Informator: Wybory Samorządowe 2018
reklamaApel Policji do Działkowców

- opublikowano: 05-10-2017

Sezon działkowy powoli dobiega końca. Przed nadejściem jesieni i zimy policjanci zwracają się z apelem do właścicieli ogródków działkowych.

Policjanci z Oławy i z Jelcza-Laskowic podejmują szereg działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu, w tym również na terenach ogrodów działkowych. Pomimo tego zdarzenia związane z kradzieżami, włamaniami i zniszczeniami mienia działkowców zdarzają się coraz częściej. Jak zminimalizować takie zagrożenia?

Koniec sezonu działkowego to czas, kiedy właściciele ogródków działkowych pozostawiają swoje domki letniskowe bez nadzoru. Nic więc dziwnego, że ta sytuacja przyciągać może potencjalnych sprawców kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz niszczenia mienia. Należy sobie zdawać sprawę, że w okresie jesienno-zimowym częściej dochodzi do takich przestępstw.

Aby ustrzec się przed włamaniami, a przynajmniej ograniczyć ryzyko poniesienia szkód, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oławie zachęcają do regularnego doglądania swoich ogródków działkowych.

Szkody wyrządzone przez „niechcianych gości” mogą okazać się większe niż tylko skradzione mienie. Często sprawcy dostają się do wnętrza pomieszczenia po wcześniejszym wybiciu szyby, wyważeniu okna czy wyłamaniu zamka w drzwiach. Podczas doraźnych kontroli naszych działek, sprawdzajmy stan zabezpieczenia altanek. Szczególną uwagę zwracajmy na stan zamków. Jeżeli stwierdzimy, że posiadane zabezpieczenia mogą być niewystarczające – zamontujmy dodatkowe.

Upewnijmy się także, czy w domkach letniskowych nie pozostawiliśmy żadnych wartościowych przedmiotów. Drogie narzędzia elektryczne mogą kusić potencjalnych złodziei. Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć swoje mienie, zawsze możemy zastanowić się nad zamontowaniem okiennic i wzmocnieniem ościeżnic.

Warto dbać o bezpieczeństwo wspólnie z sąsiadami. Na zasadzie wzajemności zwracajmy uwagę na osoby nieznajome, które chodzą po terenie ogrodów działkowych. Jeżeli zauważymy nieznany nam pojazd, który parkuje w okolicy, postarajmy się zapamiętać jego numer rejestracyjny i markę. Dobrze też pozostawać ze sobą w stałym kontakcie lub wymienić się swoimi numerami telefonu. W razie wątpliwości i podejrzenia zagrożenia – o swoich spostrzeżeniach niezwłocznie informujmy Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Oficer prasowy KPP w Oławie, podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin