Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | Oławski Festyn Rodzinny 2018
reklamaForum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-07-07 ~ Neo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
3 0

Gazociąg Oława


Ciężki sprzęt rozpoczął prace przygotowawcze do budowy gazociągu wysokiego ciśnienia (8.4 MPa i średnicy 1000mm) na Nowym Otoku. Gazociąg idzie w pasie planowanej od lat 90 obwodnicy, więc ze względu na duże strefy kontrolowane gazociągu możemy zapomnieć o budowie obwodnicy w planowanym miejscu.
ilość ostatnich komentarzy: 9.
2018-07-17 ~ to ja ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mietek ja wszystko rozumiem, rozumiem, że ta inwestycja jest potrzebna,ale czy naprawdę nie można było tego puścić nieco dalej uwzględniając czynnik ludzki? W sumie nie powinno nas to dziwić, bo przecież obecny gazociąg leci zdaje się wzdłuż ulicy Południowej.Wszystko zgodnie z prawem.Pozostaje nam jedynie nadzieja, że nic takiego złego tutaj się nigdy nie wydarzy.

2018-07-17 ~ Mietek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To jest inwestycja rządowa - działa tu specustawa gazowa i nikt nie ma prawa nic kwestionować. Nawet rolnikom zboża przed żniwami pozabierali.

2018-07-17 ~ turbo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mieszkaniec to zdarzenie miało miejsce na początku tego roku. Gazociąg miał średnicę 50cm(a tu będzie 100cm) i spłonęły domy stojące w odległości ok 25 metrów. Kilka lat temu też miała miejsce podobna sytuacja przy budowie gazociągu, który jeszcze nie był nawet oddany do użytku i tam też nastąpił wybuch, który strawił kilka domów. Ale co tam, burmistrz się tym nie przejmuje, bo zgranie trochę kasy. Za to, że pozwolono na puszczenie gazociągu przez osiedle mieszkaniowe w tak bliskiej odległości od budynków wielorodzinnych ktoś powinien ponieść konsekwencje.Tutaj by się przydała pikieta mieszkańców i ściągnięcie ogólnopolskiej telewizji. To samo tyczy się masztów na zaodrzu-też pikieta i telewizja by się przydała żeby nagłośnić sprawę.

2018-07-16 ~ mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
byl w ubieglym roku taki przypadek w polsce ze nie pamietam gdzie ale po wybuchu rury zapalil sie gaz i spalil sie najblizej polozony dom jednorodzinny bo rura przebiegala przez osiedle.

2018-07-15 ~ Do mrjacob ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Typowe wypowiedzi na forum: wybuchnie, zginiecie itp.. pokaz mi chociaż jeden przykład z życia wzięty, ze taka rura to zagrożenie.. ?

2018-07-11 mrjacob909 mrjacob909 aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Yyyy, a co tu tłumaczyć, jak taka rura wybuchnie to z okolicy nic nie zostanie...

2018-07-11 ~ do Walerian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dlaczego mamy się martwić o swoje domy ? Rozwiń swoją myśl proszę.

2018-07-08 ~ Walerian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Gazociąg idzie obok pasa drogowego, więc nie będzie przeszkadzał. Lepiej martwcie się o swoje domy bo gazociąg to metrowa rura o ciśnieniu 84 atmosfer, gdzie w oponie samochodowej są 2 atmosfery.
Obwodnica nie powstanie bo straciła po zabudowie Nowego Otoku miano obwodnicy, co najwyżej może to być droga śródmiejska. Trzeba zmienić plany zagospodarowania.

2018-07-08 ~ Doa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Obwodnica w środku Otoku już dawno nie miała racji bytu. Takich dróg się nie robi w ścisłej zabudowie.Skoro miasto wydawało pozwolenia na budowę w tym miejscu, to chyba już dawno zrezygnowało z tego korytarza, bo jak to inaczej wytłumaczyć?Dziwi mnie natomiast to, że gazociąg będzie przebiegał tuż przed oknami kilku bloków stojących na końcu Południowej i Porannej.

wiadomości
komentowaneOLAWA.TV
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin