Pod naszym patronatem: III Oławskie Lato Organowe | XII Bieg Koguta | III Termathlon w Termach Jakuba | Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaObchody 99. Rocznicy Powstania Policji w Oławie

- opublikowano: 28-07-2018

27 lipca br., pod pomnikiem Losów Ojczyzny w Oławie, odbył się uroczysty apel z okazji 99. rocznicy powstania Policji Państwowej. Tegoroczne obchody zbiegły się z innym bardzo ważnym dla wszystkich Polaków świętem, z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu 44 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oławie otrzymało awansy na wyższe stopnie policyjne W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, inspektor dr Andrzej Łuczyszyn, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji na co dzień współpracujących z policją. Na akademii nie zabrakło mieszkańców i emerytów policyjnych.

Uroczystość z okazji 99. rocznicy powstania Policji Państwowej odbyła się pod pomnikiem Losów Ojczyzny w Oławie. Wszystkich uczestników przywitał gospodarz uroczystości, Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Paweł Urbańczyk. Oprócz kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych oławskiej policji, w uroczystości udział wzięli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, inspektor dr Andrzej Łuczyszyn, Starosta Powiatu Oławskiego– Zdzisław Brezdeń, Burmistrz Miasta Oławy – Tomasz Frischmann, Sekretarz Gminy Oława – Maria Bożena Polakowska, Burmistrza Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice – Bogdan Szczęśniak, Wójt Gminy Domaniów - Zdzisław Żygadło i przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z Policją.

Z okazji Święta Policji na wyższe stopnie policyjne awansowało 44 funkcjonariuszy. Akty mianowania wręczył funkcjonariuszom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu i Komendant Powiatowy Policji w Oławie. Uroczysty apel była też okazją do nagrodzenia wyróżniających się policjantów oraz pracowników policji. Przedstawiciele wszystkich samorządów wręczyli policjantom i pracownikom cywilnym, listy gratulacyjne.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za profesjonalizm i zaangażowanie w służbie. Do podziękowań złożonych na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Oławie, dołączyli się pozostali goście.

Lista awansowanych 2018 na wyższe stopnie policyjne

na stopień nadkomisarza:
Dariusz Dętkowski

na stopień komisarza:
Agnieszka Borejko
Krystian Wiżgała

na stopień aspiranta sztabowego:
Anna Sereda
Mariusz Obręcki
Piotr Szatkowski
Piotr Wójcik
Marek Kuryś

na stopień starszego aspiranta:
Adam Stefanko

na stopień aspiranta:
Anna Proszkiewicz
Rokicka Karolina
Beata Sztal
Arkadiusz Sypień
Maciej Janicki
Dariusz Jedut

na stopień młodszego aspiranta:
Agnieszka Borysiewicz
Agata Waliszewska
Marta Sioma
Krzysztof Pikuła
Marek Wychowaniec

na stopień sierżanta sztabowego:
Agnieszka Burdelak
Michał Chmura
Paweł Gabryelski
Mariusz Kołodziejczyk
Mateusz Piasecki
Daniel Kaczmarczyk
Grzegorz Sereda
Łukasz Staromłyński
Krystian Grzyb

na stopień starszego sierżanta:
Anna Furgała
Joanna Lis
Beata Gabryelska
Magdalena Olender
Jakub Górniak
Mariusz Ciszkowicz

na stopień sierżanta:
Marta Bagińska
Kamila Kościelak
Rafał Mroczko
Krzysztof Pawlisz
Paweł Warszawski
Dawid Zarzeczny

na stopień starszego posterunkowego:
Paula Łukasik
Jakub Komisaruk
Mateusz Pękalski

Oficer prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Obchody 99. Rocznicy Powstania Policji w Oławie
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin