Pod naszym patronatem: Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | VI Nocny Maraton Pływacki Termy Jakuba
reklamaNie podcina się skrzydeł Aniołom - list do redakcji

- opublikowano: 25-06-2018

Chodź dla wielu osób emocje związane z konkursem Podwórko Nivea opadły, to w Nas - Drużynie z Lipowej dalej są ogromne. Wciąż nie możemy uwierzyć w nasz wspólny sukces. Oława wbrew rozpowszechnianymi systematycznie kłamstwom, wygrała 2 podwórka. Dzieci z Lipowej i Bursztynowej będą mieć bezpieczne i kolorowe place zabaw, bo przecież każde dziecko w Oławie zasługuje na taki plac.

Mimo ciężkiego startu oraz wielu nieprzychylnych sytuacji grupa nieznających się ludzi na przekór wszystkiemu postanowiła się nie poddawać i walczyć, o podwórko dla dzieciaków. Utworzyła Drużynę, która jak prawdziwi sportowcy, sukcesywnie i z determinacją walczyła o każdy głos. Przez 10 dni i nocy porzucili swoje prywatne życie w tym rodziny i pasje angażując się w sprawę całym swoim sercem i duszą. Ta ciężka praca przyniosła efekt, z 10 miejsca skoczyliśmy na 7, potem 3, by w ostateczności zająć 2 miejsce. Wciąż jednak nurtuje nas pytanie: dlaczego Pan Burmistrz nie wspierał od samego początku dwóch lokalizacji? Czy nie powinien być neutralny? I wreszcie, dlaczego podpisy Pana Burmistrza widniały tylko na plakatach z Bursztynowej ? Jest nam bardzo przykro, że Pan Burmistrz zauważył udział Lipowej w konkursie gdy zaczęła zbliżać się do pierwszej piątki (na 3 dni przed zakończeniem konkursu). Dopiero w tym momencie pojawił się apel do mieszkańców Oławy, żeby zrobić wszystko aby ul. Lipowa weszła do czołówki. Pomimo tak późnego zaangażowania z całego serca dziękujemy.

Drodzy Mieszkańcy,
oprócz wielkiej radości z wygranej, za największą wartość tych ostatnich kilkunastu dni uważamy to, że mogliśmy się wszyscy poznać. Potrafiliśmy się wzajemnie motywować i wspierać. Nie pozwoliliśmy podciąć sobie skrzydeł, nawet wtedy kiedy w otwarty sposób, publicznie nawoływano do nie głosowania na Podwórko dla dzieci z Lipowej. I wreszcie, że mimo różnych zawodów, pasji i charakterów połączył nas wspólny cel - uśmiech dzieciaków. Niezwykłe było to, że przez cały czas mieliśmy wokół siebie Anioły i nieustanną wiarę w zwycięstwo!!! Skrzydeł dodali nam wspaniali ludzie ze SZTABU MARCINKOWICE, którzy pomimo zaciętej walki o swoje podwórko potrafili także głosować na Lipową. Smuci nas tylko fakt że swój nie pomógł a obcy okazał wsparcie!!! Warto pomagać bo dobro zawsze powraca...
I właśnie tym wszystkim, którzy nas wspierali z całego serca dziękujemy.
Jesteście dowodem na to, że wspólne sprawy łączą, że we wszystkich Nas drzemie ogromna siła, że marzenia należy spełnić i wreszcie, że nasze życie ma taką wartość, jaką chcemy mu sami dać. Bo radość dziecka jest bezcenna.

DRUŻYNA Z LIPOWEJ

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 23. )
04-07-2018 ~ wybora ( gość OSI) zgłoś naruszenie
a może do sukcesów burmistrza zaliczyć to że chce budować jakieś maszty telefoniczne w Oławie i ludzie o tym nie wiedzą ? czy ktoś wie o co z tym chodzi ?
04-07-2018 ~ do sobieski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Właśnie miasto nie kwitnie, co do budownictwa mieszkaniowego to miasto sprzedaje działki na lewo i prawo bez odpowiedniego przygotowania terenu (najlepszy przykład ul. Południowa, gdzie deweloperzy na zakupionych działkach wybudowali drogi osiedlowe, ale miasto nie wybudowało ul. Południowej i mieszkańcy przez to cierpią), za budową osiedli nie idą niezbędne inwestycje takie jak budowy żłobków czy przedszkoli (w mieście tak jak i 20 lat temu jest tylko jeden żłobek miejski, ilość publicznych przedszkoli też się nie zwiększyła). Handel kwitnie w placówkach handlowych? Idź do galerii oławskiej połowa lokali pustych. Byłe i obecne władze działają jedynie z myślą o utrzymanie się przy korycie i takie jest moje i sporej liczby osób zdanie na ten temat.
04-07-2018 ~ sobieski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bardzo mnie wkurza, jeżeli o sukcesach p. Burmistrza m. Oława , pisze się w kontekście jakiś tam basenik, rewitalizacja czy też przysłowiowy krzywy chodnik. Proponuję spojrzeć na nasze miasto i jego władze z innej strony. Miasto kwitnie, budownictwo mieszkaniowe u szczytu, handel, tzn. ilość dużych i małych placówek handlowych powyżej przeciętnej krajowej... i pełne kupujących. To oznacza, że jest praca , zarabiają a ludzie obecnie żyją na wiele wyższym poziomie niż 10-20 lat temu. To też zasługa byłych czy obecnych władz bo działali z myślą o przyszłości miasta i jego obywateli. Jeżdżę po Polsce i widzę miasta tej wielkości co Oława. Czasami aż przykro , kiedy widzi się biedę tych miast. A, my Oławianie, przynajmniej mniejszość , szukają przysłowiowej dziury w całym. Jeżeli komuś nie podoba się pan Burmistrz i jego polityka miejska, to ma okazję w demokratyczny sposób wyrazić swoją wolę w najbliższych wyborach samorządowych i zagłosować na swoich kandydatów. Trzeba tylko pójść do lokalu wyborczego i zagłosować a nieuczestniczyć w wyborach i narzekać. PS. Nie jestem pociotkiem, kumplem czy króliczkiem znajomego p. Burmistrza. Miłego dnia.
02-07-2018 ~ do Cogito ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A jakie to niby ma sukcesy obecny burmistrz ? Po za tym, że jest burmistrzem.
02-07-2018 ~ Do głosującego ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Śmieszku nieudaczniku nie wypisuj głupot, bo prawdopodobnie afera korupcyjna nad tobą wisi na włosku.
01-07-2018 ~ Cogito ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gość nie używaj słów, których nie rozumiesz. Samo używanie słowa na A nie czyni A. Napisz zatem, kogo poierasz i kto moze sie pochwalic tylko niekonczacym sie pasmem sukcesow?
01-07-2018 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Afera z cenami za wodę, zakorkowane miasto, zaśmiecone miasto, upadek sportu w Oławie, afera z antenami zagrażającymi zdrowiu mieszkańców, przepłacony basen, obrona radcy prawnego z UM który jak podawała lokalna gazeta prowadził auto pod wpływem alkoholu, nierozliczenie się za szkołę specjalną.....Czy naprawdę ten burmistrz jest aż tak dobry ? Moim zdaniem te afery pokazują, ze powinniśmy rozważyć zmianę gospodarza Oławy przy wyborach
01-07-2018 ~ do głosującego ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Miała być też zorganizowana profesjonalna strefa do organizacji imprez miejskich w miejsce starego amfiteatru, a jedyne co zrobiono to zaorano teren parę lat temu.
30-06-2018 ~ do glosującego ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Głosujący - miał być odkryty basem w tej kadencji - NI MA!
Miała być rewitalizacja Rynku w tej kadencji - NI MA!
Burmistrz zrealizował wszystkie obietnice, chyba te co tobie obiecał (?) . Należą mu się słowa uznania i tobie też - masz pociesz? :P
30-06-2018 ~ Głosujący ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ścieżki rowerowe, drogi, piękny park, budowa basenu, remonty szkół, kamienic, oświetlenie przejść. Burmistrz zrealizował wszystkie obietnice. Należą mu się słowa uznania.
30-06-2018 ~ obiektywny wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do mieszkańca wazyliniarza - ,,Dzięki Burmistrzowi mamy dwa place zabaw" -czyżby twój burmistrz wybudował te podwórka z budżetu miasta , więc trochę skromności w tej materia, a swoja droga jeśli burmistrz angażuje się a takie społeczne inicjatywy to niech to robi w robi sposób wyważony dla ogółu mieszkańców.
Gratulacje dla wszystkich którzy zaangażowali się w tą inicjatywę.
30-06-2018 ~ do GoGo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Po kilkunastu latach władzy BBS, burmistrz z BBS w końcu zdecydował się na remont w szkołach, bo były już w takim stanie, że tynk leciał dzieciom na głowę. Kyrie elejson, taki bohater normalnie jakby to zrobił za swoje pieniądze, własnymi rękami. Wazeliniarze powiązani z BBS, jesteście śmieszni. Prawda jest taka, że burmistrz praktycznie nie zrealizował żadnej swojej obietnicy wyborczej z ostatnich wyborów.
30-06-2018 ~ GoGo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To fakt w sumie burmistrz wszystkie szkoły wyremontował. Super, bo były już bardzo odrapane a teraz fajnie wyglądają
29-06-2018 ~ obiektywny wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dzielenie mieszkańców obnaża prawdziwą twarz władzy i oczywiście za to rozliczymy w najbliższych wyborach .
Współczuje wazeliniarzom którzy na każdy głos krytyki ludu próbują w tak nieudolny, a wręcz śmieszny sposób stawać w obronie nieomylnej władzy. :*
29-06-2018 ~ Mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dzięki Burmistrzowi mamy dwa place zabaw .Zastał burmistrz szkoły odrapane i wszystkie je wyremontował. Przedszkole na Lipowej też pięknie wyremontował. W ogóle miasto wypiękniało
29-06-2018 ~ Cogito ( gość OSI) zgłoś naruszenie
super, że są dwa podwórka, super, że ludzie się jednoczą i działają.Szkoda, że przy okazji dają się manipulować.
To burmistrz zgłosił dwie lokalizacje, chociaż był mocno za to krytykowany, że jest to nierozsądne, bo dzieli potencjalne głosy. Nauczcie się cieszyć, a nie szukać wrogów. Już widzę hejt, jakby żadna z oławskich lokalizacji nie wygrałaby. To dopiero byłaby jazda i mądrości w stylu "Po co zgłaszali dwa zamiast jednej?"
29-06-2018 ~ wummbat ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To bardzo źle, że burmistrz dzieli mieszkańców na lepszych i gorszych, bedziemy o tym pamiętać przy wyborach
28-06-2018 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A co to za przypisywanie nieprawdziwych zasług burmistrzowi ? Plakat, ulotki na której to burmistrz promował jedynie jedną ulice są znane, wstyd dla gospodarza Oławy, że tak postąpił.
28-06-2018 ~ Głosujący ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Super, Lipowa ma bardzo ładnie wyremontowane przedszkole za co dziękuję Burmistrzowi. Do tego teraz nowy plac zabaw.Wszystkim głosującym należy się podziękowanie a dobrze że burmistrz wspomógł akcję bo widać było że po jego apelu Lipowa wskoczyła na wyższe miejsce i to w szybkim tempie.My z całą rodziną odpowiedzieliśmy właśnie na ten apel i głosowaliśmy
27-06-2018 ~ Paweł ( gość OSI) zgłoś naruszenie
super że wygrały 2 podwórka, dziewczyny z lipowej i chłopaki dali radę, w grupie siła jak się okazało, a skoro to nic takiego to czemu radny bursztynowej pokasował swoje wpisy o głosowaniu ?
26-06-2018 ~ oławianka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gratuluję wszystkim wygranym,cieszmy się,że dzieci będą miały piękne podwórka a tym, którzy zgłosili place gratulacje za kontynuacyjną inicjatywę i nie poddania się.
Bezpieczne place zabaw to największa radość dla dzieci i ich rodzin i oby więcej takich inicjatyw w Oławie i powiecie a nie bierność i narzekanie.

25-06-2018 ~ Dora ( gość OSI) zgłoś naruszenie
O Boże i tu też wysłaliście ten Wasz list. .No tak Anioły z Lipowej, Diabły z Bursztynowej, ale gorzkie żale to w kosciele, a nie tutaj. Wyluzujcie, cieszcie się wygraną, nie mieszajcie w to polityki, bo była to akcja społeczna, a nie samorządowa. Obudziliście się pod koniec całej akcji i aj waj, że ktoś nie wierzył, że jesteście w stanie nadrobić.Gdybyscie od początku głosowania wzięli się do roboty, to nikt by nie mówił, że głosowanie na Lipową nie ma sensu, bo przypominam byliście daleko w tyle.
25-06-2018 ~ Jarek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
sprawdza się przysłowie ostatni będą pierwszymi, wielkie brawa dla wszystkich głosujących, ale największe dla Lipowej za to że walczyła jak lwy, nawet lepiej niż nasi piłkarze wczoraj

OSI - OLAWA.INFO - Nie podcina się skrzydeł Aniołom - list do redakcji

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin