Pod naszym patronatem: Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | VI Nocny Maraton Pływacki Termy Jakuba
reklamaZatrzymani w związku z korupcją w Gminie Oława

- opublikowano: 26-04-2018

Policjanci CBŚP Zarządu w Łodzi, na polecenie prokuratora Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku zatrzymali dwie osoby, w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym między innymi udzielania korzyści majątkowych.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego prokurator ogłosił im wczoraj zarzuty. Mają one związek z przetargami organizowanymi przez Urząd Gminy Oława.

Jedna z osób podejrzana jest o przyjęcie korzyści majątkowej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa (art. 228 par. 3 kodeksu karnego). Przestępstwo to zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast drugiej osobie, mieszkańcowi Gminy Oława zarzucono wręczenie korzyści majątkowej w celu skłonienia go do naruszenia przepisów prawa (art. 229 par. 1 i 3 kodeksu karnego). Przestępstwo to zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Po przesłuchaniu zatrzymanych w charakterze podejrzanych prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Białymstoku wnioski o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd Rejonowy w Białymstoku uwzględnił wniosek prokuratura i tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy podejrzanego mieszkańca Gminy Oława.

Wobec drugiego z podejrzanych sąd zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30 tysięcy złotych i zawieszenia w obowiązkach.

ij na podst. inform. Działu Prasowego Prokuratury Krajowej
źródło: CBŚP

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 12. )
30-04-2018 ~ Zarząd SMSM ( gość OSI) zgłoś naruszenie
O tym czyje poparcie ma ten człowiek i ile zrobił dla gminy, jest w skrócie powiedziane pod zakładką „Lista dokonań Kownackiego i radnych z LZS” na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców, a pod zakładką „Sitwa Kownackich naraża zdrowie mieszkańców Stanowic i Marcinkowic” można zobaczyć, o czyje interesy dba ten człowiek. Notabene „skandal i pisowskie działanie” w lokalnym wydaniu popiera działalność tego człowieka, co udowodnił szef oławskiej struktury PiS Brezdeń, a co dodatkowo pokazane jest to pod zakładką „WIOŚ o Armetonie i Brezdeniu” na stronie SMSM.

Próba publicznego obwiniania całego PiS, a więc i rządu PiS, za przestępstwa lokalnej sitwy, a w szczególności za ściganie tych przestępstw, stanowi karalne znieważanie organu konstytucyjnego. Jeszcze trochę, a na ulicach Oławy pojawi się KOD z transparentami „Uwolnić niewinnego Jana K.!”

Jak w każdej społeczności, również w strukturach PiS trafiają się ludzie nieuczciwi, jednak są to rzadkie wyjątki, najczęściej podstawione przez organizacje tych nieuczciwych i PiS ujawnia i tępi takie przypadki. Brezdenia PiS odwołać nie może, bo może to zrobić tylko Rada Powiatu, a ta nie ma takiej woli, przynajmniej na razie.

Zadbaliśmy o to, żeby śledztwo w sprawie wójta Gminy Oława było śledztwem rozwojowym. Mogą się wydarzyć jeszcze takie rzeczy, o których wielu Mieszkańcom nawet się nie śniło. Czy jeszcze kilka dni temu ktoś mógł przypuszczać, że wójt Gminy Oława zostanie aresztowany przez Prokuraturę Krajową i to z drugiego końca Polski?
29-04-2018 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Takich ludzi jak "sprytuś" należy piętnować i eliminować z życia publicznego. O jego "sukcesach" jestem w stanie zamieścić płatne ogłoszenie w lokalnych mediach. Forum to rzeczywiście forma nieelegancka i łatwiej dająca upust negatywnym emocjom. Niestety w odniesieniu do działalności tego człowieka tylko takie się u mnie pojawiają.
Niestety zbliżające się wybory znów stwarzają szansę na objęcie przez tego typka funkcji burmistrza co znów na lata pogrąży w maraźmie nasze miasto.
Dzieje się dlatego, że mamy niską frekwencję wyborczą. Nie głosują ludzie zapracowani, przedsiębiorcy, Ci którzy tworzą to miasto i pracują na jego rozwój i niewątpliwy sukces.
Najbardziej zmobilizowana jest klika nauczycielsko - urzędniczo - pasożytnicza która wsysa się budżet miasta jak pijawka generując bardzo niewielką wartość dodaną.
Oprócz tego bardzo silny szczególnie wśród oławskich nauczycieli jest instynkt pchania się do koryta czyli kandydowanie na radnych. Bez kompetencji, bez pomysłu byle bliżej koryta.
Widać to było szczególnie w epoce paździerza, wiece burmistrz Hadryś, człowiek wielu talentów...tylko jakich nosił głownie długopis za swoim mentorem.
29-04-2018 ~ do ronina ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Osoby krytykujące złośliwie i wulgarnie innych są nieszczęśliwe, posiadają zaburzenia psychiczne i urojenia. Takie osoby tak naprawdę toczą boje same ze sobą. Jak podkreślają psychologowie: krytykując innych, bronią siebie. To główna motywacja, działająca jak odruch. Z tego też powodu osoby skłonne do krytykowania innych szybko się obrażają. Tu działa bowiem ten sam mechanizm, który ma za zadanie obronić i niejako osłonić własne ego, które ma pozostać krystalicznie czyste, lepsze
i „ładniejsze” niż jest w rzeczywistości.
Nie staję w obronie śmieszka fitusia, bo takie osoby jak on, nie kompetentne, w ogóle nie powinny funkcjonować w samorządzie. Niech on lepiej spełnia się na kolei, tylko tam też nieudaczników
nie chcą.

28-04-2018 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do "sobieskiego" Październik i jego klakierzy do których się pewnie cymbale nienastrojony zaliczasz nie zasługują na określenie "mistrz". Prawidłowa forma jest zastrzeżona dla prawdziwych mistrzów, którzy do swojego mistrzostwa doszli ciężką pracą. Własnego lniejącego na pustym łbie od sterydów synalka wcisnął na stanowisko poza konkursem z córką zrobił to samo. Niestety normalni ludzie są zajęci swoimi sprawami i zapominają o takich sprawach. Oławskie elyty to szambo. Szczególnie urząd miasta, starostwo i wszelkie instytucje państwowe o płodnym klerze nie wspomnę.. odstajecie od średniej krajowej w każdej dziedzinie bardzo mocno. Ale już powoli zaczynają pukać do Waszych drzwi...uhhhhahha
28-04-2018 ~ do sobieskiego ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oj byłysnełeś, oczywiście że słowo miszcz się używa......w tym wypadku nawet do Ciebie pasuje. Tłumacząc Tobie miszczu sobieski: Miszcz - Żartobliwe określenie, dosć ironiczne.Często okresla osobe lekko nie kumatą.Z której można sie łatwo posmiać, zadrwić...
28-04-2018 ~ sobieski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Cześć i szacunek dla państwa redaktorów, że zamieściliście właściwą fotografię, czyli budynek Urzędu Gminy Oława. W Onecie idioci zamieścili przy informacji o tej sprawie, budynek Ratusza , co może sugerować, że sprawa dotyczy Burmistrza Miasta Oława, które też jest gmin , tyle , że miejską. Kto, tam gdzieś na drugim końcu Polski wie ,że istnieją Gmina Oława (tzw. ziemska) i Gmina Miasto Oława. Ja na miejscu Pana Burmistrza domagał bym się co najmniej sprostowania i przeprosin.Pozdrawiam. ;)
28-04-2018 ~ do Ronina od sobieskiego ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wtórny/a analfabeto jak masz problem z ortografią to nie pchaj się "na szkło"! Nie "miszczem " tylko mistrzem i przyjmij tumanie do wiadomości, że nazwiska piszemy z DUŻEJ litery . Pewnie rok w gimnazjum zaliczyłeś, ale widać , że to rok stracony. :-/
27-04-2018 ~ Zarząd SMSM ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie Mieszkańców przesłało do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Prok. Kraj. do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Białymstoku obszerne materiały o działalności wójta Gminy Oława, radnych Rady Gminy Oława, niektórych urzędników Urzędu Gminy Oława, Starosty Oławskiego i niektórych oligarchów, z ostatnich kilku lat, a także wniosło o przejęcie toczących się aktualnie śledztw z lokalnych prokuratur i o wznowienie ponad dwudziestu śledztw bezprawnie i bezpodstawnie umorzonych już przez lokalne prokuratury.

Jeśli aktualnie prowadzone śledztwo zostanie rozszerzone, a nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, tym bardziej, że Prokuratura w Białymstoku odwołuje się do wyższej instancji sądowej od postanowienia Sądu Rejonowego w Białymstoku, który oddalił wniosek Prokuratury o tymczasowy areszt, a dodatkowe materiały obciążające wójta będą w tym bardzo pomocne, należy się spodziewać całej serii kolejnych zatrzymań.

Mieszkańcy z SMSM walczą z lokalną sitwą już od wielu lat, jednak do tej pory nie udało się nikogo pociągnąć do odpowiedzialności karnej, choć całej masy dowodów na niedopełnienie obowiązków służbowych i nadużycie uprawnień (czyli korupcję i niegospodarność) dostarczyło nie tylko SMSM, ale również NIK, CBA i WSA. Sitwa była chroniona przez lokalne prokuratury i komendy powiatowe Policji.

Teraz na nich wszystkich padł blady strach, bo sprawa trafiła wreszcie do Prokuratury Krajowej na drugim końcu Polski, gdzie macki sitwy już nie sięgają. Wszyscy oni będą teraz „stawać murem” za wójtem, bo jak ten zacznie sypać, to wszyscy oni wylądują w więzieniu. A sypać będzie, bo nie będzie chciał spędzić następnych 10 lat w więzieniu, lecz uzyskać znacznie łagodniejszy wyrok i tego mu życzymy.
27-04-2018 ~ kreska ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Uważam, że burmistrz miasta jako polityczny koalicjant Jana K. powinien złożyć oświadczenie w którym ustosunkuje się do tej sytuacji, a także oświadczy czy możemy się spodziewać podobnych działań organów ścigania w stosunku do niego i jego najbliższych współpracowników.
26-04-2018 ~ Zarząd SMSM ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Więcej informacji o radosnej działalności wójta Gminy Oława i nie tyko jego, znajdą Państwo na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.

Szczególnie polecamy zakładki: „Kto rządzi Gminą Oława”, „Afera leśna”, List otwarty Mieszkańców do Wójta Gminy Oława”, „Hala sportowa po trupach - prawdziwych”, „Lista dokonań Kownackiego i radnych z LZS”, „Wójt oświetla ugory”, „Sitwa Kownackich naraża zdrowie mieszkańców Stanowic Marcinkowic”, „Kompromitacja Wójta i Rady Gminy Oława”, „Wiatraki, czyli energia odnawialna w Gminie Oława”, „Raport z kontroli NIK”, „Pałac dla Wójta Kownackiego”, „Sitwa wymusza cenzurę”, „Afera kanalizacyjna”, „Ile naprawdę kosztowała kanalizacja”, Nasze najnowsze zawiadomienia o przestępstwach” i cały szereg innych.

Czekamy na dalsze zatrzymania niektórych urzędników Urzędu Gminy Oława, niektórych radnych Rady Gminy Oława i niektórych oligarchów. Rządowy program „Cela +” najwyraźniej dotarł już na Ziemię Oławską.

Jeśli ktoś twierdzi, że zatrzymanie wójta, to tylko czysta akcja polityczna, to niech przyjmie do wiadomości, że jeśli polityk wysokiego szczebla dopuszcza się przestępstw, to sprawa kryminalna jest jednocześnie sprawą polityczną.
26-04-2018 ~ max ( gość OSI) zgłoś naruszenie
OOO czyżby ustawka przed wyborami, Podlasie, Białystok coś mi tu śmierdzi ?? ?
26-04-2018 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Informację o tym zdarzeniu podają już ogólnopolskie media. Swietna darmowa promocja regionu. Ale i tak na razie miszczem PR jest pażdziernik i jego banda. Na dziesięć informacji w mediach 10 dotyczyło wałków, nepotyzmu, podwójnych płatności. A teraz na burmistrza cholewki smoli kolejny jego kreatywny wychowanek miłośnik imigrantów z Indii (...) Niemirowski

OSI - OLAWA.INFO - Zatrzymani w związku z korupcją w Gminie Oława

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin