Pod naszym patronatem: Amore Italiano in opera - Gala Karnawałowa | Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | VI Nocny Maraton Pływacki Termy Jakuba
reklamaIX Charytatywny Bal Starosty

- opublikowano: 31-01-2018

Był to już dziewiąty Charytatywny Bal Starosty, który odbył się w dniu 27 stycznia w hotelu Oławian. Oprócz gospodarza Zdzisława Brezdenia wśród zaproszonych gości znaleźli sekretarz stanu w Ministerstwa Środowiska Mariusz Jedrysek oraz poseł na sejm RP Piotr Babiarz. Jak co roku podczas jego trwania zbierano środki finansowe na rzecz potrzebujących pomocy dzieci. W tym roku ogółem udało się zebrać kwotę ponad 9 tys zł. Z samych licytacji uzyskano 6,4 zł, a wśród wystawionych przedmiotów największym cieszył się ten podarowany przez prezydenta Andrzeja Dudę (srebrna płaskorzeźba pałacu prezydenckiego), który udało się zlicytować z 4 tys zł. Całość tej kwoty trafiła na rzecz 9-letniego Adrianka, który był obecny wraz ze swoim opiekunem na balu. Mały Adrianek mimo wielu chorób nie krył radości i brał jak najbardziej aktywny w nim udział.

Adrian urodził się z wieloma problemami zdrowotnymi. Ma bardzo złożoną wadę serca, padaczkę, niedoczynność tarczycy, syndrom FAS, deformację klatki piersiowej, kręcz szyjny, niedorozwój wagi ciała i wzrostu. Liczne problemy zdrowotne uniemożliwiają mu naukę z innymi dziećmi w szkole publicznej. Chłopiec ma indywidualny tok nauczania i orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Przeszedł już dwie skomplikowane operacje serca. Czeka go długa terapia i rehabilitacja. Codziennie musi przyjmować leki, mieć badany poziom krzepliwości krwi oraz zapewnioną odpowiednią dietę. Leczenie Adrianka jest procesem skomplikowanym, długotrwałym i kosztownym. Rodzina zastępcza podejmuje liczne działania aby zapewnić dziecku wszechstronną opiekę specjalistów, jednak konieczne jest pozyskiwanie dodatkowych środków na leczenie chłopca.

Fundacja Serce Dziecka z Warszawy założyła zbiórkę na portalu pomagam.pl. Jest tam również opisana historia chłopca. Poniżej link, otrzymany od rodziny zastępczej, za pośrednictwem którego można dokonywać wpłat: pomagam.pl/razemrehabilitujmy

D.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 16. )
07-02-2018 ~ Daga ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kwota zbiórki śmieszna w stosunku do lansu osób biorących udział w tym balu!
06-02-2018 ~ Kalipo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kaczor i Pilawa w dziejach najnowszej historii Oławy zapisali się czarnymi zgłoskami .Pierwszy szkodził Oławie a drugi to powielał tym ,że głosował w sejmiku Wojewódzkim przeciw budowie obwodnicy Oławskiej
05-02-2018 ~ Gość 3 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gościu , tak z czystej ciekawości może byś wyliczył co takiego zrobił, bo ja nic takiego nie zauważyłem? ;)
05-02-2018 ~ też gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
No i obwodnice załatwił, a jego współtowarzysz radny Pilawa w Sejmiku głosował za obwodnicą.
05-02-2018 ~ wybiorca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ludzie dobrze że ktoś organizuje bale i pomaga innym. Ale faktycznie rzucacie jadem na Kaczora chodź u niego zbierali po 60 tys. a na balu PIS 10 tys. To jest bardzo duża różnica. I Kaczor już nie musi organizować bali bo nie jest posłem, wtedy to była jego działalność społeczna, teraz jest prywatnym człowiekiem to dlaczego ma to robić? Niech robią to obecni posłowie.
05-02-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Poseł Kaczor jeszcze wróci do polityki. I to już wkrótce. Trzeba przyznać że bardzo dużo dobrego zrobił dla Oławy i pamiętaj o tym! Nie wolno zapominać o tym że dużo dobrego Jemu zawdzięcza nasze miasto. Ja uważam że to najlepszy Poseł!
04-02-2018 ~ Same dobre komentarze ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale przynajmniej starosta organizuje co roku. Widać Kaczor jest juź nikim w polityce, że nikt na jego bale nie chętny.
04-02-2018 ~ Komentujący ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dobrze napisałeś Kaczor poseł, było minęło. Obecnie Kaczor nie organizuje barów, bo po prostu nikt by już nie przyszedł. Nie wiem, czemu wspominasz o tych balach, wiedząc że już nigdy to się nie powtórzy, chyba żeby dobić Romana, ale on już i tak nic nie osiągnie.
04-02-2018 ~ XXX ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kiedyś nie nazywano to balem charytatywnym i zbierano więcej.....teraz jest to Bal Charytatywny Starosty.....może to jest przyczyna ?
04-02-2018 ~ oliwka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W kazdej że szkól na festynie zbiera się więcej, strasznie marna kwota, zwłaszcza że tam byli notable ?
04-02-2018 ~ do anonima ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Po co chodzić na bale - media podały podsumowanie balu i basta a twoje pytania ni w 5 ni w 10! :P
03-02-2018 ~ do obiektywny ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Skąd ta ocena ? Byłeś na obu balach ? Jak tak....to na którym kreciłeś ? A tak na marginesie obaj są siebie warci
03-02-2018 ~ obiektywny ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kaczor poseł w jednym balu charytatywnym zebrał więcej niż starosta w pięciu, po prostu u Kaczora byli hojniejsi goście a i prowadząca lepiej się prezentowała.
Oj cieniutko, cieniutko! :D
02-02-2018 ~ andy ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy to ten Piotr Babiarz z PSLu ?
02-02-2018 ~ Miki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Mówiono, że nie jest to bal charytatywny ? A co do kwoty....to sam starosta mógł taką przekazać.
31-01-2018 ~ rybka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Strasznie "dużo" zebrali, "Hojni" są, ciekawe ile osób było?

OSI - OLAWA.INFO - IX Charytatywny Bal Starosty
OSI - OLAWA.INFO - Starosta Zdzisław Brezdeń wraz z zastępczą Mamą Adrianka

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin