Pod naszym patronatem: Patriotyczny Bieg Sztafetowy 100 na 100 | IV Bieg Kresowy
reklamaBiskupicki Złoty Kłos 2017

- opublikowano: 12-06-2017

W piątej edycji Przeglądu Zespołów Ludowych "Biskupicki Złoty Kłos 2017" udział wzięło 25 grup z całego Dolnego Śląska, choć rosnąca ilość chętnych do zaprezentowania się na biskupieckiej scenie dobrze wróży tej imprezie, to w tym roku nie zbrakło organizacyjnej wpadki, część bowiem zespołów musiała zwrócić przyznane puchary zamieniając je ostatecznie na wyróżnienia. Nie zepsuło to jednak doskonałej atmosfery i żadna z występujących kapel nie wyjechała z pustymi rękami.

Obok przeglądu przedsięwzięciu towarzyszą Targi Produktu Lokalnego. Była to już siódma edycja, na której zaprezentowało się 35 wystawców z całej Polski. Miody, cydry, wina, piwa, wędliny, ciasta rękodzieło, to tylko niektóre z produktów, wystawione na tych targach.

Jury w tym roku miało dość twardy orzech do zgryzienia, ponieważ okazało się że potrzebna jest tu modyfikacja regulaminu. Potrzeba tej modyfikacji wynika z konieczności kategoryzacji występujących, gdyż ciężko porównać zespoły śpiewacze, taneczno-śpiewacze czy biesiadne ze sobą.

Ostatecznie Biskupicki Złoty Kłos otrzymał zespół Sycowianie, drugie miejsce przyznano zespołowi Porębiok a trzecie Gajkowianom. Ci ostatni chyba nie spodziewali się nagrody i niestety nie było ich podczas wręczania statuetek.

Przyznano także liczne wyróżnienia i nagrody dodatkowe:

Nagrodę specjalną Sołectwa Biskupice Oławskie otrzymał zespół Syców.
Pierwszą Nagrodę Starosty Powiatu Oławskiego otrzymał zespół Świtezianie, drugą nagrodę starosty otrzymał zespół Fudżijamki, trzecią nagrodę otrzymali Kulinianie.

Nagrodę Dolnośląskiej Izby Rolniczej otrzymały zespoły: Naramice - zespół śpiewaczy, zespół śpiewaczy Biała oraz Waliszowianie.

Wyróżnienie Burmistrza Miasta i Gminy Jelcza-Laskowic otrzymali Zespół Górali Czadeckich ze Strzegomian, oraz Chłopiec z zespołu Świtezianie za śpiew i ruch sceniczny.

Jury przy ocenie występujących brała pod uwagę szereg czynników, które wpływały na spójność występu i są to repertuar, który powinien być jak najbardziej regionalny, stroje, ruch sceniczny i sam poziom wokalny. Jak się okazuje z roku na rok poziom prezentujących lokalną kulturę zespołów rośnie, znakomitym przykładem grupy, która z roku na rok podnosi swój poziom są Świtezianie.

Całość zakończyła wspólna biesiada z zespołem "Looka Folk".

M.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Biskupicki Złoty Kłos 2017
OSI - OLAWA.INFO - Sycowianie - zdobywcy Złotego Biskupickiego Kłosa 2017
OSI - OLAWA.INFO - Porębiok - zdobywcy II miejsca

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin