Informator: Wybory Samorządowe 2018
reklamaDzielnicowi realizują działania priorytetowe

- opublikowano: 11-10-2017

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oławie realizują zadania wynikające z półrocznych planów działań priorytetowych w podległych im rejonach służbowych. Działania te mają zwiększyć skuteczność współpracy policjantów z mieszkańcami i poprawić bezpieczeństwo na danym terenie. Zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji i debat ze społeczeństwem oraz bieżącej analizy zagrożeń. Realizacji celów służyć będą między innymi nasilone kontrole, częstsze obchody rejonu oraz współpraca z mieszkańcami.

Oto zadania, jakie realizują dzielnicowi w poszczególnych rejonach służbowych na terenie miasta i gmin:

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 1 – Miasto Oława

Dzielnicowa, asp. Wioletta Polerowicz przeprowadza działania priorytetowe związane z problematyką nie przestrzegania przepisów ruchu drogowego w Rynku w okresie całego tygodnia w godz 07:00-16:00 i 21:00-07:00, a w szczególności kiedy odbywają się imprezy masowe lub okolicznościowe, zakłócania ciszy nocnej, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych w godzinach wieczorowo nocnych w podwórku przy ul. Brzeskiej /Kościuszki oraz na terenie plantów przy ul. Wałowej.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 2 – Miasto Oława

Dzielnicowy, asp. Adam Stefanko przeprowadza działania priorytetowe związane z problematyką gromadzenia się osób spożywania alkoholu w miejscach publicznych , zaśmiecania, używania słów słów nieprzyzwoitych, zakłócania ciszy nocnej w rejonie podwórka ulicy Oleśnickiej 1-3 w pobliżu w sklepu „Rabat”, ulicy 3 Maja 3 w okolicy sklepu „Cisek” i „Nicpoń” oraz skrzyżowania ulic 3 Maja z Żołnierza Polskiego o różnych porach dnia i nocy, a w szczególności w piątki w godzinach 18:00-24:00 oraz w sobotę, niedzielę i dni świąteczne w godzinach 06:00-23:00.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 2A – Miasto Oława

Dzielnicowy, st.asp Piotr Wójcik przeprowadza działania priorytetowe związane z problematyką zakłócania gromadzenia się osób, spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu w miejscu publicznym, używania słów nieprzyzwoitych, zaśmiecania i niszczenia urządzeń użytku publicznego przy ul. 1 Maja 10 i 13 oraz przy sklepach i lokalach gastronomicznych Tropic, Żabka i Pawełek w ciągu całego tygodnia o różnych porach dnia i nocy, a w szczególności w soboty w godzinach 21:00-04:00.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 3– Miasto Oława

Dzielnicowy, st.asp Robert Żak przeprowadza działania priorytetowe związane z problematyką gromadzenia się osób, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, zaśmiecania miejsca publicznego, używania słów nieprzyzwoitych, zakłócania ciszy nocnej przy ul. Chopina 19 przy sklepie Żabka i Kubuś oraz nie przestrzegania przepisów ruchu drogowego przy ul. Chopina 2-40 w ciągu tygodnia o różnych porach dnia i nocy, a w szczególności w porze popołudniowej.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 3A – Miasto Oława

Dzielnicowy, sierż. Mariusz Ciszkowicz przeprowadza działania priorytetowe związane z problematyką włamań i kradzieży do domków jednorodzinnych ul. Baczyńskiego, niszczenia mienia, spożywania alkoholu i zażywania środków odurzających terenu przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Broniewskiego 6, Gimnazjum nr 2 przy ul. Lwowskiej 3 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Kutrowskiego 31 w ciągu tygodnia w godzinach wieczorowo-nocnych.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 4 – Miasto Oława

Dzielnicowy, mł.asp Paweł Martowski przeprowadza działania priorytetowe związane z problematyką gromadzenia się osób, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, używania słów nieprzyzwoitych w miejscach publicznych, zaśmiecania miejsca publicznego, zakłócania ciszy nocnej w godzinach wieczorowo-nocnych w rejonie podwórka przy ul. B. Chrobrego 20-20f oraz okolicy lokali gastronomicznych „Sami Swoi” i „Last Pub” w ciągu tygodnia o różnych porach dnia i nocy, a w szczególności w piątki w godzinach 18:00-24:00, oraz podczas weekendów i dni świąteczne w godz 06:00-23:00.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 5 – Gmina Oława

Dzielnicowy, st. asp. Mariusz Obręcki przeprowadza działania priorytetowe związane z problematyką grupowania się młodzieży, używania słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym, zaśmiecania, nieobyczajnych wybryków, spożywania alkoholu w miejscu zabronionym w miejscowości Bystrzyca na terenie przystanku autobusowego przy ul. Kościuszki wysokość numeru 69 oraz w pobliżu przyległego sklepu, gdzie sprzedawany jest alkohol w ciągu tygodnia, a w szczególności w weekendy.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 5A - Gmina Oława

Dzielnicowy, asp. Tomasz Kosowicki przeprowadza działania priorytetowe związane z problematyką grupowania się osób, spożywania alkoholu w miejscu zabronionym, nieobyczajnych wybryków, używania słów nieprzyzwoitych w miejscach publicznych, zaśmiecania terenów publicznych, niszczenia urządzeń publicznych, zakłócania ciszy nocnej w Marcinkowicach na terenie placu zabaw naprzeciwko Szkoły Podstawowej oraz w miejscowości Sobocisko 53B przy sklepie „Delikatesy u Rosiaka” w ciągu tygodnia o różnych porach dnia i nocy, a w szczególności w piątki w godzinach 18:00-24:00, oraz w sobotę, niedzielę i dni świąteczne w godz 06:00-23:00.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 6 – Gmina Oława

Dzielnicowy, mł. asp. Maciej Janicki przeprowadza działania priorytetowe związane z problematyką grupowania się osób, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, zaśmiecania miejsca publicznego, używania słów nieprzyzwoitych i zakłócania ciszy nocnej w okolicach sklepów ze sprzedażą alkoholu w miejscowości Osiek w ciągu tygodnia o różnych porach dnia i nocy, a w szczególności w piątki w godzinach 18:00-24:00, oraz w sobotę, niedzielę i dni świąteczne w godz 06:00-23:00.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 7 - Gmina Domaniów

Dzielnicowy, asp.sztab Mieczysław Wilczko przeprowadza działania priorytetowe związane z problematyką grupowania się osób, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, zaśmiecania miejsca publicznego, używania słów nieprzyzwoitych i zakłócania ciszy nocnej w okolicach przystanków autobusowych i sklepów ze sprzedażą alkoholu w miejscowościach Domaniów i Skrzypnik w ciągu tygodnia o różnych porach dnia i nocy, a w szczególności w piątki w godzinach 18:00-24:00, oraz w sobotę, niedzielę i dni świąteczne, w godz 06:00-23:00.

Dzielnicowi realizujący opisane zadania jeszcze bardziej uspołeczniają rolę jaką pełnią w służbie społeczeństwu. Taka jest ich misja i takie zadania właśnie realizują. Ich zadaniem jest również budowanie lokalnych koalicji na rzecz bezpieczeństwa, zarówno z mieszkańcami jak i instytucjami działającymi na rzecz lokalnych społeczności.

Oficer prasowy KPP w Oławie, podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin