Pod naszym patronatem: Patriotyczny Bieg Sztafetowy 100 na 100 | IV Bieg Kresowy
reklamaOrszak Trzech Króli w Oławie

- opublikowano: 27-12-2013

6.01.2014 w Święto Objawienia Pańskiego przejdzie po raz pierwszy w Oławie Orszak Trzech Króli. Sam orszak przemaszeruje po raz szósty w ponad 177 miastach w Polsce a także na świecie.

W roku 2014 Orszak będzie zachęcał hasłem „Kolędujmy!” do wspólnego, radosnego śpiewania kolęd oraz do odkrywania bogatej tradycji związanej z kolędowaniem, na którą składają się m.in. obchodzenie domów z gwiazdą i turoniem, wystawianie jasełek, widowisk herodowych, czy budowanie szopek.

W naszym mieście Orszak Trzech Króli rozpocznie się przed Sanktuarium NMP Matki Pocieszenia o godz. 12:30 inscenizacją o narodzeniu Jezusa, następnie przejdzie na skwer Jana Pawła II, gdzie odbędzie się następna inscenizacja. Po niej orszak przejdzie na parking przy supermarkecie Kaufland, gdzie zaprezentowana zostanie trzecia scena. Finał, czyli pokłon Trzech Króli Dzieciątku nastąpi w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Zacisznej, tam też odbędzie się koncert scholi dziecięcej Apostolskie Nutki.

Oława przyłącza się do ogólnopolskiej akcji organizowanej od 2010 roku przez fundację Orszak Trzech Króli, która odpowiada za jego organizację w stolicy oraz wspiera inne miasta w jego przygotowaniu. Od 2012 roku Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Od trzech lat współpracuje z Fundacją Dzieła Nowego Tysiąclecia. Głównym jej celem jest przywrócenie Święta Objawienia Pańskiego do przestrzeni publicznej oraz szerzenie wartości prorodzinnych i wspólnotowych.

Dla dzieci uczestniczących w orszaku, przebranych za królów i królowe przygotowane są papierowe korony, a dla wszystkich śpiewniki z kolędami. Koordynatorami orszaku w naszym mieście są trzy oławskie Parafie, które zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii, by przebrały się za królów i królowe. W przypadku Parafii NMP Matki Pocieszenia w kolor niebieski szat, św. Ap. Piotra i Pawła w kolor czerwony a Miłosierdzia Bożego w kolor zielony.

Parafie zachęcają do wzięcia udziału w orszaku całe rodziny i wspólne kolędowanie podczas całej trasy, każdy może się również przebrać za króla, anioła, rycerza, pasterza oraz inne tradycyjne postacie.

M.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
04-01-2014 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Orszak TRZECH KRÓLI przypadek? - trzech proboszczów z największych parafii w Oławie, jak sami siebie nazywaja. A czy proboszcz z ul. Polnej to król Herod?

OSI - OLAWA.INFO - Orszak Trzech Króli w Oławie

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin