Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklamaKulturalno i sportowy weekend w Oławie

- opublikowano: 05-09-2017

Weekend kończący wakacje w Oławie, to liczne wydarzenia kulturalne i sportowe. Jedyną planowaną w tym czasie imprezą, która się nie odbyła ze względu na aurę był Oławski Festyn Rodzinny - Żegnamy Wakacje 2017. Na festyn ten Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza ponownie w dniu 17.09.2017.

Sobota rozpoczęła się od II Oławskiego Biegu Kolorów. W parku miejskim, obok Dworca PKP, w salwach kolorowego pyłu pobiegło około 400 dzieci wraz z rodzicami.

Tego samego dnia na oławskim rynku przed ratuszem odbyło się "Narodowe Czytanie 2017". W tym roku, odpowiednio ucharakteryzowani, zaproszeni goście czytali fragmenty „Wesela”.

Jednocześnie na stadionie miejskim w ramach akcji "Druga Twarz" odbył się, po raz kolejny już, mecz charytatywny dla Grzegorza Galasińskieg. W tym roku drużyna Śląska Wrocław podejmowała Piasta Gliwice wygrywając 2:1. Mecz to jednak przede wszystkim zbiórka funduszy na rehabilitację pana Grzegorza, w tym roku tylko w samych licytacjach zebrano około 10 tys. zł.

Sobota, to również „Letnie Party”. Tą imprezę plenerową rozpoczęły zawody Street Workout Oława. Zawody te cieszyły się sporym zainteresowaniem a wzięli w nich udział zawodnicy (pary) z całej Polski. Ponadto na scenie zlokalizowanej na "miasteczku" wystąpili m.in. Bethel i Kaliber 44 oraz Olsikowa, youtuberka która przyciągnęła sporą grupę swoich fanów.

Dzień ten zakończył w Termach Jakuba I Termathlon, były to zawody pływackie towarzyszące Biegowi Koguta. Wśród 26 rywalizujących pływaków najlepszym okazał się Marek Rother.

Niedziela, to „X Bieg Koguta” i jak przystało na jubileusz nie obyło się bez rekordu. W tym roku udało się przekroczyć "magiczną" liczbę 1000 biegaczy, którzy zameldowani się na mecie jak co roku zlokalizowanej na oławskim rynku. Zwycięzcą biegu został mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla Szymon Halczak.

D.S.dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Kulturalno i sportowy weekend w Oławie
OSI - OLAWA.INFO - Narodowe Czytanie 2017
OSI - OLAWA.INFO - Street Workout Oława
OSI - OLAWA.INFO - Spotkanie z youtuberką Olsikową
OSI - OLAWA.INFO - Koncerty podczas Letniego Party

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin