Pod naszym patronatem: Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | Dni Jelcza-Laskowic 2019
reklamaDziałania oławskiej policji na przejazdach kolejowych

- opublikowano: 06-03-2018

Oławscy policjanci wspólnie ze strażą ochrony kolei przeprowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny przejazd kolejowy” w obszarze ośmiu przejazdów kolejowych na terenie powiatu. Działania te miały charakter ogólnokrajowy, ich celem było podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń związanych z nieprawidłowym zachowaniem kierujących w obrębie przejazdów kolejowych.

W poniedziałek, tj. 5 marca br. policjanci ruchu drogowego i patrolowo-interwencyjnego oławskiej komendy, przy wsparciu straży ochrony kolei, przeprowadzili wzmożone działania, w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Bezpieczny przejazd kolejowy”, ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych oraz osób poruszających się samochodami na przejazdach kolejowych.

Działaniami objęto osiem najbardziej uczęszczanych przejazdów w powiecie. Funkcjonariusze w ramach akcji ujawnili 14 wykroczeń związanych z nieprawidłowym wjeżdżaniem na przejazd. Osoby te zostały ukarane mandatami karnymi.

Policja przypomina!

*Jadąc samochodem podróżujemy często z naszymi bliskimi. Ich bezpieczeństwo leży w rękach kierowcy. Dlatego warto przestrzegać obowiązujących przepisów na każdym przejeździe kolejowym, zarówno strzeżonym jak i niestrzeżonym. W przypadku zderzenia samochodu z pociągiem, auto nie ma żadnych szans, a wypadki te należą do najtragiczniejszych w skutkach.

* Zbliżając się do przejazdu kolejowego należy zwrócić uwagę na to, co dzieje się wokół. Gdy dojeżdżamy do przejazdu i widzimy przed nami sznur stojących samochodów, zatrzymajmy się przed rogatkami. Wjechać możemy tylko wtedy, gdy możliwe jest jego bezpieczne opuszczenie.

* Nie wolno wjeżdżać na przejazd kolejowy, gdy rogatki są w trakcie opuszczania, a na sygnalizatorze świeci się czerwone światło. Wjazd na przejazd po przejechaniu pociągu możliwy jest wtedy, gdy rogatki całkowicie zostaną podniesione oraz zgaśnie czerwone światło na sygnalizatorze.

* W sytuacjach, gdy kierowcy nie stosują się do tych przepisów, w związku z popełnionym wykroczeniem mogą zostać ukarani przez policjantów mandatem karnym w wysokości do 500 złotych.

Oficer prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Działania oławskiej policji na przejazdach kolejowych

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin