dlaczego to się dzieje zwłaszcza przed wyborami. To czego brakuje nam Oławianom, to OBWODNICY , a tej wiadomo długo jeszcze nie będzie! Pewnie za miesiąc albo szybciej obecnie panujący nam pokaże super wizualizację nowego basenu , byleby zagłosować na niego. Znając życie na bank nie będzie gotowy na przyszły sezon itd. Co do rynku , cóż ile to już lat się trąbi o tym , jakie są efekty , widać - centrum miasta powinno tętnić życiem kulturalnym itd, tym bardziej latem a tu co? - gdzieniegdzie żule na ławeczkach i tyle a w koło co ? W necie i na papierze wszystko można a co do czego ?
31-07-2018 ~ mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tak jest fotka , smieszny uśmiech i na 3 miesiące przed wyborami nagle ogłoszono kolejny etap Rewitalizacji Rynku. Jak tak dalej pójdzie to przez kolejne 5 lat kadencji będzie trwała rewitalizacja? Na szczęście już nie długo wybory i podziękujemy temu uśmiechniętemu burmistrzowi za jego dokonania.
Dość już rządów BBS i jego burmistrza!
31-07-2018 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czyli kiełbasy wyborczej ciąg dalszy a generalnie rozryją rozdłubią a wizualnie nie wiele się zmieni. Póki Oławski rynek bedą nadal okupować takier podmioty jak banki , lichwy i sklepy po 5zł to daleko nam do nazewnictwa rynek ! Jak to teraz wygląda?, co z lokalem w podziemiach ratusza !! !! Rynek , który byłby przynajmniej na poziomie dużo mniejszego Namysłowa musi jeszcze sporo wody w Odrze upłynąć !! ! Tam też jest jeszcze pełno tandety i lichwy ale są kwiaty , parasolki latem itd !! ! U nas rynek umiera w te upalne dni około godziny 16 , tragedia , teraz jak padł sklep sportowy kwestią kilkudziesieciu dni jest co tam powstanie pewnie kolejny BANK !! !!

OSI - OLAWA.INFO - Kolejny etap rewitalizacji oławskiego rynku
OSI - OLAWA.INFO - Mapa oławskiego rynku po rewitalizacji

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin