Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklama26. Finał WOŚP w Oławie

- opublikowano: 13-11-2017

14 stycznia już po raz 26. w całym kraju zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Orkiestra zabrzmi także w Oławie! Tym razem pieniądze z puszek zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do leczenia noworodków na oddziałach neonatologicznych.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną sumę ponad 121,9 mln złotych. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów. W większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od Orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Orkiestra prowadzi też na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków. Każde dziecko rodzące się w oławskim szpitalu ma badany słuch dzięki sprzętowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po raz ostatni neonatologia była kompleksowo wspierana przez Fundację WOŚP po 21. Finale (styczeń 2013 roku). Od tego czasu mija już 5 lat, a to w świecie medycyny długi czas. Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji– mówi Jurek Owsiak- Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować.

Wolontariusze
Na ulicach naszego miasta kwestować będzie około 150 wolontariuszy. Będą to głównie dzieci i młodzież z oławskich szkół oraz harcerze i zuchy. Do 20 listopada trwają zapisy osób, które chcą poświęcić styczniową niedzielę na spacerowanie z orkiestrową puszką (szczegóły na załączonym plakacie, a dodatkowo bezpośrednio można się zapisać także 17 i 19 listopada w klubie WRM MC Poland przy ul. Lipowej 1B w godzinach 15-18)

W Rynku
14 stycznia w Rynku przez cały dzień trwać będzie zabawa. Na scenie wystąpią różne zespoły. Będzie także gwiazda wieczoru. Oławski sztab WOŚP, któremu przewodniczy Marcin „Mazi” Walczak, pracuje już nad szczegółowym programem imprezy. Jeśli masz jakiś ciekawy pomysł na uatrakcyjnienie tego wydarzenia, zgłoś się do nas poprzez nasz profil na FB- zaprasza Mazi- w miarę możliwości postaramy się go wspólnie zrealizować. Na mieszkańców czekać będą stoiska z gorącymi przekąskami, lokalnymi produktami i kolorowymi zabawkami dla dzieci. Przygotowana zostanie owsiakowa loteria. Oczywiście nie zabraknie także litrów gorącej zupy. W dużym ogrzewanym namiocie odbędą się wesołe animacje dla dzieci. Imprezę zakończy laserowe Światełko do Nieba. Głównymi organizatorami imprezy w Rynku są: oławski sztab WOŚP, Urząd Miejski w Oławie oraz klub WRM MC Poland. Organizatorzy zapraszają firmy i organizacje do współpracy w ramach sponsoringu.

Licytacje
Ważnym elementem corocznej oławskiej imprezy są licytacje, z których pieniądze trafiają do orkiestrowej puszki. Tradycyjnie jedną z głównych atrakcji do wylicytowania będzie Ławeczka Dobrych Serc. Jeśli masz jakiś ciekawy przedmiot, który chcesz przekazać na ten szczytny cel to Artur Piotrowski czeka na Twój znak (nr tel.: 507139032, lub poprzez profil na Facebooku).

Zakupy dla oławskiego szpitala
Dzięki pieniądzom zebranym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także oławski szpital może podnosić swoje standardy, a tym samym lepiej ratować i leczyć te osoby, które znamy i kochamy. Podczas ostatnich finałów WOŚP przekazał do szpitala w Oławie:
* do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego: 20 łóżek, rotor, przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne, aparat do mierzenia ciśnienia, podnośnik elektryczny i fotel kąpielowy (22. i 23. Finał) za kwotę ponad 151 tys. zł.
* oddział neonatologiczny: miernik bilirubiny (22. Finał), lampa do fototerapii, inkubator zamknięty, stanowisko do resuscytacji noworodków (21. Finał)- łączna kwota to prawie 89 tys. zł.
* oddział laryngologiczny w 2009r. otrzymał jedno urządzenie warte prawie 95 tys.zł.- nasofiberoskop
* oddział noworodków i wcześniaków ma sprzęt od WOŚP za prawie 83 tys.zł: urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych, inkubator zamknięty do opieki podstawowej, wkładki uszne, końcówki do sondy zewnętrznej, inkubator zamknięty, pompa strzykawkowa, resuscytator noworodkowy, urządzenie do screeningowego badania słuchu i terminal do przesyłania danych
* za ponad 26 tys.zł. szpital otrzymał także zestaw nCPAP, stanowisko do resuscytacji oraz pulsoksymetr
* najnowsze sprzęty dla oddziały dziecięcego przyznano w 2017 roku: 12 łóżek dziecięcych, 5 łóżek młodzieżowych, łóżko elektryczne, pulsoksymetr i kardiomonitor za łączną kwotę prawie 70 tys. zł (24. Finał) Nie zapominajmy także o tym, że w razie potrzeby nie korzystamy tylko z pomocy w oławskim szpitalu, ale także z wysoko wyspecjalizowanych oddziałów we Wrocławiu i w całym kraju.

O WOŚP na bieżąco:
Szczegółowe informacje o oławskim Finale WOŚP można znaleźć na profilu na Facebooku:
www.facebook.com/final.wosp.olawa

Sztab WOŚP w Oławie

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - 26. Finał WOŚP w Oławie
OSI - OLAWA.INFO - Jak zostać wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Oławie

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin