Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | Oławski Festyn Rodzinny 2018
reklamaForum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2017-08-02 ~ Kryspin m ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?

Dzień Pamięci o Zagładzie Romów, ale nie w Olawie


Dzień Pamięci o Zagładzie Romów.

Dziś obchodzony jest Dzień Pamięci o Zagładzie Romów. W Oławie chyba nigdy nie celebrowano specjalnie (czy nawet w ogóle) tego tragicznego wydarzenia, kiedy to w Auzchwitz Birkenau 2 sierpnia 1944 wymordowano cały obóz cygański. Od 6 czerwca 2017 Urząd Miejski zatrudnił "specjalistę od Romow" panią Barbare Siwak. Po co? Dlaczego - skoro Miasto postanowiło zainteresować się bardziej ta grupą Olawian i zintegrować ją z mieszkancami- nie zorganizowano w Olawie obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Romów? Jednocześnie przypominam, że także była naczelnik Wydziału Promocji - pani Paulina- także zaangażowana była w programy integracyjne dla Cyganów z Brzegu, kiedy jeszcze pracowała w tamtym mieście. Ani teraz ( kiedy jest Barbara Siwak), ani wcześniej (kiedy Pani Paulina była odpowiedzialna za promocje miejska), nie kiwnęła palcem w sprawie olawskich Romow. Czy ta cała integracja i programy związane z Cyganami w Oławie to nie jest jakiś kolejny pic na wodę i następne mnożenie stanowisk urzędniczych?

Forum Obywatelskie - Dzień Pamięci o Zagładzie Romów, ale nie w Olawie
ilość ostatnich komentarzy: 10.
2017-08-06 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
asystenta do spraw asysteta ... to byłby etat ...a może już istnieje ?
jeśli kogoś interesuje mechanizm działania unijnej biurokracji ... cały ten projekt komunistyczny polecam wykłady najprośćiej na YT Pana Karonia ... koncepcja unijnej ideologii wyłożona łopatologicznie tylko debil nie zrozumie KAROŃ

2017-08-06 ~ dobra rada ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To ja proponuję na potrzebny wewnętrzne urzędu powołać Asystenta ds. Bałwanów (nie tylko w okresie zimowym), bo jest ich więcej niż Cyganów.

2017-08-04 ~ Mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A kiedy asystent do spraw biegaczy będzie na etacie ?

2017-08-04 ~ Kol ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak śpiewa Kazik Staszewski "Wbrew swej woli mam utrzymać kolejnego debila"

2017-08-04 ~ ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
... stwórzmy w Oławie stanowisko do spraw Tajlandczyków nie ma ich dokładnie tak jak i nie ma cyganów ... bo co niby jest rodzina S. w Oławie ale co onio mają wspólnego z problemami dla nas ... jeden dywany sprzedaje w wieżowcu inny złomem się zajmuje,,, pozostali wyjechali do Angli ... kto w Oławie słyszał o praoblemach z cyganami ? jakimi cyganami skoro oni żyją tak jak my ...katolicy ...? ... stanowiso do spraw problemów z ukraińcami jak najbardziej miało by sens jest ich w oławie jakieś 1000 razy więcej jak cyganów ... tylko nie twórzcie urzędasy czasami 1000 stanowisk .. bo wam kuzynów pociotów w rodzinach braknie do obsady.

2017-08-04 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To powiedz , że cię boli to nowe stanowisko a nie każesz nam upamiętniać pomordowanych cyganów.

2017-08-03 ~ Kryspin m ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tu nie chodzi o to czy warto, czy nie warto upamiętniać ofiary romskie z II Wojny Światowej. Tu chodzi o to, ze skoro miasto powiedziało "A" i powołało urzędnika odpowiedzialnego za sprawy olawskich Cyganów, to należy od niego czegoś wymagać. Jeśli w Urzędzie Miejskim w Oławie powolanoby specjalistę od Ormian albo Tatarow Krymskich, to również uważam, ze urzędnik ten (opłacany przeciez -choć bez mojej woli - także z moich składek), powinien się zainteresować choćby tym, kiedy obchodzone są najważniejsze dla tych grup święta i uroczystości. Jak można uważać sie za speca od jakiejś grupy etnicznej czy narodowej, nie znając jej historii, tradycji i zwyczajów? Przecież to trąci amatorka na kilometr! Idac po najmniejszej linii oporu i odwalając urzędnicza pańszczyznę wystarczyło skrobnąć choć krótki tekst typu :"Dziś obchodzimy 74 rocznice zagłady Romow w Oswiecimiu. W Oławie żyje 125. Romow. Dwie rodziny uniknęły kominów krematoryjnych tego największego obozu zagłady , bo......." itd, itd. Zgadzam się z przedmówca, ze skoro oławscy Cyganie sami nie upamiętniają tamtych tragicznych wydarzeń, to czemu my mielibyśmy to robić i tym bardziej się dziwie ze powstało takie dziwne stanowisko w urzędzie. Może wystarczyło porozmawiać z była naczelnik Wydziału Promocji - panią Paulina- żeby, po degradacji i zmniejszeniu ilości "obowiązków", wypelnic jej czad Cyganami. Przeciaz miała jakieś tam doświadczenie w tej dziedzinie , bo zdobyła fundusze unijne na naukę języka polskiego przez Romow z Brzegu. -

2017-08-03 ~ Gilotyna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Święto Romów, Tatarów Krymskich i kogo jeszcze ? Może pary Amiszów która w latach 90 - tych postanowiła zamieszkać w jednym z lasów pod Warszawą. Skoro nawet oławscy Romowie o to nie ubiegają więc o co ci chodzi ? Zwykła prowokacja !

2017-08-03 ~ do Polak mały ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czy to oficjalne stanowiska ratusza?

2017-08-03 ~ Polak mały ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Może jeszcze wszystkie święta żydowskie będziemy obchodzić?
Nie przesadzaj gościu.
Każdy naród ma swoje święta i niech sobie sam je obchodzi.

wiadomości
komentowaneOLAWA.TV
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin