Pod naszym patronatem: Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaRepertuar kina Odra 8-14.06.2018

- opublikowano: 08-06-2018

Bella i Sebastian 3
Czas: 81 min.Kraj: Francja
Rok: 2017
Gatunek: familijny, przygodowy
Reżyser: Clovis Cornilac
Obsada: Felix Bossuet, Tcheky Karyo, Clovis Cornillac

Opis
Odkąd Bella urodziła piękne i zdrowe szczenięta, Sebastian jest wniebowzięty. Psiaki rosną jak na drożdżach i kudłata rodzinka co dzień przynosi całej okolicy mnóstwo radości. Niestety to szczęście wkrótce zburzy pewien nieznajomy…

Zimna wojna
Czas: 86 min.
Kraj: Francja, Polska, Wielka Brytania
Rok: 2018
Gatunek: dramat
Data premiery: 8 czerwca 2018
Reżyser: Paweł Pawlikowski
Obsada: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza

Opis
Nowe dzieło Pawła Pawlikowskiego – laureata Oscara za film „Ida”. Złota Palma na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes. „Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Seans Kinomana – ostatni przed przerwa wakacyjną

Kino Odra w Oławie zaprasza na ostatni przed wakacjami Seans Kinomana, "Lady Bird" w czwartek 14 czerwca o godz. 18:00. Film, którego „sercem historii” jest skomplikowana relacja matka-nastoletnia córka.
W kalifornijskim Sacramento życie klasy średniej dalekie jest od czaru Hollywood i kultury wschodniego wybrzeża. Christine „Lady Bird” McPherson, zbuntowana uczennica katolickiego liceum, ze wszystkich sił sprzeciwia się matce - kobiecie silnej, wyrazistej, o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż stracił pracę. Bunt dziewczyny, która postanowiła nadać sobie nowe imię, ma wymiar walki z samą sobą – niezależność nastolatki ma wiele wspólnego z charakterem matki. „Lady Bird” to bezkompromisowy portret Ameryki początku lat dwutysięcznych oraz nielukrowana wizja relacji międzyludzkich, które kształtują nas na resztę życia.

2 Złote Globy (Najlepsza: Komedia, Aktorka w Komedii), 5 nominacji do Oscara, 3 nominacje do Nagrody BAFTA, nagroda Independent Spirit - Najlepszy Scenariusz.

Warto. Bilety tylko 10 zł. Zapraszamy!

źródło: Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Repertuar kina Odra 8-14.06.2018

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin