Pod naszym patronatem: Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaAbsolutorium dla Burmistrza

- opublikowano: 29-05-2018

W dniu dzisiejszym jednym z głównych punktów sesji Rady Miejskiej było przedstawienie przez burmistrza Tomasza Frischmanna sprawozdania z realizacji budżetu za rok 2017. Konsekwencją przyjęcia lub też nie tego sprawozdania jest dalsze udzielenie, bądź nie dla niego absolutorium przez Radę Miejską. To ostatnie mogło by skutkować nawet jego odwołaniem i rozpisaniem nowych wyborów.

Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej dotycząca tego sprawozdania była pozytywna, podobnie jak opinia Komisji Rewizyjnej UM, która także była pozytywna, co poparte było wnioskiem o udzielenie absolutorium. Mimo że Burmistrz stwierdził, że budżet miasta to poważna sprawa, to atmosfera towarzysząca tegorocznemu głosowaniu nad tym punktem obrad była i burzliwa i żartobliwa jednocześnie, gdyż radni koalicji (BBS, PO) i opozycji (PiS) nie szczędzili sobie uprzejmych ale i nieco uszczypliwych uwag, co bez większej wątpliwości można było odczytać jako "przygotowania" do zbliżających się coraz szybszymi krokami wyporów samorządowych.

Co do samego wykonania budżetu, to Miasto zakończyło je wynikiem ponad 20 mln zł na plusie, a jego tworzenie i korekty, a było ich w 2017 osiem, nie spotkały się z głosami sprzeciwu radnych nawet ze strony opozycji a jedynie, i co najwyżej, wstrzymaniem się od głosowania.

Samo głosowanie, jak to zostało zapowiedziane przez przedstawicieli klubów PO i PiS odbyło się bez zachowania dyscypliny partyjnej.

Ostatecznie absolutorium przyjęto 12 głosami za i 6 wstrzymującymi się. O ile w kontekście tego typu głosowań nie dziwią głosy wstrzymujące się ze strony opozycji (PiS), to ciekawostką jest to, że wśród wstrzymujących się byli również radni koalicjanci z PO z przewodnicząca Rady Miejskiej Magdaleną Ziółkowską, która oficjalnie podczas sesji wycofała się z poparcia absolutorium dla Burmistrza podczas tego głosowania.

D.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 30. )
14-06-2018 ~ Olo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I wyszła prawda co do podwyżki za wodę....podziękowania dla UM i ZWiK za podwyżki.
09-06-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ula witalizacji rynku nigdy nie będzie ,bo "Witalizacja to oczyszczenie - Wzmocnienie ciała i psychiki"
:P
08-06-2018 ~ Ula ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kiedy witalizacja rynku!
08-06-2018 ~ mieszkaniec50+ ( gość OSI) zgłoś naruszenie
do sobieski; madrze napisales ze tylko obwodnica cos pomorze ,,,pisalem tak samo juz piec lat temu jak byly ruchy w sprawie obwodnicy,,,zadne same ronda nic nie pomoga bo prosze sobie czasem zobaczyc jak robi sie korek na rondzie przy 1 maja kiedy nikt nikogo niechce wpuscic kiedy sznur samochodow jest az na wiadukcie,,,mozna zobaczyc jak obwodnica zmienia przejazd np.jadac do Nysy i nie przejezdza sie jak kiedys przez Grodkow i inne wioski,,, sama przyjemnosc jechac ,,,
08-06-2018 ~ też wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Lew zaznacza m....m swoje terytorium, może u gościa odezwała się natura i zaznaczał swój okręg wyborczy ?? :D :P :*
08-06-2018 ~ do Ańastazji ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W tych wyborach też ci je obiecają.
08-06-2018 ~ sobieski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nawet jak zrobimy 20 rond to g. to zmieni. Każda kraksa na A4 to horror w Oławie. Nie obwodnica , ale droga powiatowa/miejska/gminna omijająca Oławę z Godzikowic do Stanowic. Obwodnicy nigdy nikt nam nie wybuduje. Trzeba działać lokalnie. Most nad Odrą "wyciszyć" Max. tonaż 15 ton. To zahamuje Tiry do Warszawy. Zwiększyć ilość zakazów wjazdu powyżej 15 ton. Kierowcy z Polski szybko się nauczą i będą omijać nasze miasto. Miłego dnia władzom miasta, powiatu i gmin. ;)
08-06-2018 ~ Ańastazja ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kiedy obiecane przed wyborami będzie rondo na kutrowskiego?
06-06-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
do wyborcy - a ja uważam że z burmistrzem każdy ma szanse wygrać, te jego uściski ręki, składanie życzeń osobom których nie zna, kłanianie się w pas to żart i pewnie element pracy który chyba jest średnio oceniany. A co do koalicja to masz rację już dawno powinni ją zerwać, co to za koalicja kiedy burmistrz wstrzymuje to co koalicjant zaproponuje. Zresztą wybory pokażą kogo wybiorą mieszkańcy ja mam nadzieję że nie dadzą się oni nabrać na uściski, jałowe przemowy, skłony i ukłony.
05-06-2018 ~ gumofilc ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Burmiszczem Oławy powinien zostać Witja i jego pionki.
05-06-2018 ~ do ddd ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dokładnie, taki gorszy czas może się trafić również w środku dnia w centrum miasta. A może to choroba filipińska?
05-06-2018 ~ ddd ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Na temat radnego Mikosiaka zamilcz ma swoje zasługi , co tak oczerniasz każdy ma lepszy i gorszy czas wstydź się
noclegownia dla bezdomnych , chciałbyś się tym zająć jak nie to się zamknij
04-06-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Chcecie tak bardzo sensacji, że typujecie takie osoby na Burmistrza ?? ? Faktycznie w Oławie wszystkiego można spodziewać się. W ostatnich wyborach samorządowych PiS wystawił Mikosiaka na radnego i oławianie wybrali go, to teraz miech wystawią go na Burmistrza i oławianie wybiorą go...
04-06-2018 ~ Osa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Burmistrzem powinien zostać Mateusz Markowski a na zastępce Krzysztof Rydzoń !
04-06-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ula , na szczęście dla oławian i dla naszego miasta to tylko ty tak uważasz,bo ta twoja kandydatka jest PO a wiadomo co to oznacza.Te wszystkie atuty skąd wytrzasnęłaś, z jakieś bajki?
Dlatego pozwolę sobie zaapelować do mieszkańców Oławy aby dokonali w nadchodzących wyborach dobrego wyboru, takiego żeby BBS czy PO już nigdy nie rządziło w mieście! Tego życzę przyszłemu nie zależnemu Burmistrzowi.
Kto czyje się lokalnym patriotą nie zagłosuje na obecnego burmistrza ani na kandydatkę Uli, bo nie jest idiotą. :D
04-06-2018 ~ Gacek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czytając wywód człeczka ,który podpisał się jako Oławianin widać zwolennik rządzących bez muzgowców w Oławie ,który wspiera obecną koalicję BBS i PO życzę mu ,żeby jego wywody zamieniły się w to,że żaden radny obecnej kadencji z PO i BBS w następnej radzie po wyborach się nie znalazł wraz z malowanym burmistrzem ,który dla Oławy nic ,a nic dobrego nie zrobił !! !
04-06-2018 ~ Do oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Chłopie, nie wiem co bierzesz, ale bierz połowę.
03-06-2018 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
BBS Bezpartyjny Beton Samorządowy co oznacza, że nikt nad nimi nie ma władzy i robią co chcą.
03-06-2018 ~ oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Każdy posiada wady i zalety ale najważniejsze żeby tych zalet było więcej niż wad. Osoba chcąca zarządzać miastem takim jak Oława powinna być dobrym menadżerem i posiadać wizję swojego działania oraz program, olej, rozum w głowie. Biorąc pod uwagę ostatnie wybory był taki kandydat w którego głowie nie było ani żadnej wizji ani oleju ani rozumu. Może w nadchodzących wyborach podobny kandydat/kandydatka pojawi się. Nie lubię, gdy nic się nie dzieje, ale myślę, że koalicja BBS/PO,
to już przeszłość.
Dlatego pozwolę sobie zaapelować do mieszkańców Oławy aby dokonali w nadchodzących wyborach dobrego wyboru, takiego żeby BBS mogło samodzielnie rządzić w Oławie bez żadnego koalicjanta. Tego życzę obecnemu Burmistrzowi.

02-06-2018 ~ Ula ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Według mnie to na burmistrza nadaje się p. M ziolkowska ,która wie o co chodzi ,jest bystra,młoda i konsekwentna !! !!
02-06-2018 ~ Walenty ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Normalni ludzie z obrzydzeniem i politowaniem patrzą na tę powiatową mierzwę. BBS , PO , PSL i PiS , to ta sama grupa ludzi , którzy mają na celu jedno , pozostać przy korycie . Różne szyldy a ten sam sposób działania . Te same ideały , kasa i pozostać przy władzy. NIE WAŻNE KTO WYGRA W TYCH WYBORACH , RZĄDZIŁ BĘDZIE DALEJ UKŁAD . Układ , który dobrze się ma od kilkudziesięciu lat .Wszyscy " Oni " są po jednych pieniądzach .Wystarczy prześledzić , kto i jak glosuje .Jak w soczewce widać że jest to towarzystwo wzajemnej adoracji.Rzekoma opozycja ( PiS ) najczęściej daje pokaz jedności ze swoim przeciwnikiem politycznym , no cóż , mają swoje interesy u burmistrza . Warto zapamiętać te nazwiska , wybory za pasem . Jeżeli naprawdę chcemy ZMIAN , nie dajmy ani jednego GŁOSU na obecnie rządzących , tylko wtedy UKłAD ma szansę się rozsypać .
02-06-2018 ~ do oliwki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
sorry, ale tego nie się czytać, kompletnie ,,nie popolskiegi" , chaotycznie i brak składni! :D
01-06-2018 ~ oliwka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do wyborcy 2. Cały czas było z jakiej paki Piana Bosmana dofinansowanie ma z miasta toż to Ścinawa i gmina.Pełno było takich wpisów , ponadto nudna itp, jak nie ma to trzeba żeby była. I tak żle i tak niedobrze. Ja tam czepiam się tylko że Rynek taki bez kafejek ale z kolei plac na Młyńskiej staje się fajnym miejscem. Ponadto jakoś oławianie jeszcze lubią siedzieć w domu. Burmistrz nic tu nie pomoże.
01-06-2018 ~ ola ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A skąd wziąć NOWEGO burmistrza? Takiego, co spełni wszystkie zachcianki mieszkańców,najlepiej w ciągu jednego roku i to ze swoich pieniędzy. Może się taki znajdzie, to wszyscy będziemy na niego głosować. A potem i tak będziemy niezadowoleni z jego rządów. Ja to się burmistrzowi obecnemu dziwię, że mu się chce być burmistrzem, bo jeszcze się takinie urodził,co by nam dogodził.
01-06-2018 ~ wyborca 2 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
do wyborca
Widze, ze zabolalo Burmistrza i wyslal swoich klakierow na fora xd. Panu Burmistrzowi juz w tym roku dziekujemy miedzy innymi za spartaczenie takiej fajnej imprezy jaka byla Piana Bosmana. Trzeba byc naprawde nieudacznikiem albo miec jakis interes zeby zepsuc taki potenjał. A kolega wyborca to moze sobie pogonic koze do zagrody. Zapewne w udeptywaniu slomy mialby pierwsze miejsce w powiecie xd
31-05-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ou, a cóż to za BUNT przeciwko udzieleniu absolutorium i to tak ważna persona- przewodnicząca rady z nadania politycznego PO ?? ? To najniższe poparcie absolutorium dla burmistrza w ostatnich latach, o czym to świadczy(?), że przy końcu kadencji koalicja dogorywa? Po takim blamażu ze strony koalicjanta burmistrz powinien pogonić przewodniczącą rady albo rozwiązać koalicję , bo już mu do niczego nie potrzebna. To jest sygnał , aby na przyszłość w nowej kadencji z takim niewiarygodnym koalicjantem nie współpracować. Być może przewodnicząca rady szykuje się kandydować na burmistrza ze swojej partii PO, a byłby to niewybaczalny błąd, zresztą szanse i tak marniutkie !
P.S
Poprzedni burmistrz nie pozwolił by sobie na takie zachowanie koalicjanta a już na pewno przewodniczącego rady! :* :s :-/
30-05-2018 ~ Olo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie ma to jak zaciągać kredyt za który.....nic a nic się nie odpowiada. W Oławie od ponad 20 lat......a może i dłużej rządzą Ci sami, tylko Nowy burmistrz spoza układu daje nadzieje.
30-05-2018 ~ Skrzaty i elfy ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Sprawozdanie, sprawozdaniem, absolutorium, absolutoriem ... najważniejsze to czytać.
Uchwała budżet projekt rok 2018:

foto
29-05-2018 ~ kolejny wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To już 4 rok rządów burmistrza w tej kadencji, oby ostatni . Zapowiadanego basenu odkrytego nie ma , rewitalizacji Rynku nie ma ? :*
29-05-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ta, 20 milionów na plusie, w tym prawie 7 milionów kredytu zaciągniętego w zeszłym roku z planem rozpoczęcia spłaty od bodajże 2020, z miastem zadłużonym na kwotę ponad 40 milionów i z planem deficytu na ten rok w kwocie 22 milionów złotych. Takie pseudo oszczędzanie po to żeby w roku wyborczym wszystko wydać. Władza pokazała przez 4 lata gdzie ma zwykłych obywateli. Mam nadzieję, że mieszkańcy nie nabiorą się na to kolejny raz.

OSI - OLAWA.INFO - Absolutorium dla Burmistrza

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin