Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | Oławski Festyn Rodzinny 2018
reklamaRocznica powołania Policji Państwowej

- opublikowano: 28-07-2017

Obchody 98 rocznicy powstania polskiej Policji stały się kolejną okazją do wyróżnienia i nagrodzenia osiągnięć funkcjonariuszy i pracowników oławskiej Policji oraz wręczenia nominacji na wyższe stopnie policyjne. Uroczyste obchody były także sposobnością do wyrażenia podziękowań dla osób i instytucji, które na co dzień współpracują i wspierają oławską Policję w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie.

Wczoraj, tj. 27 lipca br. oławscy funkcjonariusze uroczyście obchodzili Święto Policji, które odbyło się w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Oławie. W uroczystości brał udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, insp. Piotr Leciejewski, przedstawiciele władz samorządowych, emeryci policyjni i przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z oławską Policją.

Uroczystość rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Oławie, kom. Paweł Urbańczyk, który podziękował wszystkim policjantom za ofiarną i rzetelną służbę na rzecz lokalnej społeczności. Komendant szczególne słowa podziękowania skierował do przedstawicieli prokuratury i sądu, z którymi na co dzień współpracuje oławska policja dla dobra mieszkańców powiatu. Szef oławskiej Policji podkreślił również znaczenie dobrej współpracy z samorządami i innymi instytucjami w powiecie, współpracy, która "jest rękojmią zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu oławskiego".

Z okazji Święta Policji, w Komendzie Powiatowej Policji w Oławie, na wyższe stopnie policyjne awansowało 40 policjantów. Akty nominacyjne na kolejny stopień, między innymi oficerski odebrało 3 funkcjonariuszy. Nominacje na wyższy stopień w korpusie aspirantów – 19 policjantów, w korpusie podoficerów – 12 policjantów, w korpusie szeregowych - 6 policjantów.

Jednak jednym z najważniejszych awansów było mianowanie Komendanta Powiatowego Policji w Oławie, Pawła Urbańczyka, na stopień nadkomisarza.

Nie zapomniano również funkcjonariuszach, którzy za szczególne osiągnięcia w służbie otrzymali nagrody od przedstawicieli władz samorządowych, a emeryci policyjni pamiątkowe statuetki od komendanta oławskiej Policji.

Po wręczeniu awansów i wyróżnień, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego, mł. insp. Piotr Leciejewski, podziękował wszystkim policjantom za profesjonalizm i zaangażowanie w służbie.

Oficer prasowy KPP w Oławie, podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Rocznica powołania Policji Państwowej

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin