Pod naszym patronatem: Amore Italiano in opera - Gala Karnawałowa | Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | VI Nocny Maraton Pływacki Termy Jakuba
reklamaDozór policyjny dla sprawcy rozboju i kradzieży podzespołów

- opublikowano: 07-02-2018

Zdecydowana postawa pracowników ochrony zakładu produkującego elementy wyposażenia samochodów przyczyniła się do ustalenia i zatrzymania trzech sprawców kradzieży podzespołów poduszek powietrznych, produkowanych na terenie strefy ekonomicznej w Jelczu-Laskowicach. Sprawcy, to mieszkańcy tego miasta, w wieku od 22 do 25 lat. Policjanci z Jelcza-Laskowic odzyskali skradzione mienie w całości. Jego wartość oszacowano na kwotę ponad 8 tys. złotych. Wobec najstarszego podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży rozbójniczej, grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

4 lutego br. około godz. 22.00, pracownik ochrony jednego z zakładów w Jelczu-Laskowicach, produkującego elementy wyposażenia samochodów, telefonicznie poinformował dyżurnego policji o próbie ujęcia sprawcy kradzieży elementów produkowanych w zakładzie. Dyżurny po zebraniu niezbędnych informacji na temat zdarzenia wysłał na miejsce patrol policji. Funkcjonariusze zbierając informacje w sprawie ustalili, że jeden z pracowników ochrony zakładu zauważył mężczyznę niosącego mocno wypakowany plecak. Mężczyzna wsiadł do samochodu i próbował odjechać. Ochroniarz przeczuwając, że „coś z tym plecakiem nie gra” próbował zatrzymać kierowcę i skontrolować zawartość plecaka. Kierowca nie reagował na sygnały dawane przez ochroniarza, co więcej kierujący samochodem próbując ominąć go, w trakcie tego manewru, poturbował ochroniarza. Sprawca nie mogąc wyjechać z parkingu porzucił auto i uciekł, jeszcze przed przyjazdem policji. Funkcjonariusze podjęli czynności, w trakcie których ustalili dane mężczyzny. Przeszukując teren przyległy do zakładu znaleźli dwa plecaki, jak się okazało wypełnione po brzegi skradzionymi z zakładu częściami. Policjanci zabezpieczyli porzucony przez sprawcę samochód i poddali go oględzinom. W toku dalszych czynności, uwagę policjantów przykuł inny pojazd, zaparkowany na terenie zakładu, w którym funkcjonariusze również ujawnili dwa wypakowane plecaki. Skradzione podzespoły były przygotowane do wyniesienia. Dalsze czynności policyjne wykazały, że użytkowników obu samochodów łączy ta sama działalność przestępcza. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom wytypować trzech sprawców kradzieży wspomnianych podzespołów. Wszyscy, to mieszkańcy Jelcza -Laskowic w wieku od 22 do 25 lat, pracownicy okradanego zakładu. Wszyscy trzej zostali zatrzymani. Najstarszemu z podejrzanych postawiono zarzut kradzieży rozbójniczej, w przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Na czas prowadzonego postępowania, prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Pozostałym podejrzanym postawiono zarzut kradzieży, za której popełnienie grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie i przekazali je właścicielowi.

Oficer prasowy KPP w Oławie, podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin