Pod naszym patronatem: IV Międzynarodowy Festiwal Organowy | Konkurs fotograficzny | Bieg Koguta | I Termathlon Termy Jakuba

Podsumowanie roku PSZS 2016/2017

- opublikowano: 09-06-2017

9 września w Starostwie Powiatowym w Oławie odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Oławie.

W roku szkolnym 2016/2017 Powiatowy SZS w Oławie zorganizował 47 imprez sportowych rangi mistrzostw powiatu. Odbyło się także 19 imprez dla szkół podstawowych, 14 dla szkół gimnazjalnych i 14 dla szkół ponadgimnazjalnych. Zawody odbywały się w najpopularniejszych dyscyplinach sportowych: piłka nożna, koszykowa, siatkowa i ręczna oraz lekkoatletyce, tenisie stołowym i szachach.

W imprezach zorganizowanych przez Powiatowy SZS w Oławie w tym roku szkolnym wzięło udział 2021 dzieci i młodzieży z naszego powiatu. 530 dzieci w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, 831 osób w Gimnazjadzie Młodzieży oraz 660 osób w Licealiadzie Młodzieży. Zawody odbywały się w większości na obiektach Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej - w hali sportowej, boiskach piłkarskich oraz stadionie lekkoatletycznym. Ponadto imprezy odbywały się w Jelczu-Laskowicach w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz na terenach sportowych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum nr 1 i 2 w Oławie, a także Szkole Podstawowej nr 1 i 8 w Oławie.

Klasyfikacja: Wśród szkół podstawowych: I miejsce zajęła PSP 2 w Jelczu-Laskowicach. Najlepsi uczniowie z tej szkoły to Gabiela Werocy i Patryk Oltman. II miejsce zajęła SP nr 8 w Oławie. Najlepsi uczniowie z tej szkoły to: Martyna Frysztak i Kacper Urysz. III miejsce zajęła SP w Marcinkowicach. Najlepsi Uczniowie wyróżnieni to: Kornel Chajdziony i Paweł Baj.

Wśród szkół gimnazjalnych: I miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Oławie. Najlepsi uczniowie z tej szkoły to: Wojciech Solarski i Paulina Hadryś. II miejsce zajęła ZS wJelczu-Laskowicach. Najlepsi uczniowie to: Katarzyna Świętach i Mikołaj Duda. III miejsce zajęło Gimnazjum nr 3 w Oławie. Najlepsi uczniowie to: Rafał Dalecki i Michał Rzemykowski.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce zajął ZSP nr 2 w Oławie. Najlepsi uczniowie z tej szkoły to: Martyna Chmieluk i Krzysztof Waliś. II miejsce zajęło LO nr 1 w Oławie. Najlepsi uczniowie to: Kacper Jóźków i Michał Reszczyński. III miejsce zajęło CKZiU w Oławie. Najklepszymi uczniami z tej szkoły byli: Cristina Veneri i Mateusz Żygadło.

Wszystkim gratulujemy sukcesów.

M.S.
OSI - OLAWA.INFO -  I miejsce - Gimnazjum nr 1 w OławieOSI - OLAWA.INFO - I miejsce wśród szkół podstawowych zajęła PSP 2 w Jelczu-LaskowicachOSI - OLAWA.INFO - Laureaci w kategorii szkół podstawowychOSI - OLAWA.INFO - I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął ZSP nr 2 w OławieOSI - OLAWA.INFO - Laureaci w kategorii szkół ponadgimnazjalnychOSI - OLAWA.INFO - Laureaci w kategorii szkół gimnazjalnych